NYNKE DE JONG Herdenking Turkse coup verloopt zonder incidenten ;i of bel ons 088 - 70 70 600 (stlD i 6 Cruise Canarische Eilanden Madeira Cruise Dubai, Oman Abu Dhabi <z\° ((IP Column We zaten op Vlieland. We hadden een tent, de zon en het strand. Het nieuws kwam tot ons via flarden van oude kranten. We ke ken de laatste 30 kilometer van de Touretappe, scanden eens een nieuwswebsite, maar dat was het dan wel. Er ging veel langs ons heen. Vooral veel Twitter. En dat is heel gezond voor eenie der die in de media werkt. Want als je te veel op Twitter zit, krijg je een heel gek beeld van de werke lijkheid. Er zijn namelijk twee kanten aan Twitter. De ene kant is de leuke kant. Het is een platform waar je grappige, interessante mensen ontmoet. Daar ontstaan vriendschap pen. Sterker nog, het af gelopen weekend trouwden twee vrou wen die elkaar op Twitter hebben ont moet. Dat is het léuke Twitter. En dan heb je nog het hysteri sche Twitter, waar mensen de ganse dag met elkaar in discussie zijn, of beter gezegd: waar ieder een elkaar de maat neemt, waar ie dereen een uitgesproken mening heeft over alles. En als je daar te vaak naar kijkt, kun je gaan denken dat het gehele land loopt te schuimbekken over alles. Dat iedereen een keiharde mening heeft over vluchtelingen, Zwarte Piet en feminisme. Als je dat denkt, moet je hoognodig even naar Vlieland. Want daar zie je alleen maar men sen die zich vooral bezig houden met het weer van morgen en wat er 's avonds op de barbecue gegooid moet worden. Niks geen hysterie. Geen schuim bekken, maar schuimkoppen. Mart Smeets had tijdens zijn Studio Sporf-jaren altijd een imaginaire kijkster: mevrouw Van Zetten uit Tiel. Als hij de Tour ver sloeg, dacht hij altijd aan haar. Ze belette hem om al te technisch, al te specifiek te worden. Want me vrouw Van Zetten uit Tiel, een mevrouw die graag sport kijkt, maar niet de sportpagina's van de kranten spelt, moest zijn com mentaar ook snappen. Iedere jour nalist zou ook zo'n mevrouw Van Zetten moeten hebben. En die van mij wordt de man op het bankje in de haven van Vlieland. Iemand die het dagelijkse gekrakeel aan zich voorbij laat gaan. Die wel een me ning heeft, maar 'm niet schreeu wend verkondigt. Dag meneer Van Zetten van Vlieland, deze is voor u. Iedere journalist zou ook zo'n mevrouw Van Zetten moeten hebben Politiehonden die hun tanden zetten in Turkse staatsburgers - beelden zoals in maart vanuit Rotterdam de wereld over gingen, bleven gisteravond uit in Apel doorn. De herdenking van de Turkse couppoging van een jaar geleden verliep zonder ongere geldheden. Er was teleurstelling bij de be zoekers dat de vicepremier niet mocht komen om een toespraak te houden. „Maar we hadden onze achterban opgeroepen om de rust te bewaren", zei Mustafa Asian, secretaris van de organise rende Unie van Europese Turkse Democraten (UETD). Het kabinet liet eerder weten dat de Turkse vicepremier Tugrul Türkes gezien de slechte diplo matieke verhoudingen niet wel kom is. Asian: „Onze mensen zijn hier gekomen om de gesneuvel den en gemartelden te herden ken. Sommige van hen hebben fa milieleden verloren." De organisatie verwachtte tus sen de 500 en 700 mensen, het werden er hooguit 300. ,De va kantie in deze regio is vrijdag be gonnen. Ze zijn al op vakantie. In Turkije", aldus een beveiliger. De herdenking vond plaats in Apeldoorn, mede omdat de orga nisatie in Rotterdam en Amster- W Er werden 700 mensen verwacht, er kwamen er 300 dam geen geschikte locatie kon vinden. Omdat het een herden kingsbijeenkomst betrof, zag de gemeente Apeldoorn geen reden om deze te verbieden. Gistermiddag bleek tijdens overleg vanuit Apeldoorn met de Nationaal Coördinator Terroris mebestrijding en Veiligheid al dat er geen ongeregeldheden waren te verwachten. Dat was onder meer gestoeld op de rustige ma nier waarop via sociale media over de herdenking werd bericht. 