II 7 gelijk een tuin van een paar hectare bijhouden. Vrienden en kennissen hielpen in het eerste jaar om alles gereed te maken. 'Hier heb je een heggenschaar', zei ik. 'Als je uitzicht wilt, moet je er zelf voor zorgen.' We hebben flink huisge houden die zomer." Het tuinoppervlak heeft voortdurend aan dacht nodig. Het huis wordt in fases opge knapt. Mee-eet service De keuken is inmiddels geoptimaliseerd voor Rob, die elke avond het eten prepareert. „De 'mee-eet service' wordt enorm gewaardeerd", stelt Yvonne. „Rob verzorgt dagelijks een drie gangenmenu." Marielle ervaart hetzelfde. „Ook voor mensen die 's middags laat arriveren staat eten klaar." Ik word niet gehinderd door enige schaamte. Ook in het Frans flap ik er van alles uit Vrijwel direct voelde het drietal zich thuis in de gemeenschap. „Je wordt pas deel van de po pulatie als je er voor openstaat", stelt Yvonne. „Je moet zelf moeite doen, de mensen komen niet vanzelf naar je toe. Ik heb me aangemeld voor de activiteitencommissie van het dorp en ben een crea-café gestart." De Zierikzeeënaren richten zich niet uitslui tend op Zeeuwen. Het afgelopen jaar maakten voor het eerst Fransen gebruik van de bed and breakfast. „Laatst logeerden familieleden van dorpsbewoners bij ons. Onze Nederlandse ach tergrond vormde geen probleem. Ik word niet gehinderd door enige schaamte. Ook in het Frans flap ik er van alles uit." Marielle is van plan om ook deze zomer naar Les Deux Chevaux af te reizen. „Eén keer ben ik alleen gegaan, omdat mijn man geen vrij kon krijgen. En ik wilde er even tussenuit. Na een paar dagen stond hij opeens toch voor m'n neus. Ik had net boodschappen gedaan. Dat was een verrassing. En een heel romantisch moment. De hele camping wist van het plan, behalve ik." PZC ONLINE Knap hoe positief ze blijfen. Je zou voor minder boos worden. woensdag 12 juli 2017 Rob Nijholt en Yvonne van de Velde bij het meer. Bed and breakfast Les Deux Chevaux. M Marco Ree dijk aan het werk in de tuin. -Yvonne van de Velde MM Met z'n allen aan tafel. Rechts Rob, Yvonne en Marco, links vaste gasten Marielle en Erik. M Marielle en Erik Sluijs komen elk jaar. FACEBOOK De meningen van lezers over de bouw van een 'me- gakerk' in Yerseke zijn ver deeld. Martjan Waverijn: „Ik zeg bouwen! Het is een prachtige plek. Niet langer tegenhouden. Dat wordt te doorzichtig dat het een vorm van treiteren krijgt." Hannie Dingemanse: „Wel erg groot, 2000 man, krijg je dat echt vol?" Corné Louws: „En over 20 jaar, waar zijn toch al die men sen heen? Zelfs deze ge meenschappen zullen ver dwijnen." Jenny Paulusse: „Staan er nog niet genoeg kerken leeg?" Marco Bak ker: „Gewoon doen, ieder heeft recht op een plek in onze samenleving." TWITTER Ron van Zeeland @ronvanzeeland Twee Rotterdamse studen ten mogen Amerika niet in omdat ze moslim zijn, zeg gen ze zelf. Othmane Cha- rib en Ismail Aghzanay zijn woest. Ze zouden vakantie vieren in de Verenigde Sta ten, maar kwamen niet ver der dan JFK Airport in New York. Ze zeggen te zijn be handeld als criminelen. Bei den hebben een Neder lands paspoort. Het minis terie van Buitenlandse Zaken helpt hen de ware reden van het inreisverbod te achterhalen. ONLINE TOP 5 1. Bromfietser (17) overle den na aanrijding met trac tor in Yerseke 2. Komende twee dagen regent het zoveel als nor maal in twee weken 3. Drie motorclubleden ge pakt op verdenking van af persing 4. José van Egmond voor gedragen als burgemees ter van Reimerswaal 5. Stemming over kerk in Yerseke belooft spannend te worden Kijk op www.pzc.nl of O @pzcredactie fl facebook.com/depzc @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 68