'Een kordate tante die haar mannetje staat' 11 Duikclub van de personeelsvereniging floreert al decennia Erkende sportvereniging De duikclub van Dow is vijftig geworden. En wie jarig is, trakteert. Daarom kregen leerlingen van De Wingerd, een school voor speciaal voortgezet onderwijs, duikles in zwembad De Vliegende Vaart in Terneuzen. Nee, helemaal niet eng, hartstikke leuk juist!" Melissa Ucar (16) komt met een grote grijns boven water na de allereerste duik van haar leven. Ze is een van de leerlingen die gis teren kennismaakte met de duik sport. Als Melissa ermee wil doorgaan, zal ze toch moeten solliciteren bij Dow, want Dow Onderwatersport Vereniging (DOV) is een onderaf deling van de personeelsvereni ging van Dow Benelux. Je moet werken bij Dow om te mogen dui ken bij DOV. Vijftig jaar geleden richtten Dow-medewerkers de duikclub op. Erik Jan van den Heuvel van de vereniging snapt wel waarom. „Als je hier gaat werken, dan is dat met de Oosterschelde in de buurt echt ideaal. Dat is één van de mooiste duiklocaties van Europa." Zelf begon Van den Heuvel pas na twaalf jaar werken bij Dow met duiken. „Het is heerlijk. Je gaat on der water en het is stil. Het rumoer dat je nu in het zwembad hoort, verdwijnt onder water. Je hoeft niks te doen." De duikclub van Dow is gezond als een vis en telt ongeveer vijftig leden. Volgens Van den Heuvel is dat getal al jaren stabiel. „Er ko- Het is heerlijk. Je gaat onder water en het is opeens heel stil men mensen bij en er gaan men sen af. De sport lijkt heel relaxed, maar het trekt wel een wissel op je lichaam. Je ziet dat mensen met een jaar of zestig er vaak mee stop pen." Voor Van den Heuvel past de duikvereniging prima bij Dow. „Eén van de grote voordelen voor ons is dat het bedrijf een eigen brandweer heeft. Daar kunnen we onze luchttanks laten vullen. Het hele plaatje past in elkaar. Duiken gaat helemaal om routine en dat alles netjes gaat. We duiken ook altijd met een buddy. Daar kiezen we zelf voor. Als je het goed doet, kan er niks misgaan. Alles moet veilig en verantwoord." En hij be sluit: „Het mooie is dat dit hele maal overeenkomt met de filosofie van Dow." DUIKCLUB Een diadeem met kattenoren. Dat is wat toekomstig burgemeester van Reimerswaal José van Egmond on langs cadeau kreeg van Eerlijk Al ternatief in de gemeenteraad van Pijnacker-Nootdorp. „Omdat ze geen katje is om zonder hand schoentjes aan te pakken", verdui delijkt fractievoorzitter Hanneke van de Gevel. Van de Gevel en Van Egmond maakten in 2006 samen hun de buut in de gemeenteraad. „José kent haar dossiers. Ze kan heel goed uitleggen waar de schoen wringt, zonder persoonlijk of emotioneel te worden. Het is een vasthoudende dame met een duidelijke visie. Ik heb gezien dat Reimerswaal maar drie vrouwen in de raad heeft, maar ik weet zeker dat ze haar mannetje staat in dat mannenbolwerk." Martijn van Mastenbroek, ver slaggever bij lokale krant Telstar, omschrijft Van Egmond eveneens als een politica die haar mannetje staat. „Ook in moeilijke debatten, zoals over de 12 miljoen die bij de IJslandse bank stond of over grond- transacties aan projectontwikke laars, een kwestie die nu speelt. Zonder een waardeoordeel te geven over haar rol, moet ik zeggen dat ze heel helder haar standpunt kan for muleren richting raad en burgerij." Hij typeert haar als een 'dorpsge noot in de rol van wethouder'. „Ook toen ze in 2010 wethouder werd, bleef ze dichtbij zichzelf." Van Eg mond is zeer benaderbaar via soci- ale media, vindt Van Mastenbroek. „Op haar Facebookpagina schreef ze vanmorgen over de Zeeuwse bo lussen die ze opeens tegenkwam in de Albert Heijn. Dat kon geen toe val zijn, vond ze." Ook op serieuze vragen geeft ze snel antwoord. „Via Twitter heb je vaak binnen een paar uur reactie." Van Egmond belandde in de po litiek toen ze net verhuisd was en op een advertentie van de lokale CDA-afdeling stuitte. „Ze kende hier niemand, maar ging het ge woon proberen. In de raad hebben we fantastische jaren meegemaakt. Op het moment dat onze wethou der stopte, was het meteen duide lijk dat José de opvolger moest wor den", vertelt oud-fractievoorzitter Bob van der Deijl. De CDA'er beschouwt Van Eg mond als zijn 'politieke maatje'. „Ik ga haar echt missen en Reimers waal krijgt een heel fijne burge meester." Behalve een 'warm men senmens' is Van Egmond volgens hem iemand die zich hard kan ma ken voor het bedrijfsleven, in het geval van Pijnacker-Nootdorp de glastuinbouw en de ontwikkeling van aardwarmte voor de sector. Van der Deijl stelt dat Van Eg mond scherpe opvattingen heeft over rolverdeling in de lokale de mocratie. „Ze verwacht dat ieder zijn verantwoordelijkheid neemt en vindt onderling vertrouwen be langrijk." Dat kan nog van pas ko men in Reimerswaal, waar de op positie zich vaak buitenspel voelt staan en het dualisme volgens ex perts van buitenaf onderontwik keld is. Volgens oppositieleider Van de Gevel benadrukt Van Egmond altijd dat de gemeenteraad het laat ste woord heeft. „Ook vanuit de op positie kun je zo zaken voor elkaar krijgen." woensdag 12 juli 2017 WA Duiken past prima bij Dow Guido van der Heijden Terneuzen Melissa Ucar krijgt duikles van Sjaak Mechielsen, die al 25 jaar duikt bij de duikclub van Dow. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE -Erik Jan van den Heuvel Dow Onderwater sport Vereniging (DOV) is één van de onderafdelingen van de personeels vereniging van Dow Benelux. Lidmaat schap is in principe voorbehouden aan de 1700 werkne mers van Dow. Leden van de perso neelsvereniging kun nen ook kiezen voor onder meer koken, voetballen, zeilen, fotograferen, schie ten, dansen, kaarten en karten. In totaal zijn er 23 onderafde lingen. De duikclub is ook een erkende sportvereniging die vanaf de oprichting is aangesloten bij de Nederlandse Onder watersport Bond (NOB). Er kunnen duikcertificaten be haald worden die wereldwijd erkend zijn. In het jubileum jaar is er veel geor ganiseerd: leden on dernamen een duik reis naar Mexico, er was een vaartocht op een rondvaart boot, er zijn semi nars en er volgt nog een receptie waar (ex-)leden van de vereniging en col- lega-duikverenigin- gen welkom zijn. Meer informatie: www.dowonderwa- tersportvereniging.nl Joeri Wisse José van Egmond

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 39