8 dagen per Costa Mediterranea nu v.a. nu v.a. I 8 dagen Semi All Inclusive per AIDAsol jSTI III grl M rr I 1 II I (ma. t/m vr. 09:00-21:00, za. 09:00-17:00 zo. 10:00-18:00) V reizen ïnl woensdag 12 juli 2017 GO @Nynke Vlieland De herdenking van de mislukte staatsgreep een jaar geleden in Turkije bleef rustig. De ME-bus- jes en het kleine peloton wijk agenten dat in Apeldoorn was opgetrommeld om eventuele ongeregeldheden de kop in te drukken, hadden niets te doen. Gerald Meijer Apeldoorn Madeira' La Palma Lanzarote Muscat Madeira' Palma Lanzarote stipreizen.nl/aida-cruises Maak bijzonder voordelig een luxe 8-daagse cruise per 4* Costa Mediterranea langs de sprookjesachtige Verenigde Arabische Emiraten Dubai, Abu Dhabi en het sultanaat Oman. Ook het mooie Sir Bani Yas Island wordt aangedaan; een prachtige bestemming waar flora en fauna hand in hand gaan. Vorig jaar is deze topcruise bij Stip Reizen beoordeeld met een 9.1! En ook dit jaar verzorgen we weer deze geweldige cruise waarbij de vluchten en transfers zijn inbegrepen Profiteer tijdelijk van 7.5% korting en extreme kortingen op de luxere hutten! Kijk en vergelijk gerust. Mogen we u komende winter ook verwelkomen aan boord? Binnenhut Buitenhut Balkonhut Dec. v.a. 1044* v.a. 841 v.a. 924 Jan. v.a. 758 v.a. 859 v.a. 943 Feb. v.a. 785 v.a. 859 v.a. 1016 Mrt. v.a. 832 v.a. 961 v.a. 998 •O.b.v. een premium hut zie stipreizen.nl/crcuab Voordeli cruisen met Stip 8 dagen v.a. 803 v.a. 739 v.a. 739 v.a. 831 v.a. 878 11 dagen v.a. 924 v.a. 924 v.a. 924 v.a. 1026 v.a. 1063 Maak deze winter een prachtige 8-daagse cruise per 4* AIDAsol en ontdek 4 Canarische eilanden en het Portugese bloemeneiland Madeira. Aan boord van dit schip ervaart u dé ultieme cruise-beleving met diverse restaurants, een zwembad, Spa en spetterende shows in het theatrium. Naast de vlucht en transfers zijn ook de fooien/servicebijdrage en tafeldranken tijdens de buffetmaaltijden bij de cruiseprijs inbegrepen, wat zeer uniek is!! Boek snel en tevens kunt u tijdelijk profiteren van zeer voordelig geprijsde balkonhutten! Ind. vliegreis en transfers Exclusief bij Stip Reizen Ind. vliegreis per Stip-charter en transfers 8-daagse cruise o.b.v. volpension Tijdelijk lage toeslag voor luxere hutten Nergens voordeliger! 739 t/ 8-daagse cruise o.b.v. Semi All Inclusive (Ind. servicecharge/fooien t.w.v. €70 p.p. én tafeldranken t.w.v. minimaal €115 p.p.) S Balkonhutten tijdelijk extra voordelig Abu Dhabi Sir Bani Yas Island -7^ -sf Kijk voor nog méér cruises op onze website! w w V w ^^1^^ w W 0 w ww Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor I H deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing,zie de website voor meer informatie. De 7,5% korting is reeds in bovenstaande Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing,zie de website voor meer informatie. De 7,5% korting is reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. SOR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6