O- CD 05 05 A 'f, 22 ZEELANI ZOMER 2017 AAN TAFEL Brabantse familie kijkt op Goese camping al bijna dertig jaar wat de dag brengt. De stadscamping is inmiddels hun tweede huis. L. j AK ■M$/m WAT IS ER TE DOEN? Tip1 Dikke Toren tennistoernooi, Zierikzee Wie van een potje tennis en ge zelligheid houdt kan vandaag en de rest van de week terecht bij LTC Zierikzee aan de Greve- lingenstraat 5. Vandaag gaat het Dikke Toren Toernooi namelijk van start, het grootste tennis toernooi van Zeeland. En Aankomende zaterdag is er een feestavond met gratis mos selen! Meer info: ltczierikzee.nl Tip 2 Korren en jutten, Vrouwenpolder Tussen 10 en 23 juli vindt er bijna elke dag een jut- en kor- activiteit plaats op het strand van Walcheren. Voor kinderen (vanaf 8 jaar) een leuke manier om meer over het strand en de dieren die daar leven te weten te komen. Verzamelen bij paviljoen Aqua rius. Meer info: outdoorinspiration.nl/natuur- school_voor_kinderen/korren Jut- ten.php Mail naar info@outdoorinspira- tion.nl of bel met 06-20526380 Tip 3 Zomer weekmarkt, Brouwershaven De zomer weekmarkt in Brou wershaven is iedere week te vinden op de markt. Hier kan men elke maandag van 10.00 uur tot 17.00 uur rondstruinen langs kramen met onder meer kleding, sierraden speelgoed boeken en nog veel meer. Tip 4 Rondvaart Oosterschelde, Yerseke Onder het genot van een verse Zeeuwse oester of een portie mossels een kijkje nemen in het kweekproces van deze lekker nijen? Dat kan in Yerseke. Tijdens een rondvaart wordt alles uitgelegd over de Zeeuwse oester- en mosselkweek. Meer info: marstrand.nl Of bel/mail met 06-22089393/ info@marstrand.nl. Verzamelen bij Meerpaalweg 20. Tip 5 Seizoensmarkt, Domburg Iedere maandag in juli en au gustus is de seizoensmarkt van Domburg te bezoeken op de markt van 10.00 uur tot 21.00 uur. Van kleding tot etenswa ren, het is hier allemaal te vin den. Tip 6 Wandeltocht, Zeeuws- Vlaanderen Maak kennis met de parels van Zeeuws-Vlaanderen. Elke week vindt er een wandeltocht plaats door Axel, Westdorpe, Zaam- slag, Sas van Gent, Philippine of Terneuzen met een gids. De wandelingen beginnen om 14.00 uur en vooraf aanmelden is niet nodig. Meer info over verzamelplekken en de kosten:gidsenteam- zvl.nl/strippenkaart Tip 7 Yoga, Cadzand en Middelburg Voor de ochtendmensen wor den bij strandpaviljoen Moio in Cadzand elke maandag van 09.30 uur tot 10.30 uur de spie ren gestrekt met een lesje Yoga. Voor deelname dient men zich 10 minuten voor de les aan te melden en een badlaken mee te nemen. Bij slecht weer gaat het niet door. Tip 8 Kinderworkshop, IJzendijke Kinderen van acht tot en met twaalf jaar kunnen in groeps verband een eigen vestigings- stad ontwerpen tijdens deze workshop. Torens, molens een stadhuis of een kerk, aan wordt gedacht tijdens het opbouwen van de stad. Meer info en aanmelden via: museuminfo@zeelandnet.nl Tijd: 15.45 uur tot 17.15 uur Prijs: €6,00 p.p. inclusief materi aal en een drankje. Tip 9 Beklimming Sint Lievensmonstertoren, Zierikzee Een prachtig uitzicht over Zie rikzee is gegarandeerd vanaf deze toren. Ook draagt de 'Dikke Toren' veel historie met zich mee. Zo werd de eerste steen van dit gebouw al gelegd in 1454. De moeite waard om een beklimming te maken dus! Dat kan van 10.00 uur tot 17.00 uur. Het gebouw is te vinden op het Kerkplein. VANDAAG KOOKT: Op de Goese stadscamping bij het Omnium zitten Hein Witters (64) en Tini