'We sluiten de week af met een hapje en een drankje' U X 5 €500 Verlichte dansvloer en hemelse pulled pork Weinig spektakel op het plein kleurrijk met lekkere deuntjes RRROLLEND Gouden tijden „Met Hemelvaart. En daar komen Pinksteren en Fronleichnam oftewel sacramentsdag achteraan. Allemaal superdrukke weekenden. Behalve de schoonmaak van vakantieaccommo daties beheren we een wasserij en verzorgen we glazenbewassing en de reiniging van zonnepanelen. Vanaf t juli gaat de schoonmaak van de sani- tairgebouwen bij de jachthavens van één naar twee keer per dag. Ons seizoen loopt ongeveer van april tot november, afhankelijk van het weer. In de winter richten we ons op een bredere doelgroep en verzor gen we de schoonmaak op scholen. Die zijn in de zomer dicht, maar compenseren de rustige tijd in de winter. Ook is er dan tijd voor de jaarlijkse evaluaties." „Op een vrijdag hebben we tussen de 200 en 300 wissels: gasten die ver trekken en nieuwe gasten die aanko men. Die accommodaties moeten al lemaal worden schoongemaakt. Dat WAT KOST DAT? is een kwestie van goed plannen. Mijn vrouw en ik beginnen dan om zes uur 's ochtends met het klaarleg gen van de werkbonnen. Dan helpen we de teams op pad en ga ik zelf ook de vloer op. Ik help mee, maak een praatje met klanten en controleer op kwaliteit. Tussen drie en vier uur is iedereen weer op kantoor en sluiten we af met een gezellig hapje en drankje. Ook is er dan tijd voor de administratie, sales en het beant woorden van e-mail." Op woensdag kan ik vrij nemen om met de kinderen naar het strand te gaan „Ooit gaf ik mijn baan in de horeca op omdat ik daarvan baalde. Nu vind ik het niet meer zo erg. We werken met een heel leuke ploeg, veel vakan tiekrachten ook. Ze werken vaak op toffe plekken, zoals mooie strandten ten. En iedereen is vrolijk. Bovendien kan ik mijn rooster flexi bel indelen, zodat ik ook eens op woensdagmiddag vrij kan nemen om met de kinderen naar het strand te gaan." budget woensdag 12 juli 2017 PZ Sfeer Lepeltje Lepeltje doet den ken aan een kleine culinaire versie van Lowlands. Be zoekers gaan tussen het eten door los op de ver lichte dansvloer, anderen liggen op strandstoeltjes of spelen airhockey. Ook de foodtrucks zijn beziens waardigheden. Een oude bus klapt uit tot pizzeria, een popcornkraam ziet eruit als een poppentheater en friet haal je bij een houten aardappel op wielen. Even uitpuffen kun je bij het kampvuur om daarna te dansen tot de zomerzon verdwenen is. Prijs Eten is hier niet goedkoop. Maaltijden kosten regelma tig 6,50 of 7,80. Bier of frisdrank kost 3,90 per glas. Voedsel Veel originele gerechten, - c inclusief veel maaltijden die in verschillende diëten pas sen. De pulled pork 7,80) van de Marktslagers is zo mals dat je direct snapt waarom het gerecht sinds twee jaar zo populair is. De caravan van L'Aubergine ziet eruit als een grote paarse vrucht. Hun proef- plateau met auberginemou- ches 5,20) is een prachtig opge maakte smaak- sensatie. De steampunk ba- rista's van Koffie op Kolen halen koffie 2,60) uit een enorme stoommachine. De brownie met grote stukken pure chocolade 2,60) smaakt daar goed bij. Eindoordeel Lepeltje Lepeltje is één groot foodtruckfestijn. Luid en lekker. Binnenkort in: Breda en Eindhoven. Meer info: lepeltje-lepeltje.com Sfeer Bij Rrrollend draait het om de foodtrucks. Niets mis mee, maar veel meer is er niet te vinden. Een dj draait elektropop