7 Rooney terug bij Everton Sylvia Nooij overleden Leeuwinnen kloppen Wales TENNIS WIMBLEDON Na een eerste week zonder grote verras singen gaan de remmen los op Wimbledon. Het ene affiche is vandaag nog aansprekender dan het andere. De toernooidirectie van Wimble don puzzelde en puzzelde, schoof eindeloos met partijen, maar kwam eigenlijk een paar centre courts te kort om het prachtige programma van vandaag eer aan te doen. Omdat traditiegetrouw niet werd gespeeld op de middelste zondag, spat het er vandaag af. Op geen van de andere Grand Slam-toernooien worden alle wed strijden in de vierde ronde, man nen en vrouwen, op één dag afge werkt. Dit jaar zitten er plaatjes van partijen tussen. Dat is dan weer het voordeel van een eerste week zon der verrassende uitschakelingen. Andy Murray die vrijdagavond te gen Fabio Fognini 'bijna' een vijf setter moest spelen, dat was nog het grootste nieuws. De andere leden van de Big Four koersten op de au tomatische piloot door het toernooi zonder een set te verliezen. Dat kan vandaag veranderen. Ro ger Federer ontmoet de man die lang werd gezien als zijn troonop volger, Grigor Dimitrov. En hoewel de koning nooit van de kroonprins verloor, heeft de Bulgaar de wapens om het te doen. 'Baby Fed' is bezig aan een sterk seizoen. Rafael Nadal treft de Luxemburger Gilles Müller, de speler met de meeste zeges op gras dit jaar, die met zijn loeiharde service geen tegenstander in zijn ritme laat komen. Novak Djokovic ontmoet Adrian Mannarino, ook al een grasspecialist. En Murray staat tegenover een andere Fransman, Benoït Paire. De Schotse titelverde diger en nummer 1 van de wereld oogde kwetsbaar de afgelopen da gen, in spel en fysiek. Waarschijnlijk is dit de dag met de meeste goede partijen van het gehele tennisjaar De gelukkigen met een kaartje voor vandaag komen ogen tekort, kortom. „Waarschijnlijk is dit de dag met de meeste goede partijen van het gehele tennisjaar", zei Djo kovic. „Tegelijk is het een nadeel", vond Nadal. „Als fan moet je kiezen en mis je ook een hoop." Of op Magic Monday een Fabulous Friday volgt, met de Grote Vier in de halve finales, is nog geen zeker- heidje. Het zou wel een geweldige bekroning zijn voor de dertigers, die allen hun tegenslagen over wonnen en zich weigeren neer te leggen bij het naderend einde van hun carrière. De Australian Open van 2012 was de laatste keer dat ze alle vier de halve finales haalden. „Wij dertigers gaan gewoon nog niet weg. We blijven het de jeugd moeilijk maken om door te bre ken", zei Federer trots. De vrouwen In het vrouwentoernooi waren er de eerste week wel wat verrassin gen, al kan je daar tegelijk niet eens van spreken in een tijdperk waarin niemand domineert. Petra Kvitova was vooraf de grootste favoriete voor de titel, maar bleek niet fit. Ze werd eind vorig jaar in haar huis overvallen en met een mes in haar hand gestoken. Om terug te keren in de top heeft ze meer tijd nodig. De uitschakeling van Karolina Pliskova, nummer 3 van de wereld, leverde ook geen schokgolf op. De meeste geplaatste speelsters had den in de eerste drie rondes vooral moeite zakelijke overwinningen te boeken. Vandaag staan er intense partijen op het programma. Ange- lique Kerber, de worstelende aan voerster van de wereldranglijst, moet aan de bak tegen Garbine Muguruza, die twee jaar geleden de finale haalde. Daarna spelen de kersverse moeder Victoria Aza- renka en Simona Halep tegen el kaar, de voormalig nummer 1 tegen de Roemeense die dat op Roland Garros kon worden, maar bezweek tegen Jelena Ostapenko, de jonge Letse die trouwens ook in Londen blijft winnen. Alleen Venus Williams weet van de overgebleven vrouwen in het schema wat het is om het grastoer- nooi te winnen. Zij opent het pro