Ouderwets vermaak in Retro Café Honderdjarige ijsclub Oosterland opent nieuwe baan L 21 IJsvereniging Winterleven bestaat een eeuw. Ondanks dat de leden in Oosterland zeven jaar geleden voor het laatst op natuurijs stonden, is de club nog springlevend. Feest in korte broek. t Nou niet direct dat de mussen dood van het dak vielen zaterdag, maar om nu als ijsclub in hartje zomer je honderdjarig be staan te vieren, is wel een beetje vreemd. „Sterker nog", wijst voor zitter Arjan Steenpoorte van Oos- terlands Winterleven op het ge prepareerde grasveld voor hem, „dit is onze officiële opening. Deze nieuwe baan ligt er al vijfjaar en we hebben er nog nooit op kunnen schaatsen. Best wel sneu hè? Maar het moest er nu gewoon een keer van komen. We kunnen niet blij ven wachten." De nieuwe vlag en de burge meester waren afgelopen winter besteld. Alles wees er op dat het toen toch eindelijk zou gaan ge beuren. Maar op het laatste mo ment draaide het weer om en trok de dooi opnieuw een dikke streep door die rekening. Steenpoorte: „Er zat niks anders op dan de burge meester af te bellen en uit te wij ken naar een ander moment. Dat is nu de zomer geworden." Ondanks het gebrek aan échte winters, en een hele nieuwe lich ting die nog nooit op natuurijs heeft geschaatst, gaat het Winter- leven voor de wind. De club telt dik vierhonderd leden en is daar mee de grootste vereniging van het dorp, zegt de voorzitter met ge paste trots. „Groter zelfs dan de voetbal." Voor de contributie hoefje het ook niet te laten. Voor het luttele bedrag van drie euro per jaar neem je deel aan alle voorrechten die de ijsclub rijk is. Blijft de grasbaan een winter waterig, dan organiseert de club een uitstapje naar het kunstijs in Den Haag. „Alhoewel het ook steeds moeilijker wordt om de bus vol te krijgen. Als het komend sei zoen weer niks wordt, willen we de leden een schaatsclinic aanbie den in De Uithof. Je moet toch wat met je contributie. Je kan het wel oppotten en één keer per jaar met het bestuur lekker van gaan eten", grijnst Steenpoorte, „maar dat is ook niet echt de bedoeling denk ik. Vandaar ook dat we voor dit zo merfeest een beetje hebben uitge pakt met een paar attracties voor de kinderen. Dat slaat gelijk een flink gat in de kas." Burgemeester Gerard Rabelink kwam gratis. Hij onthulde de vlag van Winterleven en bezorgde de club en passant nog tien nieuwe jeugdleden ook. Voor een ieder die zijn contributie had voldaan, was er een gratis ijsje. Dus wie zaterdag snel even lid werd, pikte dat voor deel alvast mee. De vlag draagt het nieuwe logo van de honderdjarige: een laagstaande zon in een winter landschap met een besneeuwd verwijsbord naar Oosterland. Ondanks de foute spencers en spuuglok hadden Marcel van As en zijn collega niet te klagen over klan ten in hun spel-o-theek. Jong en oud lieten zich graag vermaken met een potje memory, sjoelen of bingo. Van As draait de automaat met houten balletjes rond. De spe lers zitten geconcentreerd klaar om het volgende nummertje aan te kruisen op hun kaart. Het balletje valt in de trechter. Van As pakt het tussen duim en wijsnummer: „Nummer zes-en-zes-tig!" Voor de winnaars zijn er prijzen, in de vorm En voor wie écht niks wil, hebben we ook wat van traditionele Hollandse bord spelletjes. „Alleen de platen van be paalde artiesten willen ze niet", wijst Van As grijzend op een ver geeld singeltje van Heintje en een langspeler 'in stereo' van Corry en de Rekels. „En voor wie écht niks wil, hebben we ook wat", houdt de theatermaker een button met de tekst 'ik wil niets' omhoog. „Wat mij opvalt is dat de mensen zo ver baasd zijn dat het niks kost om mee te doen. Gratis is gewoon niet meer van onze tijd." Natuurlijk kon er ook worden gedanst in het Retro Café van de culturele manifestatie Centree. De western swing van Little Kim the Alley Apple 3 bracht de sfeer er aan het eind van de middag lekker in. Aan Molly and Tenbrooks en Shakedown Tim The Rhythm Revue om het touwtje weer uit de brievenbus te laten hangen en de avond verder onver getelijk te maken. maandag 10 juli 2017 3D Winterfeest in korte zomerbroek Marcel Modde Geen ijs- maar waterplezier op de baan van Winterleven. Nienke de Groot gaat geschminkt van de waterglijbaan af. foto-smariekemandemaker Het drukst bezochte café van Zierkzee stond zaterdagavond in de open lucht. Compleet met bar, schemerlampen, Perzische kleden en pelpinda's op door leefde bruine kroegtafels was de klok even een halve eeuw terug gedraaid. Marcel Modde Zierikzee -Marcel van As, bingo-leider spel-o-theek Jantine Ofte en haar dochter Laura passen de schaatsjes die aan het trapje hingen bij de draaimolen midden op de ijsbaan. Joyce en Moniek kunnen niet stil blijven zitten op de rhythm en blues van Shakedown Tim. foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 52