y Citytrail met een feestelijk tintje Fotograaf nog hofleverancier 5 40% KORTING 60% KORTING 50% KORTING 2 HALEN 1 BETALEN AFGEKEURDE FOTO ERGERNIS EN TIJDVERLIES Na een boze brief van een inwoner overweegt Schouwen- Duiveland pasfoto's voortaan aan de balie van het gemeentehuis te maken. 30% KORTING HALVE PRIJS Kom nou toch! Het is 2017 hoor. Je vingerafdruk wordt gescand in het ge meentehuis en zelfs in het zwembad hebben ze een ca mera voor de foto op je pasje. Waarom moet ik dan terug naar de fotograaf omdat mijn pasfoto is af gekeurd? Dat is toch te gek voor woorden." Wim de Valk uit Nieuwerkerk kan zich er nog over opwinden. „Ik heb ruim van tevoren pasfoto's la ten maken. Daarna op de website van de gemeente een afspraak ge maakt voor het aanvragen van een nieuw paspoort. Sta ik daar op don derdagavond 29 juni. Blijkt de foto niet goed; te veel schaduw van mijn bril. Het is koopavond, zei de mevrouw aan de balie nog. Als u snel bent, kunt u misschien met een nieuwe foto terugkomen. Maar ik had nog een afspraak die avond. Waarom kunnen de dames en heren van de balie geen foto schieten? De volgende dag maar weer een nieuwe afspraak gemaakt. Tijdro vend en frustrerend." Volgens De Valk sturen Schouwse ambtenaren regelmatig inwoners terug omdat de meege brachte pasfoto niet aan de eisen voldoet. „Waarop ik me hardop af vroeg waarom het in ons gemeen tehuis niet mogelijk is dat de dames en heren van de balie met zo'n handige fotocam even een goede foto schieten. Ie bent dan niet meer overgeleverd aan fotografen die re gelmatig goede, maar blijkbaar ook zeer regelmatig slechte foto's ma ken. De techniek is er, de vaardig heden kunnen ongetwijfeld wor den aangeleerd. Of zet er zo'n foto kotje neer, net als bij de gemeente Tholen. Daarmee verlos je de men sen van een berg gezeur, ongemak en tijdverlies." De Valk zette zijn frustraties in een brief aan de gemeenteraad. „Ik vind het een goede suggestie", re ageert burgemeester Gerard Rabe- link. „Mijn dochter had laatst veel moeite om een goede pasfoto te la ten maken van haar baby." Rabe- link gaat kijken hoe zijn Thoolse collega dit heeft aangepakt. „En dan gaan we eens praten hoe we dit kunnen vormgeven. Want ik be grijp ook dat fotografen niet blij zijn met concurrentie van ambte naren. Maar over één ding ben ik duidelijk. Ik wil geen commercie in het gemeentehuis." Wim de Valk verwacht deze week zijn paspoort op te kunnen halen. ZIERIKZEEIn nog maar vier van de dertien Zeeuwse gemeenten staat een pasfotoauto maat. In de andere gemeenten moeten in woners voor een nieuwe pas, identiteitsbe wijs of rijbewijs een pasfoto meebrengen. In bijna alle gevallen leveren beroepsfoto grafen plaatjes die aan de eisen voor een pas foto voldoen. In Vlissingen weet Verschoore precies wat hij moet maken, maar in Mid delburg en Zierikzee worden door fotogra fen geleverde pasfoto's nog regelmatig afge keurd. In Terneuzen gebeurt dat incidenteel, net als in Borsele, Hulst, Kapelle en Rei- merswaal. Soms komen mensen met een te oude foto aanzetten. „Zeker nu paspoorten tien jaar geldig zijn, zijn we daar extra streng op", zegt een woordvoerder van de ge meente GoesEr wordt in Goes gemiddeld tien keer per week een foto afgekeurd. In de gemeentehuizen van Tholen, Noord-Beve land, Sluis en Veere staan cabines, waarin de inwoner zelf zijn pasfoto maakt. In het Domburgse gemeentehuis krijgt de aanvra ger gesproken instructies over de werking van de automaat. Desondanks keuren balie medewerkers dagelijks pasfoto's af De bril is vaak de boosdoener, maar mensen gaan ook te dicht op de camera zitten. EISEN PASFOTO Tijdens de derde City Trail hoopt de Stichting Sportevenementen Walcheren een record aantal deelnemers te trekken. Bij het uit zetten van het parcours houdt men rekening met maximaal 2250 wandelaars en hardlopers. Hoe wel dat er zo'n 500 meer zijn dan vorig jaar, moeten liefhebbers zich nu al opgeven, omdat 1500 deelnemers zich al hebben aange meld, volgens voorzitter Michel Joosse. De verrassingen zijn een onderdeel van de pret Net als de twee voorgaande jaren is weer een parcours van zo'n ne gen kilometer uitgezet, voorna melijk door de Middelburgse bin nenstad. Joosse wil niet verklap pen welke gebouwen en locaties de lopers aandoen. „De verrassin gen zijn juist een onderdeel van de pret!" De organisatie verwacht ook veel van de nieuwe City Trail Middel burg for Kids (CTM4Kids). Zo'n vierhonderd Middelburgse basis scholieren uit groep 5 rennen die zelfde dag over een hindernispar- cours bij start- en feestlocatie sportcentrum Nassaulaan. Om half zeven 's avonds klinkt daar het startsein voor de 'volwassen' trail. Lopers, die uiterlijk om 21.45 uur terug moeten zijn in de Nas saulaan na ruim negen kilometer, en vrijwilligers om de tocht in goede banen te leiden, kunnen zich aanmelden via de site ci- tytrailmiddelburg.nl Restanten PAUL SHARK Dames collectie Heren collectie 011 Wilhelminastraat 5-7, Breda Hoogzomer artikelen Heren pantalons jeans Italiaanse colberts kostuums woensdag 12 juli 2017 Ton van den Nouweland Pleidooi voor pasfoto aan balie -Wim de Valk A Met bril: afgekeurd, zonder bril: goedgekeurd. A FOTO'S DIRK-JAN GJELTEMA Een pasfoto is een kleuren foto van 35 bij 45 millimeter Het afgebeelde gezicht meet tussen de ooraanzetten 16 tot 20 millimeter en van kruin tot kin 19 tot 30 millimeter. De foto is scherp en contrast rijk De afdruk staat op glad foto papier en heeft een resolutie van minimaal 400 dpi De achtergrond is lichtgrijs, lichtblauw of wit. De achter grond is egaal en éénkleurig. Het hoofd is onbedekt en staat recht op de schouders. De geopende ogen kijken met een neutrale blik recht in de ca mera. De mond is gesloten. Een bril mag niet reflecteren, niet donker zijn en mag geen schaduw op het gezicht wer pen. Jonge kinderen mogen niet zichtbaar worden ondersteund Er worden nog meer eisen gesteld. Die zijn te vinden op: www.rijksoverheid.nl/onder- werpen/paspoort-en-identi- teitskaarten VAN LANGE MODE BREDA City Trail Middelburg biedt de deelnemers vrijdagavond 8 september weer een verras send parcours door de Zeeuwse hoofdstad. Vanwege de viering van Middelburg 800 wordt ook een speciale Kids Trail voor scholieren (groep 5) gehouden. René Hoonhorst Middelburg -Michel Joosse, voorzitter Bermuda's, polo's en zwemshorts (U betaalt het duurste artikel) o.a. Corneliani, Canali en Caruso

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 81