gramma op het centre court tegen de Kroatische Ana Konjuh. Wim bledon gaat nu écht beginnen. UITSLAGEN PROGRAMMA maandag 10 juli 2017 VOETBAL Wayne Rooney keert terug naar Everton, de club waar hij zijn voet balloopbaan begon. De 31- jarige aanvaller onderte kende een tweejarig con tract. „Ik ben blij dat Wayne heeft besloten naar huis te komen. Hij weet wat het is om prijzen te winnen. Zijn winnaarsmentaliteit kunnen we goed gebruiken", aldus trainer Ronald Koeman, die een dag eerder Romelu Lu- kaku naar Manchester Uni ted zag vertrekken. Rooney doorliep de jeugdopleiding van Everton, speelde twee seizoenen in de hoofd macht. Hij ging in 2004 naar ManU. VOETBAL Voetbalster Syl via Nooij, oud-speelster van ADO Den Haag, is op 32-jarige leeftijd overleden. Een woordvoerder van de club bevestigde gisteren het overlijden van de ver dedigster, die zes keer voor het Nederlands elftal uit kwam. Nooij kreeg zater dag een epileptische aan val en overleefde die niet. Nooij speelde in Amster dam bij Buitenveldert en bij Ter Leede uit Sassenheim. In 2007 maakte ze de over stap naar ADO Den Haag in de eredivisie, waar ze een keer landskampioen werd en twee keer de KNVB-beker won. In 2009 maakte ze haar debuut voor Oranje. VOETBAL De Nederlandse voetbalsters hebben de laatste serieuze oefeninter land voor het EK met dui delijke cijfers gewonnen. Oranje klopte Wales op Het Kasteel in Rotterdam met 5-0. De ploeg van bonds coach Sarina Wiegman opent het Europees kampi oenschap in eigen land vol gende week zondag in Utrecht tegen Noorwegen. Denemarken en België zijn de andere tegenstanders in de groep. Lieke Martens, Danielle van de Donk, Vivi- anne Miedema (twee keer) en Mandy van den Berg namen tegen Wales de doelpunten voor hun reke ning. Miedema voerde haar productie in Oranje op naar 41 treffers in 51 interlands. Een maandag om van te smullen Rik Spekenbrink Londen - Novak Djokovic Wimbledon heeft er bij de mannen een record bij met 7 dertigers onder de laatste 16: Murray (30), Djokovic (30), Federer (35), Nadal (31), Berdych (31), Müller (34) en Anderson (31). WIMBLEDON Mannen, 3de ronde: Mannarino (Fra) - Monfils (Fra/15) 7-6 (3) 4-6 5-7 6-3 6-2, Djokovic (Ser/2) - Gulbis (Let) 6-4 6-17-6 (2), Federer (Zwi/3) - M. Zverev (Dui/27) 7-6 (3) 6-4 6-4, Raonic (Can/ 6) - Ramos (Spa/25) 7-6 (3) 6-4 7-5, Thiem (Oos/ 8) - Donaldson (VS) 7-5 6-4 6-2, A. Zverev (Dui/ 10) - Ofner (Oos) 6-4 6-4 6-2, Berdych (Tsj/11) - Ferrer (Spa) 6-3 6-4 6-3, Dimitrov (Bul/13) - Sela (Isr) 6-1 6-1 opgave, Querrey (VS/24) - Tsonga (Fra/12) 6-2 3-6 7-6 (5) 1-6 7-5. Vrouwen, 3de ronde: Kerber (Dui/1) - Rogers (VS) 4-6 7-6 (2) 6-4, Wozniacki (Den/5) - Konta- veit (Est) 3-6 7-6 (3) 6-2, Koeznetsova (Rus/7) - Hercog (Slv) 6-4 6-0, A. Radwanska (Pol/9) - Bacsinszky (Zwi/19) 3-6 6-4 6-1, Muguruza (Spa/ 14) - Cirstea (Roe) 6-2 6-2, Vandeweghe (VS/24) - Riske (VS) 6-2 6-4, Martic (Kro) - Diyas (Kaz) 7-6 (6) 6-1, Ribarikova (Slw) - Tsoerenko (Oek) 6-2 6-1. Gemengd dubbelspel. 2de ronde: Mektic/Kon- juh (Kro) - Rojer/Chan (Ned/Tai/8) 6-4 7-6. WIMBLEDON VANDAAG Belangrijkste partijen Centre court, vanaf 14.00 uur: Venus Willi ams (VS) - Ana Konjuh (Kro), Andy Murray (GBr) - Benoït Paire (Fra), Roger Federer (Zwi) - Grigor Dimitrov (Bul). Baan 1, vanaf 14.00 uur: Johanna Konta (GBr) - Carolina Garcia (Fra), Rafael Nadal (Spa) - Gilles Müller (Lux), Novak Djokovic (Ser) - Adrian Mannarino (Fra). Baan 2, vanaf 12.30 uur: Angelique Kerber (Dui) - Garbine Muguruza (Spa), Victoria Aza- renka (WRu) - Simona Halep (Roe), Milos Ra onic (Can) - Alexander Zverev (Dui). Eén van de vele mooie affiches vandaag: Roger Federer versus Grigor Dimitrov. FOTO'S GETTY IMAGES, AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38