Een Dagje Wellness voor maar 5,95 tos. Ontslagen Gertjan Verbeek is niet gefrustreerd of boos De Jong, Locadia en Lammers vechten om plek in punt van de aanval EvTu'' H >Ne9e0* succ^ verVeo9ö' I Vm AZ'Feyen- 24 PSV vertoeft in Oostenrijk, waar de strijd om de spitspositie is losgebarsten. De Jong, Locadia of Lammers. Wie van de drie? over een wisseling van de wacht en wil ook niet oncollegiaal zijn. Hij speelt graag als linksbuiten en is te vreden met elke seconde speeltijd, maar uit zijn hart sprak vroeger al tijd de wens om de centrumspits van PSV te worden. Lammers Ondertussen dient zich bij PSV naast Locadia nog een alternatief voor die plek aan: Sam Lammers (20) timmert aan de weg. De jeugdspits kende een ijzersterk slot in het vorige seizoen en zit in een fase waarin hij nieuwe bo vengrenzen aan het ontdekken is. In zo'n periode maken spelers vaak de grootste ontwikkeling in hun carrière door. De Jong, Locadia of Lammers? Voor trainer Phillip Cocu lijkt de strijd om de nummer 9-positie een open sportief gevecht, waarbij De Jong nog iets meer dan het voor deel van de twijfel geniet. Aan de andere kant: De Jong is na een bar seizoen kwetsbaar en heeft snel doelpunten van zijn voet of hoofd nodig. De feestvreugde na zijn contractverlenging (tot 2020) is allang vervlogen. Op het trainingsveld in Bagnes staat het gezicht steeds strak en oogt hij geconcentreerd. Maar ook al traint hij zich het leplazarus, De Jong moet zien te scoren. Al leen dat haalt voor hem de druk van de ketel. Het was vorig jaar een totaal over bodige vraag. Luuk de Jong was de eerste spits van PSV en daarmee basta. En nu? De Jong (26) lijkt nog steeds een streepje voor te hebben op de rest, maar het is onderhand kielekiele. „Ik heb niet het idee dat er in de onderlinge verhoudingen iets is verschoven", zei Jürgen Loca dia (23) er gisteren over in het Zwit serse Verbier. PSV sjouwt, zwoegt, sprint en voetbalt deze week tussen de Alpen nabij de Frans-Zwitserse grens. Op dezelfde plek bereidden de Eindho- venaren zich vorig jaar vol bravoure en zelfvertrouwen voor op het nieuwe seizoen. Wie deed PSV na twee titels nog wat? Nu is het de lo catie waar PSV zichzelf weer terug moet vinden na tien belabberde maanden. Het wordt knokken en misschien ook wel bidden en sme ken om uit de impasse te geraken. Locadia keek gisteren alvast voor uit naar de strijd om de spitspositie bij PSV. De Jong heeft volgens hem dus nog steeds de status van eerste man voor de plek van nummer 9 bij de Eindhovenaren. Maar wat ge beurt als later deze maand aan winst Hirving Lozano (21) bij de ploeg komt en Locadia mis schien zijn plek op links moet afstaan? „Luuk stond zaterdag in de oefenwedstrijd tegen RKC als centrumspits opge steld en ik op links. Dat zal de trainer vast niet voor niets heb ben besloten. Luuk was en is ook gewoon de aanvoerder", aldus Lo cadia. Penalty Het ging in Waalwijk weer mis bij De Jong, die een penalty en een paar kansen verprutste. Uitgere kend de man die zich dat niet kon veroorloven, startte opnieuw met een katterig gevoel in de voorberei ding. Vanavond krijgt hij tegen FC Sion en zondag tegen AS Monaco weer kansen om zich bij PSV te be wijzen. De Jong weet dat het nodig is om eindelijk weer te bevestigen. Sinds 18 februari scoorde hij voor PSV maar één keer en daar kwam ook zaterdag geen verandering in. Locadia durft niet te speculeren Ga naar pzc.nl/krantsparen aarzegel Zijn vertrek bij de club is vol gens hemzelf niet bepaald met slaande deuren gegaan. Het enige wat hem goed doet, is dat hij de verslaggevers van de Duitse krant Bild niet meer hoeft te zien. De krant maakte hem geregeld het leven zuur. „Maar ze hadden dan toch weer de primeur dat ik vertrek bij Bochum", zegt Ver beek. „Dan zie je maar, bij een club is er altijd wel iemand die lekt." Van een clash tussen hem en de spelersgroep, waarover werd bericht, is dan ook geen sprake. „Er was gewoon een verschil van inzicht tussen het bestuur en mij." Voor Ver beek komt er bij Bochum een einde aan een periode van 2,5 jaar. De geboren Devente- naar kende bij de club eerst een gewenningsperiode, daarna een goed seizoen met een behaalde vijfde plaats om in het afgelopen seizoen roemloos negende te eindigen. „Dat was toch teleurstel lend", zegt Verbeek die onder streept dat de club toch vooral weer zo snel mogelijk naar de Bundesliga wil promoveren. Toch zegde Bochum hem niet aan het einde van het seizoen al de wacht aan. „Dat vind ik juist moedig. Clubs ontslaan trainers vaak alleen om resul taten, dat is kort zichtig. Bochum heeft niet afge wacht tot de resul taten in het begin van de competitie slecht zouden zijn. Ze I grijpen nu al in. Ze V hebben me niet laten bungelen," 1aldus de oefen- I meester die 1 I ^Itt eerder bij oorden FCNürn- berg werd ontslagen. woensdag 12 juli 2017 PSV-spits: wie van de drie? De PSV-spit- sen (v.l.n.r.): Sam Lammers, Luuk de Jong en Jürgen Lo cadia. FOTO PRO SHOTS Rik Elfrink Verbier Bekijk de algemene voorwaarden op de website. Hoe werkt het? Ga naar pzc.nl/krantsparen Vul de activatiecode krantsparen in en klik verder Vul uw gegevens in en klik op bestellen U ontvangt uw persoonlijke spaarkaart per e-mail Print de spaarkaart en verzamel 4 originele zegels Deze staan wekelijks in de krant tot en met 31 juli 2017 Spaarkaart vol? Maak uw reservering voor slechts 5,95 op de website van het resort van uw keuze. Volg hiervoor de stappen op uw spaarkaart. U kunt kiezen uit de volgende wellnessresorts: ^SpaPuur *SpaWell ^ELYjlUM ^SpacSense ♦VeluwseBron ^Thermen Holiday ^zwaluwhoeve wellness actie BOCHUM Gertjan Verbeek (54, foto) is ontslagen bij VfL Bochum. Na een verschil van inzicht over de te nemen koers met de club uit de Tweede Bundesliga.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24