Matthijs en Krijn winnen in Sluiskil Gijsel troeft snelstarter Spruijt af Vera Wisse slaat twee keer toe op ZK atletiek Maarten de Heus en Arno Maenhout zegevieren 14 Bij de vrouwen-4 verrassen Nadine Brenner en Maud Kuypers het favoriete Vlaamse duo Dewindt/ Verbiest. Matthijs en Krijn prefereren bei den hard slaan op tempo boven ontregelen. Dat pakte in beide partijen goed uit. Samen met plaatselijke favoriet Peter Pauwe werd Stefan Krijn ook toernooi- winnaar in de dubbel-5, na zeges in straight sets op de combina ties Daniel Dobbelaar/Erwin van de Wege (6-3 6-1) en Cor de Jonge/Han Matthijssen (6-2 6-4). 'Mister Sluiskil' Matthijssen slaagde er in de 6-categorie wel in om samen met De Jonge zijn zoveelste tennistitel binnen te halen. In de finale moest er een supertiebreak aan te pas komen tegen Josko Simic en Ferry van der Veeke: 5-7 6-17-5. Supertiebreak Bij de vrouwen van deze speel- sterkte mochten Jeanine Geert- man en Franca Hamelink met de hoogste eer strijken. Via ro-6 in de supertiebreak werd met het favoriete duo Rebecca Mat- thijs/Miriam Bun afgerekend. In de mixed-6 pakte Bun wel goud, met Josko Simic aan haar zijde. In de finale werden Petra Kanselaar van TV Zaamslag en Berend Sponselee van TC Hon- tenisse met twee keer 6-4 be dwongen. Laatstgenoemden hadden in de halve finale verrassend van het echtpaar Franca en Bob Ha melink gewonnen. Met 10-6 in de supertiebreak werd het ticket naar de finale van het toernooi in Sluiskil veiliggesteld. Maarten de Heus (49) uit Terneu- zen en Arno Maenhout (51) uit Aar denburg schreven de 5-categorie van het 22ste Gravelsteps Jumbo Dubbeltoernooi in Schoondijke op hun naam. Het gelegenheidsduo was eerst met twee keer 6-4 te sterk voor de lokale favorieten Ab Diele- man en Jan Goethals, waarna Remco Dhont en de aan zijn voet geblesseerde Sjakco de Braai zonder te spelen werden verslagen. „Jammer dat die partij niet door ging. Eerder boekten we gelukkig een regelmatige overwinning op Dieleman en Goethals, al liep mijn service totaal niet. Veel dubbele fouten", aldus De Heus. Zijn service werd in de tweede set gebroken bij 1-1. „Onze tegenstanders gingen vertragen en wij gingen dat spel meespelen. Toen we het tempo ver hoogden en er doorheen sloegen, konden we ook de tweede set pak ken", vertelde de Animo-speler, die in de competitie verdienstelijk in de middenmoot eindigde. Oudjes „Wij spelen al een jaar of twintig met hetzelfde team in de Zeeuwse eerste klasse, met tussendoor zelfs een jaar in de hoofdklasse. Voor de jubileumuitgave in het kader van het 100-jarig bestaan van Animo kwamen we een krantenknipsel te gen van tien jaar geleden met de kop: 'Oudjes doen het nog goed'. Onze captain Kees Kommers wordt dit jaar al 60", vertelde Maarten De Heus met een knipoog. „Ik kon veel te weinig druk zet ten, waardoor Ab Dieleman aan het net eigenlijk weinig kon doen. Te gen De Braai en Dhont ging het veel beter. Toen kon ik van achteruit de druk opvoeren, terwijl Ab met zijn reikwijdte veel punten aan het net kon maken. Uiteindelijk verloren we die partij in drie sets, waarbij we op mijn service nog een match point hadden verspeeld", vertelde Jan Goethals. Bij de vrouwen-4 verrasten Na dine Brenner en Maud Kuypers met 6-2 6-3 het favoriete Vlaamse duo Vicky Dewindt/Tessy Verbiest, waardoor de toernooizege een feit was. Eerder was het tweetal van De Boskreek namelijk ook in twee sets de baas over Kim Flikweert en Ilse Vinjé. In de mixed-s werd Vicky Dewindt (42) wel eindwinnaar door samen met haar aanvallend ingestelde zoon Thibaut (19) in drie sets te winnen van Carla Heemstra (50) en wedstrijdleider Norbert Willemsen (38). Erelid en oud-voorzitter Lau Oosthoek