bLjJd^r/fJZJf], fjJ dJioü 4 „I love it." De hele wereld kan het le zen: „Als het is wat je zegt dat het is, vind ik het geweldig." Zo beant woordt Donald Trump jr. een e-mail waarin hem belastende in formatie over Hillary Clinton, af komstig van de Russische overheid, wordt beloofd. Het gaat 'om heel gevoelige infor matie van het hoogste niveau, maar dit is deel van de steun voor Trump van Rusland en zijn overheid', schrijft de tussenpersoon die een ontmoeting tussen de oudste Trumptelg en een 'Russische over- heidsadvocaat' wil regelen. Ook campagnemanager Paul Manafort en schoonzoon Jared Kushner zijn daar uiteindelijk bij. De tussenpersoon, Rob Gold- stone, is de pr-agent van Emin Aga- larov, een Russische zanger met goede connecties in het Kremlin die met Donald Trump samen werkte rond een missverkiezing in Moskou. Een Russische justitietop- man heeft zich gemeld bij diens va der Aras Agalarov, met het aanbod informatie over Clinton te verstrek ken aan Trump, schrijft Goldstone. Openbaar De New York Times publiceerde over het bestaan van de e-mails. Toen die krant op het punt stond ook over de inhoud te schrijven, besloot de jonge Donald Trump jr. ze in een verrassende vlucht naar voren zelf openbaar te maken. Met een verklaring waarin hij zegt niets verkeerd te hebben gedaan: „Ik dacht dat het politiek oppositie- onderzoek was." Alle campagne teams in de VS proberen infor matie te vinden waarmee ze hun tegenstander kunnen raken. De advocaat met wie hij sprak, Natalia Veselnitskaja, was niet in dienst van Rusland en had boven dien helemaal geen informatie, zo verdedigt Trump jr. zich. Ze zou het vooral hebben gehad over adoptie van Russische kinderen door Ame rikanen, iets dat Moskou heeft ver boden uit woede over sancties te gen Russen. „Om dit in perspectief te plaatsen: dit gebeurde voordat de huidige Ruslandkoorts in zwang was." Maar dat de top van Trumps cam- Ik dachtdathet politiek oppositie- onderzoek was pagneteam openstond voor samen werking met het Kremlin om Hil lary Clinton te verslaan, zal de inte resse wekken van speciaal aankla ger Robert Mueller en het Congres, die beide onderzoeken of Trumps campagneteam met Rusland onder een hoedje heeft gespeeld. Rusland beïnvloedde het verloop van de verkiezingscampagne in 2016 met onder meer publicatie van gestolen e-mails van Clinton. 'Nepnieuws' Trump deed verdenkingen van coördinatie met het Kremlin maan denlang af als 'nepnieuws' en er kende lange tijd niet dat Rusland had geprobeerd hem te helpen. Nu blijkt dat drie kopstukken van zijn team al in juni vorig jaar wisten dat Moskou steun wilde verlenen - en dat nieuws verwelkomden. Dat daadwerkelijk actief is samenge werkt, staat niet vast. Het is onbe kend wat er is gebeurd na de ont moeting die op niets zou zijn uitge lopen. Er is op dit moment geen di rect verband met de door Russische hackers buitgemaakte e-mails van Clinton. Maar Donald Trump jr. kan hoe dan ook een strafbaar feit hebben gepleegd: het is in de VS niet toege staan in verkiezingen buitenlands geld of'iets anders van waarde' in te schakelen. Prangende vraag daarbij: wat wist Trump als presidentskan didaat zelf van dit contact? Zijn ad vocaat zegt dat hij niet op de hoogte was. De jonge Donald Trump wordt zelfs in verband gebracht met land verraad. Senator Tim Kaine, vorig jaar running mate van Hillary Clin ton: „Het Ruslandonderzoek gaat nu om meineed, valse verklaringen en mogelijk verraad." Door koffie leef je langer Man poept in hoekje bieb Opgepakt na rellen bij G20 Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 10 dagen Toscane: Florence, Pisa en Elba 10 dagen Tossa de Mar, all-inclusive 10 dagen Dolomieten en meren 10 dagen De Ardèche, een ware natuurbelevenis 10 dagen Italië Bloemenrivièra 10 dagen Hoogtepunten van Noorwegen woensdag 12 juli 2017 GO Trump jr. had wel oren naar hulp van het Kremlin Donald Trump jr. reageerde verheugd op een aanbod van de Russische overheid om zijn vader te helpen president van Amerika te worden. Onder druk publiceert de presidentszoon nu e-mails die voor het eerst echt op contact tussen Trumps en tourage en het Kremlin wijzen. Karlijn van Houwelingen Washington Donald Trump jr. loopt zijn vader voor de voeten als hij in september 2016 campagne voert, foto reuters - Donald Trump jr. DEN HAAG Kunt u uw dag niet beginnen zonder kof fie? Dan is er goed nieuws: wie drie koppen per dag drinkt leeft mogelijk langer dan mensen die geen koffie drinken. Dat blijkt uit twee grote Europese en Ameri kaanse onderzoeken. De wetenschappers ontdekten dat koffieconsumptie de kans op alle doodsoorza ken verkleint. Bij mannen is het effect twee keer gro ter dan bij vrouwen. HENGELO Het is gelukkig bij één keer gebleven, maar vies is het wel: in de biblio theek van Hengelo heeft een onbekende jongeman in een hoekje zitten poe pen, om vervolgens zijn bil len af te vegen met bladzij den uit een boek. Het ge beurde op een doorgaans erg drukke zaterdag. Alles staat op camera, aldus een woordvoerster van de bieb. HAMBURG Bij de rellen in Hamburg rond de G20-top zijn zeker twee Nederlan ders opgepakt: een 33-ja- rige Nijmegenaar en een 21-jarige Amsterdammer. Ramon L. (33) uit Nijmegen wordt ervan verdacht met stenen en flessen naar de politie te hebben gegooid. Hij zit nog in de cel. Het is niet bekend of de Amster dammer nog vastzit. v.a. slechts v.a. slechts Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Vertrekdata: 7,14, 21,28 aug 11,18, 25 sept/ 2, 23 okt. Vertrekdata: 4,11,18, 25 sept/2, 9 okt. v.a. slechts v.a. slechts Vertrekdata: 21, 28 aug/4,11 sept. Vertrekdata: 14 aug 11 sept/2 okt. Vertrekdata: 11,18, 25 sept/2, 9 okt. Vertrekdata: 14, 28 aug 11 sept. Brochure en (0318)58 09 58 boekingen: lij i 5 www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v.t2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4