Kerkhove is klaar op Wimbledon Boehlé en Van de Velde denderen door 12 Renner uit België wint in Vogelwaard zijn achtste race van het seizoen Valpartij legt TMZ-koers even stil W\ De wedstrijd in Vogelwaarde, ove rigens alweer de zevende Omloop van Hengstdijk, kwam reeds snel echt op gang. Daarvoor was met name Van Raemdonck verant woordelijk. De Waaslander be haalde immers alweer zijn achtste overwinning van dit jaar en opval lend genoeg kwamen die allemaal tot stand in Zeeuws-Vlaanderen, waardoor hij ruimschoots aan de leiding gaat in de GP Bikecenter Zeeuws-Vlaanderen. „Ik ben nog steeds erg gemoti veerd. Als er geen wedstrijden zijn ga ik trainen of zelfs op de rollen. Zo blijf ik in goede vorm voor de wed strijden", aldus Van Raemdonck, die niet bij de eerste schermutselin- gen betrokken was op het lastige en vooral ook winderige parkoers in de polders rond Vogelwaarde. Het UITSLAGEN bleef echter een afwisselende koers, waarin uiteindelijk achttien man aan de leiding kwam. Daarbij uiteraard Kevin van Raemdonck, maar daarnaast ook de Zeeuwen Roy Guequierre en Johnny van der Klooster. In een vooral spannende slotfase moest in eerste instantie Van der Klooster de rol lossen, maar kwam het duo Van Raemdonck en Guequierre enigs zins vooruit te zitten. Nederlandse titels De Zeeuw drong echter niet meer aan, waardoor Van Raemdonck eenvoudig kon winnen. Johnny van der Klooster werd uiteindelijk achttiende. Nederlandse Waod- kampioenen werden uiteindelijk Michel de Koning, Patrick van Stra ten, Hans Lap, Wim de Waal en Riny Cromheecke. HEINKENSZAND Kerkhove en Marozava werden als 'lucky losers' toegelaten tot het hoofdtoernooi en versloegen in de eerste ronde de Russinnen Alla Ku- dryavtseva en Alexandra Panova. Het was voor de uit Zierikzee af komstige Kerkhove haar debuut in het hoofdtoernooi van een Grand Slam-toernooi. Kerkhove was bijzonder te spre ken over het behaalde niveau: „Het is jammer dat we net verloren heb ben, maar we hebben goed ge speeld en een hoog niveau ge haald." ZUTPHEN De zegereeks van de beachvolleyballers Dirk Boehlé en Steven van de Velde houdt maar niet op. Na overwinningen in Werkendam, Vlissingen, Sint An- thonis en Groningen zegevierde het duo gisteren ook in Zutphen. In de finale waren de uit Hulst af komstige Boehlé en Van de Velde met 2-o te sterk voor Sven Vis- mans en Jannes van der Ham. Boehlé en Van de Velde werden amper twee maanden geleden pas weer met elkaar herenigd, nadat Van de Velde maart 2016 in Enge land tot vier j aar celstraf werd ver oordeeld wegens seks met een minderjarig meisje. De Hagenaar werd begin dit jaar echter vrijge laten en mocht zijn straf in Neder land uitzitten, maar omdat de strafmaat hier lager is dan in En geland is hij weer op vrije voeten. Sinds hun hereniging volgen de overwinningen elkaar snel op. De teller staat na acht wedstrijden in de eredivisie beachvolleybaltour 2017 na gisteren al op vijf zeges. De tour gaat nog langs Vrouwenpol der (29 en 30 juli), Hoek van Hol land (12 en 13 augustus) en Sche- veningen (26 en 27 augustus). Van 1 tot en met 3 september wordt in Scheveningen gestreden om het Nederlands kampioen schap. maandag 10 juli 2017 Van Raemdonck heerst ledereen kon tevreden zijn, za terdag na afloop van de Omloop van Hengstdijk in Vogelwaarde. In de eerste plaats de organisa tie, vanwege het groot aantal deelnemers voor deze wedstrijd. Natuurlijk ook Kevin van Raem donck uit Nieuwkerken-Waas. De Belg won zaterdag zijn acht ste race van dit seizoen door in de slotfase zijn concurrenten Roy Guequierre en Stefan Laur- ijssen te kloppen. Door dit resul taat werd Guequierre overigens wel Nederlands kampioen van de Waod. Wim de Vos Vogelwaarde Kevin van Raemdonck reed in de finale weg bij Roy Guequierre en naar de overwinning in de Omloop van Hengstdijk, fotocamileschelstraete Omloop van Hengstdijk. Ama teurs: 1. Kevin van Raemdonck (B), 2. Roy Guequierre (Sint-Maartensdijk), 3. Stefan Laurijssen (Oud-Gastel), 4. Kim van Oost (B), 5. Robby Weemaes (B), 6. Tom Middelkamp (B), 7. Foeke Lam- mertijn (B), 8. Olivier Verveat (B), 9. Nico Verwee (B), 10. Björn Coremans (B), 17. Johnny van der Klooster (Lewed- orp). B-categorie: 1. Koen de Bosscher (B), 2. Gino de Weirdt (B), 3. Vital Pauwels (B), 4. Mi chel de Koning (Walsoorden), 5. Steven Verschelden (B). B+-categorie: 1. Geerp van Speybroeck (B), 2. Wim Braet (B), 3. Pa trick Bobelijn (B), 4. Kenny Janssens (B), 5. Jan Czech (B), 6. Patrick van Straten (Terneuzen). C-cate- gorie: 1. Mare Goos- sens (B), 2. Patrick van Renterghem (B), 3. Raoul Struyf (B), 4, Hendrick Reubens (B), 5. Hilair Heye (B). D-categorie: 1. Mare Vervondel (B), 2. Felix Luyten (B), 3. Florent de Leersnij- der (B), 4. Wim de Waal (Axel), 5. Luc Snels (B). De TMZ Ronde van Heinkenszand moest vrijdagavond worden stilgelegd. Een valpartij van Pa trick van Boven le verde hem ernstig beenletsel op, waar door de renner uit Schore in het zie kenhuis moest wor den opgenomen. Om de ambulance gelegenheid en tijd te geven om Van Boven op te halen, diende de wedstrijd bij de amateurs on derbroken te wor den. Zeker twintig minuten kon er daar door niet gereden worden, waarna later de tweeling Tim en Mick van Dijke het heft op nieuw in handen namen. Uiteindelijk won Tim de wed strijd, voor de Belg Jelle Veraart en Mick van Dijke res pectievelijk tweede en derde werden. Op het moment van stilleggen van de race lag die overi gens in de beslis sende plooi. Een kopgroep had zich gevormd en die reed ver voor de rest uit. Vijf man maakten daarvan deel uit, met uiteraard Tim en Mick van Dijke en Jacob Wijnstra, Mare Bouwmeester en de Belg Jelle Ver aart. In de slotfase zette Tim van Dijke de rest op achter stand en reed hij naar de overwinning. Tennisster Lesley Kerkhove en haar dubbelpartner Lidziyia Ma- rozava zijn zaterdag op eervolle wijze uitgeschakeld op Wimble don. Het Nederlands/Wit-Russi- sche koppel verloor in de tweede ronde van het vrouwen- dubbel met 2-6 7-5 4-6 van de als vierde geplaatste Timea Babos en Andrea Hlavackova. Menno Kole Londen De als vierde geplaatste Timea Babos en Andrea Hla vackova bleken te sterk. A Lesley Kerkhove op het gras in Londen, foto instagramlesley kerk hove

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 43