is trots op STV Gravel steps, „Voor een vergrijzend dorp als Schoondijke is 130 leden een mooi aantal. En met veel jeugdle den onderscheiden we ons van de omliggende tennisclubs", ver klaarde Oosthoek. In de eerste manche zakte Spruijt terug en kwam de in Hulst gebo ren Belg Ronny van Hove steeds sterker opzetten. In de vijfde ronde raakte Gijsel dan ook zijn leiders plaats kwijt en Van Hove won. Gij sel: „Mijn onderarmen begonnen steeds pijnlijker aan te voelen en ik moest het tempo wat laten zak ken." In de tweede manche nam de Belg Jens Hendrickx halverwege de leiding over. Deze keer vocht Gijsel zich terug in het wiel en in de laatste ronde heroverde hij de koppositie, om daarna als winnaar te worden afgevlagd. Deze keer eindigde Spruijt wel op het po dium. Hij werd derde. Bij de licen tiehouders in de MX 2 2-takt maakten de Zeeuws-Vlamingen de dienst uit. Jochem van de Wiele uit Sint Jansteen won beide man ches, voor Kevin van Houdt (Axel). Bij de samengevoegde klasse ve teranen en vrouwen ging de dag zege naar het echtpaar Thomas en Karin Adriaanse uit Lewedorp. Thomas Adriaanse was opper machtig bij de veteranen, met tel kens Patrick Piessens uit Heikant op plaats twee. Karin Adriaanse en Daniëlle van Kempen werden bij de vrouwen allebei een keer eerste en een keer tweede. De dan door slaggevende tweede manche voor de dagzege was een prooi voor Adriaanse. Bij de niet-licentiehouders in de MX 2 2-takt ging de dagzege naar Timo Dhanis. De crosser uit Ter- neuzen won de tweede manche en was in de eerste manche tweede geworden achter zijn broer Luca. Deze werd in de tweede manche derde en dat was weer voldoende voor de tweede plaats. Delta Sport had tijdens het Zeeuws kampioenschap atletiek het weinig voorkomende onderdeel kogelslin geren op het programma gezet. Vera Wisse van VZA deed het hierop uitstekend met een slinger van 32 meter en 83 centimeter. Bij de mannen was Jeroen Vis uit Rot terdam met 40 meter en 7 centime ter de beste. Wisse pakte ook nog de Zeeuwse titel op het onderdeel discuswerpen met 36.98. Op de sprint heerste Nederlands masterkampioen indoor en out door Cees-Jan Berman. „Ik had graag nóg wat sneller gelopen", liet hij weten. De 800 meter leverde Jasper Zuidhof de titel op in 2.05.71. Hij werd op de voet gevolgd door junior Pelle Gelderblom en master Sander Post. Post liet weten blij te zijn met zijn pr van 2.07.12. Pelle Gelderblom was bij de jon gens A goed voor drie titels. Op de 100 meter, 800 meter en discuswer pen toonde hij zich de sterkste. Ruben Heijnen liep een mooie 100 meter in de categorie jongens B. Hij finishte in 11.77, nadat hij deze afstand op het NK liet lopen. Ruud Louter was de sterkste kogelaar met een afstand van 15.98. maandag 10 juli 2017 Rebecca Matthijs en Stefan Krijn maakten hun favorieten- rol waar in de mixed-4 van het 27ste De Schroef Sluuskiile Dubbeltoernooi van Tennis Vereniging Sluiskil. Eerst wer den Leontine Dingenouts en Peter Rompa met 6-0 7-5 be dwongen, vervolgens Renee van Sabben en Han Matthijs- sen met 6-1 6-3. Henk van de Voorde Sluiskil Gelegenheidsduo wint in Schoondijke Henk van de Voorde Schoondijke Interventie van Arno Maenhout aan het net, terwijl Maarten de Heus afwacht, foto peter nicolai Motorcrosser Roy Gijsel uit Hei kant toonde zich tijdens de zesde clubcross van RES Axel de sterkste bij de licentiehou ders in de samengevoegde klasse MX 2 4-takt MX 1. Kevin Spruijt was in beide man ches de snelste starter, maar beide keren wist Gijsel al snel de leiding over te nemen. Dit le verde hem echter niet beide keren de manche-zege op. Herman Heuvink Axel Sjaak Sinke Zierikzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 45