Heeft u wat over voor de. R&B Wonen knokt tegen hoge gasrekening Vragen over vermoede fraude met uitkering ANWB 2 De politie heeft gisteren in Terneuzen en Axel drie Zeeuwse motorclubleden opgepakt op verdenking van afpersing. MOTORCLUB AFPERSING Commentaar Heeft u wat over voor de.Dan denk je automatisch aan een goed doel. Een fonds voor medisch onderzoek of voor hulp verlening. Je denkt niet aan de Zeeuwse economie. Toch is dat precies wat de Vereniging van Zeeuwse Gemeenten (VZG) en de provincie samen doen. Ze vragen per inwoner een bijdrage van 1 euro voor de stimulering van de bedrijvigheid. Ze vragen het niet rechtstreeks aan de burger, het loopt via de gemeenten. Toch lijkt deze actie op een collecte. Muntjes schrapen voor een goed doel. In clusief de bekende bonus: wat u inlegt verdubbelen wij. Is de nood zo hoog dat de provincie langs de deur moet? Nee. Het gaat redelijk tot goed met de Zeeuwse economie. Maar de vooruit zichten zijn matig. Er is geld nodig om leven in de brouwerij te houden. Tot deze conclusie kwam een onderzoekscommissie onder leiding van Jan Peter Balkenende. Het Rijk reageerde met een injec tie van 25 miljoen euro voor zes projecten. Zeeland komt met een 'tegenbod' van 35 miljoen. Allemaal mooi, maar er is ook een vast potje met economisch aanjaaggeld nodig. Die ene euro per inwoner is een symbolisch begin. Na de verkiezingen zal blijken of de ge meenten een jaarlijkse bijdrage willen leveren. Het is te hopen dat zij de lijn van de VZG en de provincie volgen. Dit fonds is een politieke valkuil. De Zeeuwse gemeenten heb ben geen rijke traditie van elkaar wat gunnen. In de gemeenteraden komen vrijwel zeker vragen over de eerlijke en evenwichtige beste ding van het geld. Maar dat is nu juist niet aan de orde. Het fonds is bedoeld om de beste ideeën een duwtje in de rug te geven. Zijn die toevallig allemaal in Zeeuws-Vlaanderen, dan is dat maar zo. Zee land kan niet al te kieskeurig zijn over nieuwe bedrijvigheid. Niet over het soort werk en helemaal niet over de plaats. Stimuleringsfonds voor de Zeeuwse economie is een politieke valkuil „En dat zijn alleen nog maar de cij fers over 2or6. Ook dit jaar zijn we druk bezig met het renoveren en vervangen van woningen", zegt di recteur Peter Bevers. Door de ver nieuwingsdrang is het percentage goedkope woningen (minder dan 410 euro huur) in vijf jaar tijd gedaald van 20 naar 15 pro cent. „Je kunt die huizen laten staan, dan win je de populariteits- prijs voor lage huur. Bewoners zet ten aanvankelijk ook wel eens hun vraagtekens bij de noodzaak voor vervanging. Maar als ze eenmaal in hun nieuwe huis wonen, zijn ze vaak heel blij." Bovendien wordt de hogere huur goeddeels gecompen- Tussen 2018 en 2022 gaan we weer meer dan 250 huizen vervangen seerd door lagere energielasten, be toogt Bevers. In het investerings plan voor de jaren 2028-2022 wordt de verduurzaming doorgezet. „Eind van het jaar is dat plan klaar. Ik kan alvast wel zeggen dat we in totaal meer dan 250 woningen gaan vervangen." ALMANAK De Middelburgse vijftiger mag er zelf graag de spot mee drijven. Ze heeft een medisch verleden om allesbehalve jaloers op te zijn, maar dat is juist een onuitputte lijke bron voor grappen en grol len. Deze week was het weer eens zover. „Ik heb vorige week twee keer de ANWB aan mijn deur ge had", richtte ze zich tot haar col lega's. Die zaten al klaar om te reage ren, maar ze was hen voor. „Nee nee, niet voor mijzelf hoor, maar voor mijn weigerachtige auto! Mijn snoertjes zijn allemaal nog in orde!" Andere kant op in Van Dalestraat Richard Ashcroft op Crammerock Verse klei voor tractorpulling PHILIPPINE Mosselwijn 2017- 2018 verkozen Drie Zeeuwse leden van motorclub Brotherhood The Kings zijn gisteren in alle vroegte opgepakt. Het gaat om een 38-jarige man uit Axel en twee Terneu- zenaren (44 en 34 jaar oud). Ze worden verdacht van afpersing van een ho- recabaas in Axel. De 'vrij forse politieac tie' waarmee dit gister morgen gebeurde is be doeld als sterk signaal aan motorclubs die zich schuldig maken aan zware criminaliteit, zei districtschef Ronald Weydema van de politie tijdens een persconferen tie: „Dit accepteren we in Zeeland niet." Brotherhood The Kings is een supportclub van No Surrender. Beide motor clubs vallen in de catego rie 'Outlaw Motor Gangs' (OMG's) die zich weinig