Hoe is het nu met... SABINE WENDEL I 28 MEDIA &CULTUU VINCENT ,21 LUISTERT RADIO In deze serie zoeken we BN'ers op die eens in de schijnwerpers stonden, maar nu verdwenen zijn van het podium. Vandaag: Sabine Wendel (43), bekend van de eerste editie van Big Brother. Katten in de Kunsthal Als je het echt wilt meemaken, Noorzie, Noortsie, Noorfsie, ik heb alle verne derlandste varianten gehoord dit weekend, als je echt wilt horen wat North Sea Jazz te bieden heeft, moet je er bij zijn. De thuisblijvers konden dit weekend terecht bij NPO Radio 2 dat 'exclusief drie dagen lang aanwezig was. Ik was thuis, zaterdag, en Radio 2 was AAN. Ik hoorde voornamelijk plaatjes, gedraaid van uit de festivalstudio, een paar intieme liveper formances, exclusief voor de Radio 2-luiste- raars en opnames gemaakt op eerdere edities van North Sea Jazzzz. Daar was overigens geen noot jazz in de tra ditionele zin des woords bij. Soul, funk en hip hop zijn de nieuwe jazz. Het leek wel of het wegbezuinigde Radio 6, Soul Jazz even te rug was, zonder jazz dan. Er werd wel jazz gespeeld op North Sea Jazz, maar dat is denk ik toch net iets minder cool en tof en misschien ook best wel saai en jazz is niet voor Radio 2, dat zit niet in het profiel. Het is mij al vaker opgevallen, dat geldt ove rigens niet alleen voor Nederland, dat festival radio tegenwoordig bijna geen muziek meer uitzendt die op het festival wordt gemaakt. Dat komt doordat artiesten vaak geen toe stemming voor uitzending geven en door de angst dat het saai wordt als je lang naar 1 con cert moet luisteren. Fisher's erfenis Er is veel op mijn pad gekomen, leuke kansen en veel ervaringen. een vriendin voor het leven." In 2001 verhuisde Sabine naar Amsterdam. „Daar werd ik weer mezelf. Vrolijk, zelfverzekerd. Deze stad bracht en brengt nog steeds zo veel positiviteit", stelt Sabine, die sinds vorig jaar haar eigen onderne ming heeft opgezet. Namens Let Us Rent zoekt, bemiddelt en onderhan delt zij voor woningen voor expats. „Ik ben de beste en snelst schake lende housing agent", grijnst ze. „Mijn fee is lager dan gemiddeld. Ik heb geen personeel en ben hyper flexibel, want ik heb geen gezin thuis." Of ze verliefd is? „Altijd", glim lacht ze. „Een soort continue state of mind. Kan 't iedereen aanraden. Geef je over aan de liefde, of dat nu voor even of wat langer is. Natuur lijk mis ik soms een echte soulmate, maar andersom zie ik een hoop scheidingen om me heen en waan ik me als single zonder kids dan be voorrecht. Mijn tijd komt nog wel, laat mij nog maar even." Nieuw, spraakmakend, contro versieel. Een mediahype, dat was Big Brother in 1999 toen twaalf mensen zich vrijwillig lieten opsluiten in een huis waar overal ca mera's hingen die alles registreerden. Dagelijks konden kijkers genieten van opdrachten, ruzies, vriendschappen, affaires en het wegstemmen van de bewoners. „Een heftige tijd, maar ik had het niet willen missen", zegt Sa bine Wendel. Ze was een van de hoofdrolspelers van het eerste uur, samen met Ruud 'effe knuffelen' Benard en - de uitein delijke winnaar - Bart Spring in 't Veld met wie ze in het huis een affaire had. Bijna twintig jaar later heeft Sa bine Wendel geen spijt van haar deel name. „Er is veel op mijn pad geko men, leuke kansen en veel ervarin gen", vertelt de geboren Brabantse die enige tijd 'in een soort achtbaan' leefde. Ze poseerde voor Playboy en presenteerde voor RTL Live en trok als een soort Big Brotfier-ambassadrice over de grens in ochtend- en talk shows in België, Duitsland, Spanje, Engeland en Frankrijk. „Zat ik in Pa rijs ineens naast Alain Delon. Een ge weldige eer." Het is haar, zegt ze, 'uiteindelijk prima vergaan'. „Met vallen en op staan. Het presenteren vond ik heel leuk, maar destijds zag ik niet hoe uniek dat was. Ik weigerde mijn zachte g af te leren, niet zo handig na tuurlijk. Ik kon meteen vertrekken, voor mij immers 100 anderen. Slechte ervaringen waren er ook", stelt de oud-deelneemster, die plotsklaps een BN'er werd maar niets wist van de wereld in de schijnwerpers. „De on zekerheid die erbij kwam kijken als je overal beoordeeld werd... Ik woonde in Tilburg, daar waren veel haters. 'Ja loezie', legde mijn moeder uit, maar als je jong bent, heeft dat grote im pact", zegt Sabine, wier affaire met Bart niet leidde tot een serieuze rela tie. De twee, die destijds opzien baar den met hun nachtelijke escapades in het huis, hebben nog sporadisch con tact. „Ik zie Cyrille het meest. Dat is Het gaat bij dit soort radio meer om de sfeer. Het ge-wel-dige eten, „het lijkt wel een foodfestival hier zeg," de hitte overal in Ahoy, „dat komt door het superlekkere weer," de te- gekke mensen en de vibes die wij thuis hope lijk ook meekrijgen. Die kreeg ik eigenlijk pas echt mee na 22.00 uur, toen Rob Stenders begon met presente ren. Zodra hij achter de microfoon plaatsnam veranderde alles. Opeens was er chemie tus sen presentator en verslaggever Jeroen Kijk in de Vegte, het programma was niet langer plaatjepraatjeplaatjepraatje, alles viel op zijn plaats, het stroomde. Kijk in de Vegte die Gladys Knight, de sensatie van zaterdagavond, aan het zoeken was. Hij in formeerde bij de garderobedames, maar me vrouw Knight had haar jas nog niet opgehaald, ze moest nog ergens zijn. Dat is aanstekelijke festivalmeligheid, eindelijk werd er gelachen. Stenders is gemaakt van radio, als hij radio maakt, is radio opeens echt radio. Quote van de dag Niet normaal meer dit!!! Opsluiten zo een barbaar!!! KUNST De Kunsthal in Rotterdam maandag 10 juli 2017 G Noortsie houdt een inter actieve tentoon stelling over kattenliefde. Van 10 septem ber t/m 14 ja nuari 2018 wordt de liefde voor de kat ge toond aan de hand van foto's, filmpjes, en een 'miauw-karaoké' STERREN Billie Lourd, de dochter van de eind vorig jaar overleden ac trice Carrie Fis her, kan een er fenis tegemoet zien van 25 mil joen dollar. Inbegrepen: de kapitale villa in Beverly Hills en de intellectuele beeldrechten van Fisher. Sabine Wendel anno 2017 in Amsterdam, foto DIEDERIK VAN DER LAAN Dennis Jansen Sabine met Bart in het eerste jaar van Big Brother. Ik liep op de radio mee over het festival met Reageren? vincent@persgroep.nl —Frans Bauer is op Twitter witheet over vier pups die uit een woning in Heesch werden gestolen en daarna werden verdronken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 28