Marjan Berk Schoenenkoning wéér de cel in: 'Hoe kan dit?' effeweg.nl REIS VAN DE WEEK Kooenhaqen en Malmö 13 voor€149 €20 KORTING Hier zat ik, niemand wist dat ik van plan was aangekleed in een leeg bad te gaan zitten www.effeweg.nl of bel 088 10 30 800 VAN STEDENTRIP - U dagen I AANBIEDING! GELDIG T/M 19-07-2017 Ik kijk eens naar mijzelf en zie een nuchtere, oplos singsgerichte, zelfstandige, licht eigenwijze oude vrouw die in staat is haar eigen leven te leiden zonder voortdurend 'help' te roepen als zij de jampot niet kan open draaien of haar teennagels niet kan knippen omdat zij er zelf niet meer bij kan... Enfin, dit wordt geen klachten lijstje. Dit wordt een verslag van een zelf-red-actie. Na de succesvol verlopen ope ratie aan mijn linkerschouder was ik eindelijk in staat zelfstan dig onder de douche te gaan. Waardoor het verlangen naar een heerlijk warm bad, dat uren mag duren door er steeds een beetje vers warm water bij te laten lopen, bij mij zo hoog opliep dat ik zon op een oplossing. „Bedenk een list!" sprak ik mijzelf toe. Want zou ik wel op eigen kracht in staat zijn ook weer UIT dat bad te klimmen? „Ik weet het! Ik ga eens even helemaal aangekleed in dat lege bad zitten. Dan kan ik oefenen hoe ik zonder hulp van buitenaf op eigen kracht er weer uitkom!" broek en wollen trui, harige slof fen aan de voeten, in mijn grote lege bad. Daar zat ik. Even uithijgen. En nu er weer uit! En denk erom: niet steunen, leunen of op een andere manier de zojuist gerepa reerde arm belasten... Ik zette de spierkracht van mijn benen in, probeerde mij met de kracht van mijn rechter arm op te hijsen aan het douchegordijn, dat spontaan afscheurde... O lieve help, ik reali seerde mij plotseling dat ik was vergeten mijn mobieltje mee te nemen naar de badkamer. En ik had ook de buitendeur op slot gedaan, uit angst te worden gestoord bij mijn experiment! beetje moedeloos. Toen kreeg ik de slappe lach. Hier zat ik, nie mand wist dat ik van plan was aangekleed in een leeg bad te gaan zitten. Na een week zou de hulp, die pas volgende week zou aantreden, mij vinden: dood, hartstikke dood, verschrompeld, mijn kleren als vellen om mijn magere geraamte hangend. Na deze sombere gedachten even te hebben gekoesterd vatte ik weer moed en kreeg mijn oplossingsgerichte karakter weer de overhand. toe. En met een buitengewone krachtsinspanning drukte ik mij met mijn rechterarm op, tot mijn bilpartij de rand van het bad bereikte, zodat ik even zittend kon uitrusten. Daarna greep ik de rest van het gescheurde douchegordijn vast met dezelfde rechterhand en sloeg mijn rech terbeen over de badrand, tot mijn tenen op de badkamervloer rust ten. Ik zat nu in de galopstand op de rand van het bad, aan iedere kant een been. Gered! Wat was ik toch een flinke ouwe meid! Halleluja! De 67-jarige oud-directeur van schoenwinkelketen Tango (failliet in 2002) tekende gisteren na het vonnis van negen maanden cel meteen hoger beroep aan. Voor Van der Linden is de nieuwe celstraf een loodzware dreun. „Mijn advocaat zei steeds dat dit niet kan..." De truc die justitie heeft gebruikt, is dat Van der Linden in Kroatië werd veroordeeld voor wapenbezit en in Nederland voor wapenhandel. Voor exact hetzelfde busje met wapens. „Het feit dat hij richting Nederland reed, doet hem de das