aantrekken van wetten en regels. De drie motorcluble den die nu vastzitten, zijn betrokken bij twee geval len van afpersing die met elkaar verband houden. Zij zouden half juni dit jaar een café in Axel bin nengestapt zijn met een vuurwapen en de zoon van de eigenaar daarmee bedreigd hebben. Er moest geld betaald wor den, een paar duizend euro. Op 25 juni bracht het drietal een bezoek aan het woonhuis van de eige naar, weer met een vuur wapen om hun eis kracht bij te zetten. Na hun vertrek besloot de cafébaas het er niet bij te laten zitten. Hij stapte naar de politie om aan gifte te doen. Zijn zoon volgde zijn voorbeeld en deed alsnog aangifte. Op basis van het signa- Dit accepteren we in Zeeland niet lement dat zij verstrekten, ging de politie op zoek naar de daders. Het arres tatieteam ging gisteren in alle vroegte op weg naar het woonadres van de drie bikers. Ook werden twee adressen bezocht waar één van de verdach ten zich regelmatig op hield. Eén van de ver dachten liep de politie op straat in de armen. Bij de huiszoekingen werd een namaakpistool aangetrof fen, mogelijk het vuurwa pen waarmee de mannen gedreigd hadden. Op een andere locatie trof de po litie twee wietplantages aan, waarvan juist ge oogst was. Weydema verklaarde gistermiddag tijdens de persconferentie in Mid- Volgens de man, de restauranteige naar en een medewerker van het restaurant is de beschuldiging on juist. Zij deden zaterdag hun ver haal in deze krant. De cliënt van Orionis en de medewerker worden met elkaar verward, stellen zij, en van uitkeringsfraude is geen sprake. GroenLinks wil weten hoe Orio nis vaststelt dat het fraude is en dat het om de juiste persoon gaat. „Wij nemen aan dat, voordat sancties worden opgelegd, nader onderzoek plaatsvindt waarbij zowel de uitke ringsgerechtigde als de werkgever worden gehoord?", vraagt de partij zich af. Bovendien is GroenLinks be nieuwd wat Orionis gaat doen als blijkt dat er een fout is gemaakt; of wat er gebeurt als er geen fout is ge maakt en er dus inderdaad sprake is van uitkeringsfraude. GroenLinks houdt die mogelijkheid dus wel open. woensdag 12 juli 2017 ii Bij veel huurders van R&B Wonen moet de gasrekening dit jaar een stuk lager uitvallen. De Bevelandse woningcorporatie heeft in 2016 bijna tien miljoen uitgegeven aan onderhoud, plaatste op 300 huizen zonne panelen en verving zo'n 100 oude huizen voor 60 duurzame woningen. Joeri Wisse Heinkenszand -Peter Bevers, R&B Wonen ZEELAND10 Tip? redactie@pzc.nl SLUIS Het eenrichtingverkeer in de Van Dalestraat in Sluis wordt vanaf deze week omgedraaid, en gaat dan vanaf de Zuiddijkstraat richting de Geweldiger- straat. Daarmee komen bewoners in een logi scher 'verkeerscirkel' te recht en kunnen ze zowel gemakkelijker hun huis bereiken als wegrijden. Het plan wordt breed ge dragen, er kwamen geen zienswijzen tegen het ge meentelijke besluit. STEKENE Richard Ashcroft staat het eerste weekend van sep tember op festival Cram merock in Stekene. De zanger, die bekend werd als frontman van de Britse band The Verve, vertolkte hits zoals Bitter Sweet Symphony en The Drugs Don't Work. Ook zijn Sec tion Boyz, Equal Idiots, Blackwave, Merdan Ta- plak en The Lighthouse toegevoegd aan het affi che. Van de 48 acts zijn er al 25 bekend. CADZAND-BAD Aan de Ringdijk Noord wordt zaterdag vanaf 15.00 uur weer de jaar lijkse tractorpulling ge houden. Uit Zeeuws- Vlaanderen doen drie teams met brullende mo toren mee; Green Spirit uit Biervliet, Russian Rou lette uit Breskens en Kools uit Cadzand. Voor de wedstrijd, die meetelt voor het Nederlands Kampioenschap, is verse klei aangevoerd op de baan. Er wordt gestreden in zeven klassen. Het mosselseizoen is weer geopend in Philip pine met de verkiezing van de mosselwijn 2017- 2018. De 'zinnenprikke lende' witte Picpoul de Pinet van Domaine Guil- lemarine, Languedoc, won. Philippine telt zeven mosselrestau rants die zich hebben verenigd in het Culinair Mosselgezelschap. Ondine van der Vleuten Middelburg -Ronald Weydema, politiechef GroenLinks in Middelburg eist opheldering van het bestuur van Orionis Walcheren over een ver meende uitkeringsfraude. Daar bij kreeg een 27-jarige Vlissinger een brief dat hij gekort zou wor den op zijn uitkering omdat hij ook in een restaurant zou wer ken. Maurits Sep Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 93