Ouders vaker naar de rechtbank bij conflict 7 SCHOOLFOTO SCHADEVERGOEDING MOEDER A Beleef Disney's Magische Vuurwerkfestival Ik noem dit doorgeslagen consumenten gedrag Seponeer die handel, hier is niet goed over nagedacht Treurig dat schoolbestuur en ouders elkaar in de rechtszaal zien Straks wordt de hoofdrolspeler uit een musical gekwetst Je moet nadenken overde vraag wanneer je het recht inzet De Haagse Maria Montessorischool moet van de rechter een schadever goeding van 500 euro betalen aan een moeder omdat haar twee kin deren ontbreken op de klassenfoto. De reden voor de absentie: het of ferfeest. De moeder eiste aanvankelijk ïo.ooo euro smartengeld. „Een belachelijk hoog bedrag", oordeelt CDA-Kamerlid Michel Rog. „De ouders hebben zelf gekozen voor de niet-islamitische school. Ik noem dit doorgeslagen consumentenge drag." SGP-Kamerlid Roelof Bisschop, 'hoopt van ganser harte' dat het Maria Montessori in beroep gaat t- egen de uitspraak. „Het is klink klare onzin. Ik zou het hoger beroep zelf wel willen instellen. Er lijkt niet goed over nagedacht. Seponeer die handel." CDA'er Rog is 'geïnteresseerd tot welk oordeel een hogere rechter zou komen'. Ook PVV'er Harm Beertema 'hoopt en bidt' dat een andere rech ter anders oordeelt. „Dit vonnis mag niet blijven staan, anders voor spel ik een hele saaie schooltijd waarin alle extraatjes worden geschrapt. Straks wordt de hoofd rolspeler uit de schoolmusical nog gekwetst", sneert hij. De PVV'er komt zelf uit het on derwijs. „Er zijn veel culturen en religies, maar daar hoor je nooit wat over. Het is toch altijd weer de is lam." Kamerleden wijzen erop dat de onderwijsinstelling er alles aan heeft gedaan om de moeder tege moet te komen. Toch stapte zij naar de rechter. „Welke schade is er dan gele den?", vraagt SP-Kamerlid Peter Kwint zich af, die de zaak 'redelijk bespottelijk' noemt. „Natuurlijk, de school had slimmer moeten zijn. Maar dat schoolbestuur en ouders elkaar nu in de rechtszaal zien, vind ik treurig en extreem onwenselijk." Eppo Bruins van de Christenunie vindt eveneens dat leraren en ouders geschillen op het school plein moeten uitspreken. Volgens D66'er Paul van Meenen staat het belang van kinderen bij dergelijke zaken zelden voorop. „Dit gaat om een fotootje!" Van Meenen benadrukt dat iedereen het recht heeft om naar de rechter te stappen. „Je moet wel nadenken over wanneer je dat recht inzet. Je zou kunnen zeggen dat deze actie een voorbeeld is van een geslaagde integratie dat deze ouders de weg naar de rechter kunnen vinden." Exacte cijfers zijn er niet, maar de trend is duidelijk. „We krijgen steeds meer meldingen. Ouders gaan sneller blazen en dreigen met juridische stappen", zegt Thijs den Otter van de Algemene Onderwijsbond. Ook de Algemene Vereniging Schoolleiders (AVS) ziet een dui delijke toename van het aantal rechtszaken tussen ouders en ERKENNING scholen. Volgens Petra van Haren, voorzitter van de AVS, betreffen de meeste zaken meningsver schillen over het type onderwijs waar een kind naartoe moet. Denk aan speciaal onderwijs of de over gang van basis- naar middelbaar onderwijs. „Ouders hebben daar vaak een ander beeld over dan de school, maar in plaats van eerst goed te praten, is de stap naar de rechter snel gemaakt." Een zorge lijke ontwikkeling, vindt zij. „Een rechtszaak dient vaak niet het be lang van de leerling", zegt Van Ha ren. „Er gaan soms jaren overheen, maar intussen is de leerling daar niet mee geholpen." De juridisering beperkt zich volgens Den Otter niet alleen tot het onderwijs. „Je ziet het in de hele samenleving. We stappen nu eenmaal sneller naar de rechter dan 30 jaar geleden." 3-daagse Disneyland® Paris aanbieding Boek nu op oad.nl/disneyfestival, C0547 28 44 88 woensdag 12 juli 2017 —Michel Rog, CDA —Roelof Bisschop, SGP —Peter Kwint, SP —Harm Beertema, PVV —Paul van Meenen, D66 'Vonnis extreem onwenselijk' Kamerleden vrezen voor juridi sering van het onderwijs, nu de rechter een ouder in het gelijk heeft gesteld die klaagde over een schoolfoto. Enkele fracties hopen dat de uitspraak in hoger beroep van tafel gaat. Hanneke Keultjes Den Haag Ouders nemen steeds vaker het heft in eigen hand bij een meningsverschil met school. Een akkefietje kan uitmonden in een rechtszaak. Onderwijs organisaties vinden het een zorgelijke ontwikkeling. „Je moet je afvragen of dit nog in het belang is van de leerling." Davine Lambert Utrecht De moeder van de leerlingen die niet op de klassenfoto kon den vanwege het offerfeest, is blij met de uitspraak. Omdat het haar om de erkenning gaat, schenkt ze de 500 euro scha devergoeding aan een goed doel voor weeskinderen. De moeder is blij dat zwart op wit staat dat scholen bij het aan- bieden van diensten, zoals de schoolfotograaf, rekening moe ten houden met het geloof van alle kinderen. „De wens van een school om kinderen zonnig op de foto te zetten, weegt niet op tegen het belang om een godsdienstige feestdag te mogen vieren." De familie voelde zich gediscrimineerd. Vertrekdata: 5, 7 of 9 november 2017 Inclusief: Schitter mee tijdens de 25e verjaardag van Disneyland Paris Twee overnachtingen in een Disney® Hotel 2x ontbijt in het hotel of ontbijtpakket bij Disney's Davy Crockett Ranch Drie dagen onbeperkt toegang tot beide Disney® Parken le avond Disney Illuminations®! show in het Disneyland® Park 2e avond spectaculaire vuurwerkshow boven Lake Disney® Voor alle data, prijzen en voorwaarden kijk op oad.nl/disneyfestival "Bovenstaande prijzen zijn p.p. en geldig voor een verblijf va 25,- per boeking en 2,50 calamiteitenfonds. :n Disney Hotel ind. 3 dagen toegang to

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 7