c* ;fv»' n L0 I rsv- Duikclub Dow bestaat vijftig jaar Goese raad wilde snel nieuwe burgemeester, geen waarnemer die lang blijft Een meerderheid van de fracties in De raad had nog voor de zomer een Goes legt zich neer bij een waarnemend burgemeester die langer dan een jaar blijft. Met het besluit om Goes voor lange tijd een waarnemend burgemeester te geven, heeft commissaris van de Koning Han Polman de wens van de Goese gemeenteraad terzijde ge schoven. Die had hem juist unaniem geadviseerd snel op zoek te gaan naar een per manente opvolger voor bur gemeester René Verhulst, die in september naar Ede vertrekt. profielschets willen opstellen. „Dan hadden we na de vakantie al gesprek ken met kandidaten kunnen voeren", zegt Carel Bruring (GL). In de tussen tijd wilde de raad een waarnemer, want de drie wethouders kunnen de taken van Verhulst er niet bij hebben. Deze tijdelijke burgemeester zou dan hooguit een maand of vijf hoeven te blijven. Polman vindt het echter beter om de waarnemer te laten zitten tot ver na de gemeenteraadsverkiezingen van maart volgend jaar. Als de procedure voor een nieuwe burgemeester nu zou begin nen, wordt deze man of vrouw slechts enkele maanden voor de verkiezingen geïnstalleerd en dat vindt hij te laat. „Er moet in die periode een ingewerkt ie mand zitten", schrijft Polman aan de raad. De vacature wordt in juni 2018 opengesteld, zodat een nieuwe burge meester pas aan het eind van De Partij voor Goes baalt ervan dat de gemeenteraad door Polman op een zij spoor is gezet. „Het gaat nu belachelijk lang duren voor we een echte opvolger voor Verhulst hebben", vindt fractie voorzitter Stan Meulblok. „Er had aan Han Polman, foto lex de meester dat jaar zal beginnen. Het duurt nu belachelijk lang voor we een echte opvolger voor Verhulst hebben het eind van het jaar een nieuwe bur gemeester kunnen zitten. Dat is ruim op tijd voor de verkiezingen. Goes is een stabiele gemeente." Een voorstel van Meulblok om protest aan te teke nen tegen het besluit van Polman kon alleen op steun van D66 rekenen. CDA-fractievoorzitter Frans van der Knaap beaamt dat zijn partij zich neer legt bij de keuze van Polman. „Op zich willen wij ook snel een burgemeester die een band kan gaan opbouwen met de inwoners, maar er is schijnbaar afge sproken dat rondom de verkiezingen geen burgemeesters worden geïnstal leerd. Soms moet je dingen accepte ren." Dat vindt Johnny Lukasse (SGP/CU) ook. „Onze argumenten om snel een nieuwe burgemeester te wil len, zijn niet zo zwaarwegend dat we het besluit van de commissaris willen aanvechten. Er zijn ergere dingen in het leven." Overigens heeft Polman zowel zijn eigen visie als de wens van de gemeen teraad voorgelegd aan minister Ronald Plasterk. Die staat achter het voorstel van de commissaris. Polman was giste ren niet in de gelegenheid verder op de kwestie in te gaan. Volgende week overlegt hij met vertegenwoordigers van de gemeenteraad over de aan te stellen waarnemer. It woensdag 12 juli 2017 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND 11 Wendy Wagenmakers Scharendijke Een houten bouwbord van 35 meter lang fleurt het hart van Scharendijke nou niet bepaald op. Honderdvijftien kinderen met verf en kwasten doen dat wél. „En dan hier nog een beetje bruin... Uiterst geconcentreerd tekent Philippe Vlam (9) een vensterbank. „Dit is het huis van mijn opa. Mooi hè? Het staat naast de kerk, die Tom en Jord hebben geschil derd." Voor wie Scharendijke een beetje kent, is de wandschildering een feest van herkenning. De Plus, de Surf-lnn, de uit kijktoren, de waterschans en natuurlijk de Grevelingen, compleet met zeehon den en kitesurfers. De leerlingen van de Helcherseeschool zijn dolenthousiast, net als voorbijgangers en ondernemers in de Dorpsstraat. Initiatiefnemer Karen Wullings van drukkerij Ogeltje: „Nu ze zien hoe mooi het is, komen ze ons zelfs drinken brengen." Polman drukt eigen wens door Rob Paardekam Goes -Stan Meulblok, Partij voor Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 29