eeneuro Guns N' Roses op tournee Bewaarders: criminelen hebben vrij spel Nederlandse gevangenen krijgen steeds vaker de sleutel van hun eigen cel, tot onvrede van bewaarders. Zij vrezen dat veroordeelden hun criminele zaakjes kunnen voortzetten binnen de gevangenismuren. Walcheren 4.01.00 +0 +0 +0 Zon Zomer Het gemak en het gevaarvan de creditcard bedrag ov'nc'e dat P2 Rockers staan in uitverkocht Goffertpark Na experimenten in Dordrecht, Heerhugowaard en Zaandam krij gen nu in Arnhem in totaal zestig gevangenen de sleutel van hun eigen cel. Het gaat om een proef waarbij gedetineerden zich tot 21.30 uur vrij mogen bewegen in be paalde delen van de gevangenis. De bajesklanten moeten er zelf voor zorgen dat ze op tijd bij hun dag programma of gevangeniswerk zijn. „Er is te weinig toezicht op deze jongens", zegt Rob Minkes, voorzitter van de Centrale Onder nemingsraad (COR) van de Dienst Justitiële Inrichtingen. „Deze ge vangenen mogen alles zelf doen, zonder toezicht. Het risico is groter dat ze doorgaan met hun criminele zaakjes, want ze kunnen langdurig en ongestoord met elkaar kletsen. Ook is het eenvoudiger om bijvoor beeld drugs te verhandelen." De tijd die gevangenisbewaar ders overhouden door de 'sleutel- proef, moeten ze besteden aan extra gesprekken met gedetineer den. „We twijfelen sterk of dat ge beurt", zegt Minkes. „Bewaarders zien deze experimenten als een or dinaire bezuiniging." De sleutelproef past in het beleid van het ministerie van Veiligheid en Justitie om gedetineerden 'zelf- Deze gevangenen mogen alles zelf doen, zonder toezicht redzamer' te laten zijn. Ze krijgen ook een digitaal scherm om bood schappen te bestellen of afspraken te maken. „Dit beleid is bedoeld om gede tineerden meer verantwoordelijk heid te geven", zegt een woord voerder van het ministerie. „Er zijn voorwaarden om de veiligheid te waarborgen. Gedetineerden kun nen niet zomaar vrij bewegen en ook internet is beperkt." Volgens COR-voorzitter Minkes is er te weinig zicht op de effecten van de proef. „Dit experiment breidt zich uit, maar nog altijd is niet goed onderzocht of het een po sitief effect heeft op gedrag van ge detineerden. We zijn het aan de slachtoffers verplicht om éérst uit te zoeken of de maatschappij hier baat bij heeft." Nieuwsmedia voor meer Tournieuws zie pagina 22 en pzc.nl/tourdefrance TIENDE ETAPPE 1. Marcel Kittel 2. John Degenkolb 3. Dylan Groenewegen 21. Koen de Kort ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Chris Froome 42.27.28 2. Fabio Aru +18 3. Romain Bardet +51 27. Bauke Mollema +22.55 07/17 e?°oomïe? Worden. DaarnC°nomie moet w FOTO ROOS KOOLE/ANP P20 Chaos in bajes door open cel Peter Winterman Den Haag/Arnhem -Rob Minkes, voorzitter COR van de Dienst Justitiële Inrichtingen »P13 woensdag 12 juli 2017 18°C In de ochtend regen, later opklaringen pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1