Ongelooflijk, al die aandacht II O O) CD O Bruse Boys-speler twee keer tegen Haagse eredivisionist 13 Yarick Dorst (18) staat vanavond én vrijdagavond tegenover de ploeg van Tom Beugelsdijk, Lex Immers en Edouard Duplan. BELLEN MET MARCO Sparta IJzendijke Yerseke innen een tijdsbestek van drie dagen twee keer te gen ADO Den Haag spe llen; er zijn weinig ama teurvoetballers die dat kunnen zeggen. Yarick Dorst gaat het deze week doen. Vanavond speelt de pas achttienjarige middenvelder met zijn club Bruse Boys tegen Tom Beu gelsdijk, Lex Immers en Edouard Du- plan, vrijdagavond doet hij het in Yer seke nog eens dunnetjes over met het Zeeuws elftal. Dorst weet dat hij niet te gek moet doen vanavond. „Als ik er één raak of een pannaatje geef, dan kom ik die speler vrijdag misschien weer tegen", zegt hij met een knipoog. Die bra voure past wel bij de jonge voetballer. Yarick Dorst behoort tot een talent volle lichting spelers en is bij Bruse Boys in zijn tweede seizoen een vaste waarde geworden. Het voetballen is hem met de paplepel ingegoten. Va der Emiel speelde voor onder meer Vlissingen, VCV Zeeland, NAC en RBC en is een kritische volger van zijn zoon. „Mijn vader bedoelt het altijd goed", zegt Yarick Dorst. „Dan roept hij dat ik ervoor moet werken. Er zit niks kwaads in, hij heeft vertrouwen in me." Yarick Dorst hielp zijn vader onlangs in diens bedrijf. „Als het moet, kunnen wij hele dagen over voetbal praten. Toen ik nog klein was „Twee uurtjes." „Klopt, zelf had ik nog nooit een rustdag tijdens een koers meegemaakt. Ik heb zijn advies opgevolgd en nog wat tempowis selingen gedaan om het lichaam wakker te houden." „Eigenlijk zegt hij hetzelfde als op de eer ste dag. We moeten zoveel mogelijk rus ten en op bed liggen, overal waar het maar kan." „Precies. Het is elke dag erg druk met van alles en nog wat, de dagen vliegen voorbij. Voor je het weet, zit je weer op de fiets. Dan is het belangrijk dat je toch die kleine rustmomentjes pakt. Hilaire zegt ook al tijd: 'Denk eraan, in de laatste week krijg je spijt als je die momenten niet hebt ge pakt.'" „Toevallig zei ik vandaag tegen iemand: 'Het aantal interviews dat ik hier heb moeten doen, is al meer dan in de laatste vier jaar van mijn carrière.' Het is echt on gelooflijk hoeveel aandacht er naar de Tour uitgaat." „Dat niet specifiek, maar heel veel mensen sturen berichtjes. Dat is voor mij bijna niet te bevatten. Ik kreeg laatst een be richtje van een klasgenoot op de middel bare school, die ik al erg lang niet had ge sproken. En bij de start zag ik onlangs ie mand met een Zeeuwse vlag. Best bizar, dat verwacht je niet één, twee, drie in Frankrijk. Er wordt enorm meegeleefd. -Yarick Dorst (18) ging ik altijd al mee naar Kloetinge, toen mijn vader daar speelde. Daar door kom ik nog graag bij die club." Heeft hij overwogen om voor dit seizoen over te stappen naar Kloe tinge of klopten die verhalen niet? „Er was twee seizoenen geleden al eens sprake van, maar ik wilde eerst kam pioen worden met Bruse Boys. Dat is afgelopen seizoen gelukt. Voor mijn ontwikkeling is de stap van JVOZ naar Bruse Boys goed geweest. Ik heb veel gespeeld en veel geleerd. Ik speel met jongens die veel ouder zijn. Het zijn net oudere broers voor me. Mats Willemse, Michel Maaskant, Rudi van der Bijl, daar ga ik buiten het veld ook mee om." Op zijn zes seizoenen bij JVOZ kijkt hij met een goed gevoel terug. „Ik heb daar van de D2 tot en met de Bi ge speeld en een supertijd gehad. Ik heb Gérard