Lou Louws stopt na vijftig jaar ringrijden SS Geen renovatie winkelcentrum 'l 20 WALC Deel helling Vlissingen verdwijnt Lou Louws reed zaterdag in Aagte kerke zijn laatste wedstrijd als ring- rijder. De inwoner (63) van Aagte kerke was vijftig jaar actief als rijder en hij vindt het nu genoeg. Hij blijft wel actief binnen de vereniging maar niet meer op het paard. „Ik ben in 1968 op mijn veertiende be gonnen." Tijdens die eerste thuis wedstrijd, in de stromende regen, stak hij in totaal zeven ringen, ver telt hij met een grote glimlach. Zijn beste wedstrijd reed hij in Goes. „Begin jaren negentig. Toen stak ik dertig van de dertig ringen." Kort daarna ook nog eens 29 van de dertig ringen tijdens een thuiswed strijd. In die tijd trainde hij samen met een paar vrienden vijf keer per week. „Drie keer op de voeten en twee keer op het paard." Die tijd van zoveel trainen is al lang voorbij. De laatste jaren rijdt hij vooral mee voor de gezelligheid. „Want dat is toch heel bijzonder. Die sfeer tijdens een wedstrijd. Dat is niet te beschrijven. Dat moet je meemaken. Maar nu is het genoeg geweest. Ik stop maar ik blijf wel nog ringrijden met de sjees. Want dan kan je lekker zitten." Rico Wisse was zaterdag de grote man in Aagtekerke. Hij was de sterkste van 36 deelnemers. Wisse stak 28 van de 30 ringen en won hiermee de jaarlijkse klassements wedstrijd. In de kamp was hij te sterk voor zijn broertje Niels. De eerste beker werd gewonnen door Peter Maranus voor 'good old' Ri- nus Moens. De pollepel werd een prooi voor Sjoerd Blaas, hij won de kamp op 14 mm. De versierings- prijzen werden gewonnen door Natasja de Buck (overige rassen) en Jasmijn Wisse (trekpaard). Voor andere uitslagen, zie pzc.nl. De grote opknapbeurt van winkel centrum Dauwendaele gaat voor alsnog niet door. Het Middelburgse college van burgemeester en wet houder heeft de gemeenteraad ver trouwelijk ingelicht dat er geen overeenstemming is bereikt met enkele eigenaren. Het college wil niet nog langer proberen hen over te halen te verkopen. Het werkt nu aan een nieuw plan waardoor een gedeelte van het centrum toch kan worden opgeknapt, bevestigt wet houder Saskia Szarafinski. Hoe dat plan eruit gaat zien, kon ze dit weekend nog niet vertellen. Ze hoopt dat het lukt in september met het nieuwe plan naar buiten te komen. Dan wordt ook duidelijk of het opknappen van het centrum opnieuw gecombineerd wordt met de bouw van appartementencom plexen. Volgens de wethouder vragen enkele eigenaren van winkels in dat centrum een te hoog bedrag. En zijn er anderen die helemaal niet willen verkopen. Het overgrote deel van de twintig eigenaren wil wel verkopen. Met hen wil het college samen het nieuwe plan ontwikke len. Ze verzekert dat het geld dat het college beschikbaar heeft voor de opknapbeurt, 2,7 miljoen euro, ook beschikbaar blijft voor het nieuwe plan. Volgens het oude plan zou april volgend jaar gestart worden met de renovatie en zouden er twee supermarkten komen, meerdere winkels en ook 69 appartementen waarvan 24 bestemd waren voor cliënten van zorginstelling Phila delphia. De andere 45 sociale huur- appartementen waren voor huur der svan Woongoed. Er wordt al elf jaar gepraat over renovatie van het winkelcentrum. Het ziet er nu zeer gedateerd uit en kent redelijk wat leegstand. ©nationale vacaturebank VLISSINGEN Minimaal een deel van de Helling in de Dok haven verdwijnt. Dat blijkt uit antwoorden van het Vlissingse college op vragen van het CDA. De Helling maakte deel uit van scheeps werf De Schelde. Via die Helling werden de schepen te water ge laten. Volgens de reactie van het col lege is een deel van die histori sche Helling nodig voor het aan leggen van een toegangsweg naar de Vrijgang en de bevoor rading