terwijl kinderen zich laten schminken, dat was het wel. Sommige wa gens zijn kunstzinnig maar verwacht geen groot spekta kel. Dit is eerder een dorps- of wijkfestival waar mensen uit de buurt een hapje komen eten. Prijs Rrrollend is een van de goedkopere festivals die we bezochten, al is het verschil niet groot. Veel maaltijden worden voor 5 verkocht, sommige kraampjes bieden kleinere porties voor 2,50. Bier en frisdrank kost 2,50. Voedsel Het vlees op een broodje ribeye van Mo's Comfort Food (€7,50) smaakt mals. Het patatje van de Biopieper 5), gemaakt van gluten vrije aardappelen gefrituurd in de schil, is knapperig. We sluiten af met de krokante Flammkuchen van Great Chefs on Wheels 6,75). De variatie op Rrrollend is niet groot. Vegetariërs/vega- nisten zijn voorzien maar hebben geen grote keuze. Eindoordeel Foodtrucks op een plein, niet meer en niet minder. Binnenkort in: Gouda, Kat wijk, Den Haag, Venray, Hoofddorp, Oisterwijk, Nieuw-Vennep, Dordrecht, Groningen, Den Haag, Rotter dam. Meer info.- rrrollend.nl je kinderen mee; ruimte ge noeg om te knutselen (ma teriaal aanwezig) en te spe len (speelgoed ligt klaar). Eén truck biedt podium aan artiesten, tussendoor klinkt een lekker deuntje uit de speakers. Prijs Een patatje mayo kost 3,50, een broodje bal 5, net als de saté ajam. Voor de pokébowl betaalden we 6,50 en een biertje heb je voor 2,50. De zoetekauw heeft ook genoeg keuze. Voedsel De pokébowl was rijkelijk gevuld met zalm en zeewier, de hoeveelheid avocado viel tegen. Het broodje worst met zuurkool en spek is een aanrader, de worst komt knapperig van de grill. Vegetariërs hebben hier niet veel keus. Eindoordeel Knus, overzichtelijk, ietwat weinig variatie. Binnenkort in: Pijnacker, Lansingerland, Vlaardingen, Zoetermeer en Loosduinen. A Jean- Paul van der Weele: „We wer ken vaak op toffe plekken." FOTO DIRK JAN GJELTEMA Voor veel ondernemers is de zomer hét moment om een goede omzet te draaien. Bij schoonmaak bedrijf Weekra van Jean-Paul van der Weele uit Scharendijke draait een team van zestig man dagelijks op volle toeren. Mariska den Hartog Wanneer begint de topdrukte voor jullie bedrijf? Hoe ziet zo een gemiddelde drukke dag bij Weekra eruit? Herman Haverkate (57) uit Hengelo ging samen met zijn vrouw te voet naar Rome. „Al ons hele leven hebben mijn vrouw en ik het voornemen om een keer naar Santi ago te lopen. Dat plan blijft voorlopig in de kast, maar in mei heb ben we wel alvast een deel van een andere pelgrimsroute gelo pen: de Via Franci- gena ofwel de Weg van de Franken, de oude pelgrimsroute van Canterbury naar Rome. Vijf dagen zijn we op pad geweest. Vanuit Viterbo, waar ooit het Hoe vind je het om aan het werk te zijn als andere mensen vrij zijn? eerste con claaf werd gehouden, lie pen we in etap pes van gemiddeld 25 kilometer naar de Eeuwige Stad. Overnachten deden we in Bed Break fasts voor gemiddeld 40 euro per nacht. Dat had goedkoper ge kund, als we gebruik hadden gemaakt van de speciale voorzie ningen voor pelgrims die je in elke etap peplaats vindt. Bijko mende kosten waren de vliegreis (98 euro voor twee perso nen), een trein kaartje Rome- Viterbo en uiteraard het eten. Het moment dat we het Sint-Pietersplein opliepen, was onver getelijk. Ik ben er al vaak geweest en zal er hopelijk nog vaak komen, maar zo mooi als toen wordt het nooit meer."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 49