en Dennis de Nooijer en Dolf Roks als trainers gehad en daar mega- veel geleerd. In de Cl had ik het even moeilijk. Dennis de Nooijer was heel direct en daar kon ik soms niet zo goed tegen. Dan liet ik mijn kop han gen. Daarna ging het weer beter. Ik zat in een team met jongens als Rick van Drongelen, Karim Bannani, Stefan Quinten, Douwe Zeegers, Ewoud van Troost, Bart Gort en Ralph de Kok. Sommige jongens spelen nu bij de Misschien moet ik over een jaar of twee jaar een stap zetten amateurs, Rick, Karim en Ralph zitten bij profclubs." Komend seizoen speelt hij met Bruse Boys weer in de eerste klasse, maar Dorst hoopt niet dat het zijn plafond is. „Ik zou graag hoofd klasse of nog hoger willen spelen. Als ik bij Bruse Boys blijf, gaat dat denk ik niet lukken. Misschien moet ik over een jaar of twee jaar een stap zetten, ook om mezelf te blijven ont wikkelen. Tot het zover is speel ik lekker bij 'Bru'. Het is een hartstikke leuke club." Vanavond staat hij op sportpark Volharding tegenover ADO. „Ik vind het echt gaaf om tegen zo'n club te spelen. En dat mag ik ge woon twee keer doen, hè." Het is overigens niet de laatste keer dat Yarick Dorst deze zomer tegen een profclub aantreedt. „Op 22 juli mag ik ook met het Zeeuws elftal mee doen tegen Willem II en op 5 augustus speelt Jong Zeeland te gen FC Dender. Een paar dagen later gaan we met de familie nog tien dagen naar Tenerife. Als we terug zijn, ga ik met Bruse Boys richting het nieuwe sei zoen in de eerste klasse werken. Dan moet ik het laten zien ja. Misschien gaan sommige men sen nu wel extra op me letten. Dat is voor mij een extra moto vatie om goed te presteren." woensdag 12 juli 2017 3D i Voetballer Rick van Drongelen uit Axel komt zater dag ongeslagen naar hoofdklasser Goes (aftrap 17.00 uur). Ook het derde oefenduel werd gisteravond winnend afgeslo ten. In Rotterdam werd VOC met 6- 0 verslagen. i Sebastian Mahia (mannen) en Es ther Verhaegen (vrouwen) wonnen gisteravond in IJ zendijke de eerste wedstrijd in het zomerloopcircuit. Mahia uit het Bel gische IJzendijke bleef Sander Post uit Terneuzen drie tellen voor. De Sluise Verhaegen minder concurren tie. Voor de zevende keer wordt van avond de Sport visserloop in Yer seke gehouden. De wegwedstrijd over 10 kilometer maakt deel uit van de jaarlijkse serie Zeeuwse straten- lopen. De loop is dit jaar uitgebreid met een loop van 6,6 kilometer. De start is 19.30 uur. 'Ik vind het heel gaaf om tegen een club als ADO te spelen' Barry van der Hooft Bruinisse Bi Marco Minnaard is de eerste Zeeuwse Tour de France-ren- ner sinds Johnny Hoogerland in 2013. Elke woensdag en za terdag vertelt Minnaard over zijn ervaringen in de Tour. Als de elfde etappe van de Tour de France er woensdag rond half zes op zit, zijn de 180 overgebleven coureurs over de helft. Zo ook de nummer 49 van het klassement: Marco Minnaard. „Best leuk", noemt de Wemeldinge- naar zijn positie in het klassement. „Maar die plek ruil ik met liefde in voor een top tien-notering in een etappe." Arwin Willemsen Bergerac Hoe lang heb je op de rustdag ge fietst? Op aanraden van ploegleider Hilaire Van der Schueren, denk ik? Heeft Hilaire je nog andere tips gege ven? Vrij naar het aloude 'De Tour win je in bed' van Joop Zoetemelk? Even iets anders, het hele Tourcircus trekt veel bekijks. Merk je dat je be kender bent geworden? Nog bizarre verzoeken gehad? A Yarick Dorst, fotopimwaslander/ ORANGE PICTURES a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 74