om", zegt zijn verbijsterde advocaat Mark Nillesen. „Dat kon de Kroaten niks schelen, maar hier dacht justitie: Ahaa!" Jan van der Linden was ooit gevierd zakenman, maar kwam na diverse zakelijke debacles in geld nood. Begin 2015 werd hij in Kroatië gepakt met een busje vol kalasjni- kovs, munitie en raketwerpers, bedoeld voor Nederlandse motor bendes. Van der Linden beweert dat hij keukenapparatuur naar Kroatië had gebracht en zegt dat criminelen Omdat hij richting Nederland reed, dacht justitie: Ahaa! voor de terugweg wapens in zijn 'lege' busje hadden verstopt. Hoofdverdachte Freek van S. uit Den Bosch - die Van der Linden naar Kroatië had gestuurd - zou dat bekokstoofd hebben. Van S. kreeg gisteren vier jaar celstraf. Behalve glashard ontkennen, had Van der Linden nóg een troef om de Nederlandse gevangenis te ontlo- pen: hij zat in Kroatië al een halfjaar vast en kon dus eigenlijk niet nog maals veroordeeld worden. In Kroatië had Van der Linden het zwaar: „Ik zat met drie mannen op één cel van drie bij vier meter. Ik mocht één keer per week 15 mi nuten mijn vrouw bellen. Verder was er niets te doen. Ja, zwart-wit- tv, 's ochtends om 7 uur die ouwe serie Bonanza kijken in het Kroa- tisch. Iedereen slikte antidepressiva om het vol te houden." Omdat hij het in Kroatië al zwaar had, verlaagde de rechter de celstraf naar achttien maanden, waarvan negen voorwaardelijk, terwijl twee jaar was geëist. Maar de Brabander moet dus wel wéér de cel in. "111111111 woensdag 12 juli 2017 GO Zelf-red-actie Zo klom ik, gekleed in lange Even werd ik een heel klein „Hup ouwe berk!" riep ik mijzelf Twee keer veroordeeld worden voor hetzelfde misdrijf mag niet. Toch moet oud-schoenhande- laar Jan van der Linden wéér de cel in voor een busje vol wapens, terwijl hij in 2015 in Kroatië al zes maanden celstraf uitzat. Victor Schildkamp Den Bosch —Mark Nillesen INCLUSIEF 3 hotelovernachtingen 3 maal Scandinavisch ontbijtbuffet Bootovertochten Begeleiding door uw chauffeur/reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar HIGHLIGHTS Dag 1 Heenreis Dag 2 Kopenhagen Dag 3 Vrije tijd Kopenhagen of dagtocht Malmö Dag 4 Terugreis Kopenhagen is veelzijdig en biedt voor ieder wat wils. Breng een bezoek aan één van de langste winkelstraten van Europa, de sfeervolle havens of één van de kastelen die deze stad rijk is. Daarbij wordt de omgeving van Kopenhagen niet vergeten; we brengen onder andere een bezoek aan het Zweedse Malmö. HOTELLAUTRUPPARK4* Dit hotel beschikt over een restaurant en lift. De kamers zijn o.a. voorzien van televisie, WiFi en een badkamer met bad/douche en toilet. Ontspan even op het terras of speel een spelletje pool, darts of tafeltennis. Het hotel ligt dichtbij het Malmparken-Station. VERTREKDATA EN PRIJZEN 15 september 22 september 20 oktober 27 oktober 24 november .van £2&r,- .van &WT,- .van ÊT8VJ- .van ê+997- .van Ê+érVj- €189,- €179,- €169,- C159, €149,- -> VERTREKGARANTIE Fouten voorbehouden. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Korting geldig op nieuwe boekingen gemaakt van 12-07-2017 t/m 19-07-2017. Niet geldig i.c.m. andere acties. De Kroaten lieten in 2015 trots de buit zien. fotovjeranzganecrogulja ^r-irT 111,1 Wr jpW" «»n I III.' Kortingscode EWREIS28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13