Djokovic wil tiebreak in beslissende vijfde set 25 TENNIS WIMBLEDON^^f Optimisme om herstel Nouri Max: Aan sorry heb ik niks FLITSEN Venus Williams (37) speelde haar 100ste partij op Wimbledon, Jelena Ostapenko zag het centre court voor het eerst vanbinnen. De 'grande dame' van het tennis liet het brutaaltje een toontje lager zingen. Jelena Ostapenko was een paar we ken oud toen Venus Williams in 1997 debuteerde op Wimbledon. Het jonkie uit Letland kwam giste ren het centre court op met het idee om die oma aan de overkant eens een poepie te laten ruiken. Een prima instelling, maar vijf kwartier later kwam de grande dame van het vrouwentennis gewoon als win naar van de baan: 6-3 7-5. De tijd lijkt maar geen vat te krij gen op Venus Williams, met haar 37 jaar de oudste halvefinaliste op Wimbledon sinds Martina Navra- tilova in 1994. „Ik denk niet in leef tijd, voel me nog heel krachtig", zei de vijfvoudig kampioene, die met de dag meer kans maakt op een zesde titel in Londen. Haar 100ste wedstrijd op de All England Club was voor de pers aan leiding om van Williams te willen horen hoe ze die reis van 20 jaar heeft ervaren. Wat al die levenser varing met haar doet, hoe het voelt Hoeveel ik train? Veel, geloof me. Dat is ook wel te zien toch? om zo'n aanstormend talent even te laten zien wie er de baas is. De vragen waren aan Williams niet zo besteed. Zelden geeft ze een uitge breider inkijkje in haar leven, haar gedachten, haar gevoelens. Daar komt bij dat ze wel eens in een prettigere fase van het leven heeft gezeten. Vorige maand ver oorzaakte ze in Florida een dodelijk ongeval. De politie maakte vrijdag bekend dat Williams niet schuldig was aan het ongeluk, maar daar komt het 78-jarige slachtoffer niet mee terug. Die droevige gebeurte nis draagt Williams dit toernooi met zich mee. Op de baan kan ze het drama voor even parkeren. Met services van 180 kilometer per uur raast ze door haar opslagbeurten heen. Ostapenko heeft de hardere slagen vanuit het achterveld en komt met twintig winners, maar Williams laat de verrassende winnares van Roland Garros vorige maand rustig uitra- PROGRAMMA zen. Ze weet precies hoe en wan neer ze moet toeslaan. Ostapenko komt in de tweede set op twee pun ten van setwinst, maar Williams vertrekt geen spier en trekt de partij eruit. „Veel speelsters die ik tegen woordig tref, staan voor het eerst in de vierde ronde of de kwartfinale. Ik kan leunen op mijn ervaring, heb het allemaal al eens meegemaakt." Sterker, Williams leeft voor de druk die de sport met zich meebrengt. Waar het een publiek geheim is dat veel speelsters op de WTA-tour in meer of mindere mate last hebben van mentale problemen, is de Ame rikaanse gepokt en gemazeld en de rust zelve op de baan. Oogcontact met haar coach of familie heeft ze niet nodig. Ze vertrouwt op haar ei gen keuzes en kwaliteiten. Bij Williams werd in 2011 het syndroom van Sjogren vastgesteld. Een auto-immuunziekte waarbij traan- en speekselklieren snel ont stoken kunnen raken. Ze viel des tijds even buiten de top 100, na haar zege op Ostapenko keert ze terug in de top 10. Hoe flikt ze het toch alle maal? „Keihard werken, je best doen", hield Williams, die in de halve finales de Australische Jo hanna Konta treft, haar antwoor den kort. „Hoeveel ik train? Veel, geloof me. Dat is ook wel te zien, toch?" UITSLAGEN LONDEN Dat hij in drie sets (6-2 7-6 6-4) van Adrian Mannarino won was het enige goede nieuws voor Novak Djokovic gisteren. De Serviër beklaagde zich over het feit dat zijn vierderondepartij maan dagavond werd doorgeschoven