van de binnenstad en het nieuwe zorgcentrum wat naast de Helling komt. Het laat ook weten dat op het Vlissingse stadskantoor nog niet bekend is op welke manier het resterende deel behouden en zichtbaar kan blijven na de aan leg van die weg. IN DE REGIO 'Hello Summer' bij Klepperhoeve Natuur- spreekuur bij Terra Maris MIJN DORP, MIJN STAD maandag 10 juli 2017 WA Na vijftig jaar ringrijden is Lou Louws uit Aagtekerke gestopt met het ringrijden. „Het is goed geweest." Emile Calon Aagtekerke Lou Louws met zijn Wessel. „Na vijftig jaar is het genoeg ge weest. FOTO RUBEN OREEL De grote renovatie van winkel centrum Dauwendaele gaat vooralsnog niet door omdat en kele eigenaren niet willen verko pen of een te hoog bedrag vra gen, aldus wethouder Saskia Szarafinski. Emile Calon Middelburg baan? Je gaat solliciteren en wil het beste van jezelf laten zien. Bereid je goed voor met de hulp van onze Carrière Mentors. MIDDELBURG Kinderboerderij De Klepperhoeve in Middelburg houdt op woensdag 12 juli het evenement 'Hello Summer1. Van 13.00 tot 16.00 uur kunnen kinde ren beachvolleybal- len, picknicken in de wei, zomer-knutse- len en een zumba- les volgen. Deel name kost vijf euro. Er is ook een kleed- jesmarkt waarvoor kinderen een plaatsje kunnen huren voor twee euro. OOSTKAPELLE Terra Maris in Oost- kapelle houdt op woensdag 12 juli in samenwerking met de Werkgroep Geo logie van het Zeeuws Genoot schap een gratis natuurspreekuur in de educatieruimte ScharrelLAB van het museum. Tij dens deze activiteit kunnen bezoekers vragen stellen over natuurvondsten en waarnemingen, met speciale aandacht voor strandfossie- len. Op het spreekuur wordt materiaal van de Zeeuwse stran den getoond. Een bijzondere vondst is deze keer een forse schelp van zeker meer dan 35 miljoen jaar oud. Dit spreekuur duurt van 13.30 tot 15.30 uur. HARDZEILDAG VEERE In Veere vindt op zaterdag 15 en zondag 16 juli de Hendrik Willem van Loon Hardzeildag plaats. Op zaterdag is er een maritieme markt, er zijn oude ambachten, kinderspe len en veertig historische schepen. Ook is er live muziek. Zondag kunnen liefhebbers gratis meevaren. Alle acht sche pen van Stichting Behoud Hoogaars zijn te bezichtigen. Za terdag is iedereen tussen 10.30 en 17.30 uur welkom. Zon dag start de dag om 13.00 uur. archieffoto ruben oreel DOMBURG Gemeentehuis, Tra verse 1, 09.00-17.00 uur - Expositie hoe den en haarcorsa- ges door Hanny Mallekote; West straat, Markt en Ooststraat, 12.00- 21.00 uur - Toeris- tenmarkt KOUDEKERKE Sporthal De Cou- burg, 09.15-10.15 uur - Activiteiten van gymnastiekvereni ging voor 55plus; De Couburg, 13.00- 16.30 uur - Biljarten voor senioren; De Klimop, 13.30-16.00 uur - Koersbal MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Ade laarstraat 26,13.30- 14.30 uur - Bewe- gingsgymnastiek op muziek voor oude ren; 13.30-17.00 uur - Seniorensoos met o.a. sjoelen en ge- zelschapspellen MIDDELBURG Markt, 11.00-17.00 uur - Boeken- en verzamelmarkt OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6, 13.30-15.30 uur- Activiteitenteam van Schoon Zee land organiseert 'Van pulp tot papier' VEERE Gymzaal Frans Naereboutstraat, 09.30-10.30 uur- Activiteit 'GALM', Gezond en actief leef model voor se nioren VLISSINGEN Gymzaal de Combi natie, Pablo Picass- oplein 120-126, 09.00 uur-Gym nastiek voor peu ters die al zelf kun nen lopen, samen met een (groot)ouder; Ter Reede, Vrede hoflaan 370, zaal 't Speelhuus, 13.30 uur -Themamiddag 'Wijs met medicij nen'; Gymzaal de Branding, Verkuijl Quakkelaarstraat 106,16.00 uur- Kleutergym; Cine Café, Spui- komweg 3,19.45- 23.00 uur - Mr. Bright's Quiz Night VROUWENPOLDER Verenigingsge bouw, 14.00-15.30 uur - Volksdansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20