ftl Verschrikkelijke Ikke 3 vakantiedoeboek de grootste 'Megakerk' niet Kortingsbon 4 REIMERSWAAL DEBAT Persoon mishandeld Met tien stemmen voor en acht tegen is gisteravond het bestemmingsplan voor de bouw van een 2000 zitplaatsen tellende kerk in Yerseke goedgekeurd. Subsidie voor aansluitingen buitengebied 112 NIEUWS Voetganger zwaargewond Sinke bleef volharden in het feit dat de Steeweg de enige mogelijke locatie is WD vonden dat de wethouder veel te laat met uitgewerkte plannen kwam voor reconstructie van de Steeweg. Op dat punt ging Sinke door het stof. „Dat had ik beter en eerder moeten doen", zei hij tot driemaal toe. Het bleef lange tijd spannend in het debat dat de gemeenteraad van Rei- merswaal hield en dat zich net als vorige week toespitste op de aanpak van de te verwachten verkeerspro blemen. Uiteindelijk lieten Jan Cees van der Endt (WD) en de CDA- fractie zich overtuigen door wet houder Jaap Sinke (SGP). „We zul- We zullen alle mogelijke oplossingen aanpakken len alle mogelijke oplossingen die binnen ons bereik liggen aanpak ken voordat de schop de grond in gaat." Daarmee doelde hij onder meer op de aanpassing van de Steeweg, waar tegenstanders een verkeersinfarct verwachten. De tegenstanders, die vooraf gaand aan het debat met een in spraakreacties nog probeerden de twijfelende raadsleden van CDA en WD over de streep te trekken, lie ten eerder al weten de bouw van de kerk tot aan de Raad van State tegen te zullen houden. Verhit Het twee uur durende debat dat vooraf ging aan de hoofdelijke stemming verliep bij vlagen verhit. WD-raadslid Thea Laban, ver klaard tegenstander van het plan, liet weten dat zij en haar fractiege noot Van der Endt zijn bedreigd voorafgaand aan het besluit. „Dat is verschrikkelijk", reageerde Sinke. Marien Weststrate van Leefbaar Reimerswaal suggereerde dat de CDA-fractie over de streep zou zijn gehaald door de benoeming van de een vrouwelijke CDA-burgemees- ter, afgelopen maandag. Waarne mend burgemeester Piet Zoon, voorzitter van de vergadering, re ageerde fel op die bewering. „Dat heeft hier niets mee te maken. Ik schaam me voor deze opmerking." Zoon en Weststrate waren eerder al in botsing gekomen, toen West strate vraagtekens plaatste bij de betrokkenheid van een gemeen teambtenaar in de bouwcommissie van de kerk en raadslid Bram van Stee bij het kerkbestuur. Zoon waarschuwde de voorman van Leefbaar Reimerswaal dat hij met zijn 'beledigende opmerkingen' en 'onjuiste aannames' de grenzen van het toelaatbare naderde. Sinke moest heel wat kritiek in casseren, maar bleef volharden in het feit dat de Steeweg de enige mo gelijke locatie is voor de komst van de kerk en dat de huidige kerk echt te klein is. Christenunie en Leef baar Reimerswaal trokken zijn ob jectiviteit in twijfel. CDA, PvdA en NIEUWE KERK YERSEKE r Ga naar de winkel of bestel op pzc.nl/doeboek Sinds vorig jaar werkt de provin cie met een subsidieregeling om huishoudens en bedrijven in het buitengebied te stimuleren een internetaansluiting aan te vra gen. Afgelopen vrijdag trokken Provinciale Staten ook nog 370.000 euro uit om leningen te vertrekken aan providers die netwerken willen aanleggen. Het burgerinitiatief ECNB viel buiten deze regelingen. Al in het voorjaar van 2016, nog voor de stimuleringsregeling van kracht werd, werd op Noord-Beveland een netwerk gerealiseerd. Door de gebruikte techniek kunnen niet alle adressen daaraan mee doen. Bomen onderbreken het signaal dat vanuit een centrale mast wordt verzonden. Met het