naar de dinsdag. Dat kostte hem een vrije dag voor de kwartfinales van vandaag. De wedstrijd stond gepland op baan 1, maar daar duurde de partij tussen Rafael Nadal en Gilles Mid ler bijna vijf uur, tot 15-13 in de vijfde set. „De hoofdscheidsrechter had onze partij maandagavond naar het centre court moeten verplaat sen. We werden 2,5 uur in onzeker heid gehouden en dit was volgens mij de verkeerde beslissing. Frus trerend." Djokovic pleitte ervoor dat ook Wimbledon een tiebreak gaat in voeren bij 6-6 in de beslissende vijfde set. „Houden ze daar alleen aan vast omdat Isner en Mahut met 70-68 in de vijfde set jaren geleden geschiedenis schreven? Het is mis schien mooi drama voor de fans, maar niet voor de spelers." woensdag 12 juli 2017 VOETBAL Het herstel van Ajacied Abdelhak Nouri (20) is reden voor voor zichtig optimisme. Nouri verblijft nog steeds op de afdeling intensive care in het ziekenhuis van de Oos tenrijkse stad Innsbruck. Een hersenscan en enkele andere neurologische on derzoeken lieten geen af wijkingen zien, aldus Ajax in een verklaring. Dat zegt volgens de artsen echter nog steeds niets over het totale herstel van Nouri, die zaterdag tijdens de oefen wedstrijd tegen Werder Bremen in elkaar zakte vanwege hartritmestoor nissen. Het is de bedoeling dat Nouri in de komende 24 uur langzaam uit zijn slaap wordt gehaald, waarna de hersenfuncties verder en beter onderzocht kunnen worden. „Het is af wachten op de uitslagen en echt hopen", zei trainer Marcel Keizer eerder al. Maandag al meldde Ajax dat uit testresultaten blijkt dat het hart van Nouri nor maal functioneert en onbe schadigd is. AUTOSPORT Max Verstap pen (foto) heeft op de web site motorsport.com zijn frustraties geuit na zijn derde uitvalbeurt, afgelo pen zondag bij de GP Oos tenrijk. „De teamchefs Christian Horner en Helmut Marko hebben hun excu ses aangeboden, maar aan sorry heb ik niks. Sinds Monaco heb ik nul punten behaald. Ik heb dit nog nooit meegemaakt." NEC heeft Adrie Bogers (52) aangesteld als de nieuwe trainer. Patrick Pot huizen wordt zijn assistent. James Rodriquez (25) verruilt Real Madrid voor Bayern München. Real huurt de Colombiaanse middenvelder tot medio 2019 en heeft daarna een optie tot koop. Doelman Ernestas Set- kus (32) blijft toch bij ADO Den Haag. De Litouwer was in onderhandeling met Hapoel Haifa uit Israël, maar dat ketste af. Pele van Anholt vervolgt zijn carrière in de Ver enigde Staten, waar de 26- jarige verdediger die geen contractverlenging kreeg bij Willem II gaat spelen voor LA Galaxy. Tijd krijgt geen vat op Venus Williams Rik Spekenbrink Londen —Venus Williams (37) Mannen, kwartfinales. Centre court. Vanaf 14.00 uur: Murray (GBr/1) - Querrey (VSt/24), Raonic (Can/6) - Fe- derer (Zwi/3). Baan 1. Vanaf 14.00 uur: Muller (Lux/16) - Cilic (Kro/7), Berdych (Tsj/11), Djokovic (Ser/2). Wimbledon. Londen (Eng). Enkelspel Mannen, vierde ronde: Mannarino (Fra) - Djokovic (Ser/2) 2-6 6-7(5) 4-6. Vrouwen, kwartfinales: Muguruza (Spa/14) - Kuznetsova (Rus/7) 6-3 6-4, V. Williams (VSt/10) - Ostapenko (Let/13) 6-3 7-5, Konta (Gbr/6) - Halep (Roe/2) 6-7(2) 7-6(5) 6-4, Rybarikova (Slw) - Vandeweghe (VSt/24) 6-3 6-3. Dubbelspel Mannen, derde ronde: K. Skupski/N. Skupski (Gbr) - Daniell/Demoliner 7-6(3) 5-7 7-6(7) 6-4. Gemend, derde ronde: J. Murray/Hin gis (/1) - Jebavy/Hradecka (Tsj/16) 6-3 6-4. A Novak Djokovic baalt van extra werkdag, fotoafp Venus Williams: „Ik denk niet in leeftijd, voel me nog heel krachtig." foto getty images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 25