4 VOOR U GETEST Als een karavaan trekken ze door het land: foodtruckfestivals. Ze strijken neer in parkjes of op pleintjes en bieden een keur aan hippe gerechten. Wij keurden er vijf op sfeer, eten, prijs en vertier. Net een romantisch circusterrein Kleinschalig en Festivalpicknick in een kakafonie van geluid ETEN OP ROLLETJES TREK TOOST woensdag 12 juli 2017 Feestelijk eten bij kekke foodtrucks Samuel Bom en Sanne van der Kolk Sfeer Dit festival ziet eruit als een oud en romantisch circusterrein. Jongleurs en goochelaars in ne- gentiende-eeuwse kle ding struinen rond ter wijl een theatergenoot schap publiek naar hun tent lokt voor een vol gende voorstelling. Niet ver van een oude car rousel draait een dj en is er een dansvloer. Ver derop speelt een band psychedelische blues. Tussen de foodtrucks staan opmerkelijke gas ten, zoals een barbier of een priester die zijn biechthokje versiert met de leukste zonden van bezoekers. De char mante circusthematiek bindt de wagens en attracties mooi aan el kaar. Tussen het jonge en vaak alternatieve pu bliek kijk je je ogen uit. Prijs Dit is een van de wei nige foodtruckfestivals in de test waar je met je pinpas in plaats van speciale muntjes be taalt. De meeste maaltij den kosten tussen 6 en 7. Bier komt voor 2,75 uit de tap. Bijdra ges voor de artiesten stop je in een hoge hoed. Voedsel Veel slimme variaties op gerechten uit de we reldkeuken. Ook aan mensen die geen vlees eten is gedacht. De veganistische ramen van yokohama 7) geeft het Japanse re cept een frisse draai met onder meer mais en aubergine. De Franse hotdog van Chez Jan met padden stoelen en truffelmay onaise 6,95) is ook vegeta risch te bestellen. Arzu biedt met handge maakte helva een lekker zoet en melig toetje. Eindoordeel Een opwindend en kunstzinnig circus met verrassend en span nend eten. Binnenkort in: Amsterdam en Den Haag. Meer info.- festival-trek.nl Sfeer TOOST is kleinschalig, de lo catie is niet per definitie in het centrum en daarmee is het bijna een buurtfestival waar je toevallig langsloopt. De wagens zijn - zoals je verwacht - origineel, de versiering is kleurrijk met kekke vlaggetjes. Lange rijen zie je hier niet, overbevolkte tafels evenmin. Breng vooral uitgesproken smaak. Lekker voor zowel vleeseters als vegeta riërs. Bekende favo rieten zijn hier makke lijk te vinden, avon tuurlijke bourgondiërs moeten even zoeken. Eindoordeel Een gezellige festival picknick met bekend eten in een ander jasje. Binnenkort in: Breda, Deventer, Purmerend, Alkmaar, Zeist en Wageningen. Meer info: etenoprolletjes.nl beque zijn een lekkere maar bekende snack. De sigara boregi 4,25) van Kaya Meza zijn frisse deeg rolletjes met feta en kruiden. De samosa, curry en pakora 7,50) van Sergeant Pepper zijn Indische lekkernijen met een Sfeer Geen wild feest maar een ontspannen pick nick. Voor kinderen staan er onder meer een poppentheater, draaimolen en knut- seltent. De wagens van Aviko en Struyk, die monsters uitdelen, detoneren naast de artistieke foodtrucks. De muziek is soms verwarrend: muzikan ten spelen vanaf twee podia terwijl wagens hun eigen muziek draaien. Het ontbreekt aan samenhang, maar een groot gemis is dat niet. Prijs Maaltijden kosten rond 6,25, je mag zelf drinken meene men. Voedsel De pitabroodjes 6,25) van Car-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48