geld van de provincie, dat door de gemeente moet wor den verdubbeld, kunnen alsnog veertig adressen worden aange sloten. Verongelukte jongen was 17 woensdag 12 juli 2017 SD Raad voor komst van kerk ongeval gebeurde op de kruising met de Glacis- straat. De personenauto zou geen voorrang hebben verleend aan de bedrijfswa gen. Na de botsing raakte de bedrijfsauto eerst de voetganger en daarna een boom. De voetganger en de bestuurder van de bedrijfs auto zijn naar het ziekenhuis gebracht. VLISSINGEN Een voetgan ger heeft gisteravond in de Badhuisstraat in Vlissingen zware verwondingen opge lopen toen hij aangereden werd door een bedrijfsauto die daarvoor geraakt was door een andere auto. Het HEINKENSZAND De politie onderzoekt een mishande ling die afgelopen weekend plaatsvond tijdens de Hein- kenszandse dagen. Een persoon werd dusdanig toegetakeld dat hij zich niets meer van het voorval kan herinneren. De mishan deling vond zondagnacht plaats op het Van der Bilt- plein, tussen 01.00 uur en 01.30 uur. De politie zoekt getuigen. Mensen met meer informa tie over de mishandeling kunnen contact opnemen met de politie via het tele foonnummer 0800-6070. Mensen die liever anoniem blijven, kunnen bellen met het telefoonnummer: 0800-7000. Joeri Wisse Yerseke -Jaap Sinke, SGP 'Megakerk', 'Refodome' of zelfs 'Megarefodome'. Tegenstanders van de bouw van de nieuwe kerk in Yerseke gebruiken graag grote woorden om de omvang van het toekomstige gebouw te onderstrepen. Vaststaat dat de geplande kerk zeker niet klein valt te noemen. Het dak is zo'n dertig meter hoog; de torenspits priemt bijna 50 meter in de lucht. Voor de kerkgangers worden 350 par keerplaatsen en een fietsenkel- der met 750 plaatsen aange legd. De huidige kerk telt zo'n 1500 zitplaatsen, de nieuwbouw aan de Steeweg biedt plek aan 2000 mensen. Daarmee komt het gebouw op een zevende plek in de lijst van Nederlands grootste kerken; de grootste kerk van Zeeland is nu de Sion- kerk in Goes (1900 plaatsen). Het geplande gebouw is zo ont worpen dat er nog eens 800 zit plaatsen extra te creëren zijn. Mocht dat ooit gebeuren, dan is de kerk altijd nog iets kleiner dan de grootste kerk van Neder land: de Gereformeerde Ge meente in Nederland te Opheus- den biedt 2850 plaatsen. De Energie Coöperatie Noord-Beveland (ECNB) krijgt 16.200 euro van de provincie voor internetaansluitingen in het buitengebied. Sommige adressen blijken namelijk moeilijk aan te sluiten. Uw (klein)kind verveelt zich geen moment in de knotsgekke wereld van Gru, Lucy, hun schattige dochters Margo, Edith en Agnes en de Minions. Met het grote Verschrikkelijke Ikke 3 doeboek heeft uw (ktein)kind altijd iets Leuks te doen. Verschrikkelijke Ikke 3 Doeboek Lever deze bon in en ontvang 1,- korting bij o.a.: Blz.,Bruna, Jumbo, Libris, Plantage, PLUS, Primera, Spar, The Read Shop en Vivant. Geldig t/m 2 september 2017. 0P=0P Ernst Jan Rozendaal Middelburg YERSEKE De jongen die maandagmiddag veronge lukte op de Korringaweg in Yerseke is een 17-jarige jongen uit Yerseke. Dat maakte de politie Zeeland- West-Brabant gisteren be kend. De jongen reed met zijn bromfiets tegen een tractor met aanhanger die gevuld was met mossel schelpen. Het ongeluk gebeurde maandag rond 16.30 uur ter hoogte van mosselbe- drijf Prins en Dingemanse. Hulpdiensten konden niks meer betekenen voor het slachtoffer. Het gebied was afgezet met schermen. De precieze oorzaak van het ongeluk is niet bekendgemaakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 61