Is De Ballade 'n blijvertje? EN 21 Veel afwisseling, een hoog niveau en een geweldige sfeer zorgen voor een mooi Ballade festival op het Kopje van Kanada bij Terneuzen. EVALUEREN Prachtig natuurlijk, ar tiesten als Ronnie Flex, Danny Vera en Row- wen Hèze. Maar zater dagavond, bij het val len van de duisternis, wordt dui delijk waar de meeste van de dui zenden bezoekers van festival De Ballade écht voor komen. Uitein delijk draait het allemaal om de Lamaketta's. Het was even afwachten wat het evenement zou brengen. De Zeeuws-Vlaamse band organi seerde een jaar of vijf geleden al eens een eendaags festival. Een driedaags evenement, is dat niet wat veel van het goede? Nee dus. Natuurlijk, op vrijdag en zondag komen er lang niet zo veel mensen als op zaterdag. Maar het is ook die dagen druk genoeg om een echt festivalsfeertje te kunnen kweken. Gelukkig maar, want de programmering - met vrijdag landelijke toppers Ronnie Flex en Rowwen Hèze en zondag vooral straattheateracts - verdient ook niet minder. Alles lijkt de goede kant op te vallen. De artiesten zijn enthou siast en goed, het weer heerlijk, de organisatie - met 120 vrijwilligers in touw - prima in orde, de sfeer gemoedelijk, het aanbod van drank en eten ruim en de locatie, aan de boorden van de Wester- schelde, natuurlijk fantastisch. Bijna surrealistisch soms, als een containerreus vlak voor de neus van de festivalbezoekers voorbij vaart en het toch ruime festivalter rein nietig lijkt te maken. Zeker op zaterdag volgt het ene hoogtepunt het andere op. De La maketta's mogen dan een flitsende comeback maken, dat geldt zeker ook voor de Breskense vishopper Johnny O.K., voor wie een flinke groep Bressiaanders naar Terneu zen is afgereisd. De eigenlijk al ja ren gestopte rapper legt de lat zo hoog, dat hij het zijn fans nu ei genlijk niet kan aandoen om het bij een eenmalige rentree te hou den. Maar hoe Johnny O.K. ook uit blinkt, en hoe even later Danny Vera weer laat zien dat hij zich op elk groot festival staande zou hou den: het publiek leeft toch vooral toe naar dat ene moment. Tegen half elf puilt de fietsparkeerplaats net buiten de poort uit en haasten laatkomers zich vanaf de sluizen naar de dijk. Waar bezoekers bij alle andere acts probleemloos tot bij het podium konden komen, wordt dat rond half elf bijna on mogelijk. En als voorman Maikel Harte meteen helemaal los gaat tij dens 'Biet-ie akum aai', is de toon gezet. In de invallende duisternis veroveren de Lamaketta's de boor den van de Westerschelde. Natuurlijk sluit de band, met Harte hoog in een hoogwerker bakje boven het publiek, af met 'Kapitein Rooibos'. De a capella- versie van het refrein, uit vijfdui zend kelen, moet tot aan 'de over kant' te horen zijn geweest. maandag 10 juli 2017 TM Blaas of Glory. FOTO'S PETER NICOLAI Danny Vera, de leden van Rowwen Hèze en Blaas of Glory, ze vertelden organisa tor Maikel Harte allemaal dat hij op het Kopje van Kanada goud in handen heeft. „De één na de ander zei tegen me dat er meer edities moe ten komen", keek Harte gis teravond terug. Het festival was dan ook meer dan geslaagd. „Ik ben super tevreden", zegt Harte. Het op treden van zijn Lamaketta's, zaterdagavond, beschrijft hij als onvergetelijk. „Het was niet ons beste optreden ooit, maar wel het mooiste. Vijfdui zend man die staat mee te zingen, zó'n sfeer. Ik had tra nen in m'n ogen." Dus die volgende editie komt er? „Pfff... dat weet ik niet hoor. Het kost enorm veel tijd, we hebben veel vrijwilligers nodig, en het brengt natuurlijk ook wel een financieel risico met zich mee. We gaan eerst maar eens rustig evalueren." Da d oorden ze tot an d n overkant! Martijn de Koning Er klonk veel Zeeuws-Vlaams dialect op De Ballade. De leden van Rowwen Hèze kregen dat hun strot niet uit: ze hielden het bij Limburgs. A De derde dag, gisteren, was vooral gereserveerd voor kleine acts A Vishopper Johnny O.K. en (straat)theater. maakte een glansrijke rentree. A Het Kopje van Kanada, waar de schepen vlak voor de neus van festivalgangers voorbij voeren, bleek een fantastische locatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 62