Krijnen (67) voor de cara van in het zonnetje. On danks het geringe leeftijdsverschil moet Hein officieel 'oom' zeggen tegen Tini. De twee zijn vooral vrienden. Te gen het eind van de middag geniet het tweetal van een biertje. Later schuift ook Toos (59) aan, de vrouw van Hein. Ze schenkt een wijntje in. „We doen elke dag waar we zin in hebben", lacht ze. De familie komt al 28 jaar in Goes. Vanwege het overlijden van de vrouw van Tini is het gezelschap geslonken tot drie. „Vroeger gingen de kinderen ook mee", vertelt Hein. „Je hebt een zwem bad, kinderboerderij en speeltuin op loopafstand. Zij vermaakten zich hier goed." Het drietal gaat al jaren naar Goes. Vroeger bezochten ze de camping veelal met Pinksteren en Hemelvaarts dag. De laatste jaren focust het bezoek zich op de gehele zomerperiode. „We zitten overal dichtbij", stelt Tini. „Het centrum en de supermarkt zijn te voet te bereiken." Hein vult aan: „Jaren gele- ONS FAVORIETE GERECHT den kampeerden we een keer in Krui- ningen. Daar was je altijd aangewezen op de fiets of auto. Nu zijn we binnen tien minuten bij Matisse, onze stam kroeg." Tini vertrok de tweede week van april al naar de camping. Hij blijft tot begin september. Hein sloot dit jaar in mei aan. „Ik moet helaas nog werken. In mijn schaarse vrij uurtjes trek ik hier naartoe. Ik baal ontzettend als het doordeweeks prachtig weer is en het regent in het weekend." Tini grinnikt. Wat we hier eten, eten we normaal ook. Het is soms wel ongezonder - *W Toos „Ik lach erom." Ook Toos ziet er de lol van in. „Het ene oor in en het andere oor uit." De Brabanders bekijken elke dag wat het moment brengt. „We hebben een bootje", vertelt Tini. „Af en toe gaan we naar het Veerse Meer. Ook bezoeken we links en rechts een rommelmarktje en pakken we graag een terrasje." De foldertjesbak in het Omnium helpt de familie vaak op weg, evenals tips van Zeeuwse mede-campinggasten. In Kerkwerve ontdekten de drie een forelvijver. Een nieuw bezoekje staat al gepland. Bij een geslaagde visvangst wordt 's avonds de barbecue aangeslin- gerd. „Ik verwacht minstens twintig forel", lacht Hein. „Een mens zonder fantasie is niks", voegt Tini eraan toe. „Maar we vangen meestal niks. Vijftien jaar geleden vingen we veel meer." Toos grijnst. „Ik heb er een klein beetje vertrouwen in." Tini heeft al een back-up bedacht. „Als we niks vangen, bellen we Toos: 'breng maar eten mee uit de stad'." De maaltijden op de camping verschillen niet veel met thuis. „Wat we hier eten, eten we nor maal ook", stelt Toos. „Het is soms wel ongezonder", is Hein eerlijk. Vanavond staan er gebakken aardap pels, kipfilet, beeflapjes en boerensalade op het menu. De dag ervoor lieten ze pizza bezorgen. maandag 10 juli 2017 PC A Haaientanden zoeken bij Vrouwenpolder. Hein Witters. Hij is samen met zijn vrouw Toos, en Tini Krijnen op de stadscamping in Goes vakantie aan het vieren. Hun favoriete gerecht is penne met zalm en spinazie. Rollen zij n omgedraaid Len Wolters Op warme dagen geniet de familie graag van een pastagerecht. Penne met zalm en spinazie geniet de voorkeur. „We voegen geen speciale dingen toe", vertelt Toos Witters. „Het kost niet veel werk, is lekker en ook nog gezond." Vooral dat laat ste is belang rijk. „Salade of groenten eten we niet altijd hier", be kent echt genoot Hein. V -7 v A De Dikke Toren in Zierik zee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22