Staatsbosbeheer in Inspiratiecentrum 20 Startpunt van excursies aan de Grevelingen Schildersclub exposeert in Grote Kerk Na het financieel debacle met het Inspiratiecentrum is Staatsbosbe heer op verzoek van gebouweige naar Natuur- en Recreatieschap Zuidwestelijke Delta in het gat ge stapt dat de vorige exploitant heeft achtergelaten. „In principe geldt die overeenkomst tot 31 december, maar wij zouden graag verder gaan", zegt boswachter William van der Hulle. Staatsbosbeheer sorteert daar mee voor op de nieuwe situatie die ontstaat wanneer de huidige orga nisatievorm van het schap ophoudt te bestaan, geeft Van der Hulle aan. De provincies Zeeland en Zuid- Holland stappen 1 januari 2018 uit de gemeenschappelijke regeling met de gemeenten Schouwen-Dui- veland, Goeree-Overflakkee, Helle- voetsluis en Nissewaard. Het schap pacht de Grevelingen van Staats bosbeheer. „Bij opheffing van die regeling komt de dagelijkse verant woordelijkheid voor het gebied weer terug naar ons. Het is even af wachten hoe dat uitpakt, maar wij zien hier genoeg kansen om dit centrum goed op de kaart te zetten als één van de landelijke negen", zegt Van der Hulle. Onder de vorige beheerder ont stond in krap anderhalfjaar tijd een exploitatietekort van zo'n driehon derdduizend euro door tegenval lende bezoekersaantallen. Van der Hulle en collega Margo Grevel (voormalig WV-informatrice) denken dat gat te kunnen dichten door meer samenwerking te zoe ken met organisaties in de omge ving. Garnalen vangen met sleepnetten bijvoorbeeld. Actief en leerzaam tegelijk „Neem bijvoorbeeld het buiten sportcentrum hier op de Middel plaat", schetst Van der Hulle een mogelijk arrangement. „Wij plak ken daar een educatief aspect aan vast. Garnalen vangen met sleep netten bijvoorbeeld. Actief en leer zaam tegelijk." Daarnaast ziet Staatsbosbeheer het Informatiecentrum als het ideale vertrekpunt voor uiteenlo pende excursies in de Grevelingen en omgeving. Daarvoor wordt een kleine boot ingezet. De grotere rondvaartboot blijft opereren van uit Bommenede, aldus Van der Hulle. „Van Heckrunderen tot zee honden, reeën en velden vol orchi deeën, er valt hier zoveel bijzonders te zien." ©nationale vacaturebank BROUWERSHAVEN Het Zie- rikzeese schilderscollectief Tus sen de Havens bestaat 35 jaar en viert dat met een expositie in Brouwershaven. In de Grote of Sint Nicolaas- kerk komt van 15 tot en met 27 juli werk te hangen van acht le den van de schildersclub en dat van twee gastexposanten. Daarbij gaat het om Mattie Bakker-Midavaine en Dorien Gast (Brouwershaven), Fenna Buné- de Graaf en Nelly Nelisse- Jumelet (Schuddebeurs), Hilda Gideonse (Zierikzee), Martin Immerzeel en Olga de Munnik (Brijdorpe), Herry Lincklaen Westenberg (Ouwerkerk), Ma rieke van de Slikke (Ellemeet) en Fransje van der Swan-van der Heijm (Bussum). De expositie is geopend van 13.30 tot 16.30 uur. IN DE REGIO Jeu de boules in Bruinisse Cursus Frans voor gevorderden Zomerconcert Apollo MIJN DORP, MIJN STAD Maandag maandag 10 juli 2017 SD Staatsbosbeheer wil het voor malige Inspiratiecentrum Greve lingen uitbouwen tot volwaardig ontvangst- en vertrekpunt voor excursies en activiteiten in het omliggende gebied. Verspreid over het land heeft de organisa tie momenteel acht van dat soort centra, waaronder op de Veluwe. Marcel Modde Scharendijke -William van der Hulle, boswachter William van der Hulle en Margo Grevel zagen zaterdag een kleine duizend bezoekers bij het Informatiecentrum, foto marieke mandemaker Hoe krijg ik die baan? Je gaat solliciteren en wil het beste van jezelf laten zien. Bereid je goed voor met de hulp van onze Carrière Mentors. BRUINISSE Op het voetbalveld van Bruse Boys in Bruinisse wordt vanaf woensdag 12 juli jeu de boules gespeeld. Alle belangstellen den zijn welkom op sportpark Volhar ding. Om 9.45 uur wordt er gestart met koffie. Vanaf 10.30 uur worden er partijtjes gespeeld. Meer info via tohanzen@ gmail.com. ZIERIKZEE Susan de Bil van Verbreed Je Hori zon houdt deze zomer Franse con versatiebijeenkom sten in Zierikzee. Het gaat om vijf bij eenkomsten in juli en augustus: dins dag 11 en 18 juli en dinsdag 1, 8 en 15 augustus. Telkens van 10.00 tot 11.00 uur. De cursus is bedoeld voor men sen die op een re delijk tot goed ni veau Frans zitten. De kosten zijn 75 euro. Voor meer in formatie: www.ver- breedjehorizon.nl of 06-18826462. KERKWERVE Muziekvereniging Apollo geeft mor gen, dinsdag, zo- merconcerten op de markt in Brou wershaven en bij de kerk in Kerkwerve. De drumband maakt in beide plaatsen om 19.00 uur een rondgang samen met de ma jorettes van Majo rettevereniging Apollonia. Om 19.30 uur geeft de brassband een concert. De zomer- concerten zijn gra tis toegankelijk. FILMFIGUREN ZIERIKZEE Ruim 300 jeugdleden van gymnastiek- en turnvereniging Delta Sport gaven zaterdag in Zierikzee een thema-uitvoering. De tweejaarlijkse demonstratie stond in het teken van filmfiguren. De allerkleinsten openden het toverfeest als springende en buitelende Minions. In alle 'filmacts' waren uiteenlopende elementen verwerkt, zoals dans, turn, f reerun en acrobatiek. Het evenement in sportcentrum Laco trok meer dan zeshonderd bezoekers. FOTO MARIEKE MANDEMAKER BROUWERSHAVEN Centrum, 10.00- 17.00 uur: Zomer- markt; Tonnenma- gazijn, 19.00-22.30 uur: Boogschieten Jeugd Artemis; BRUINISSE Brusea, 14.00-17.00 uur: Musea ge opend; BURGH-HAAM- STEDE Burghse kerk, 13.30-16.30 uur: Ex positie; Dorpshuis, 13.00- 16.45 uur: Bridge; 18.30-21.30 uur: Harmonie- en leerlingenorkest; 19.00-20.30 uur: Tai-Chi; Excursie- schuur Westen- schouwen, 10.00- 12.30 uur: Vissen langs de kust; DREISCHOR Trefpunt de Dors vloer, 14.45 uur: Slagwerklessen Muziekvereniging Crescendo; 17.00 uur: Repetitie Slagwerkgroep CresBeat; NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 13.30 uur: Koffie en ontmoeting 65 plus; 19.30 uur: Muziek: O&U; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00- 11.00 uur: Yoga; 19.00 uur: Koor Ro- donis; RENESSE Dorpshuis, 20.00 uur: Fotogroep Schouwen; 20.00 uur: Repetitie Slag werkgroep Luctor et Emergo; ZIERIKZEE Sint Lievensmon- stertoren, 10.00- 17.00 uur: Beklim ming toren; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 9.00- 10.30 uur: Dansen voor oude ren; 19.30-21.15 uur: Repetitieavond Nut en Uitspanning;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 51