Jihadist naar NL voor zijn proces E 11 LICENTIE BRAND NEW DAY BinckBank-opricnters Kalo Bagijn en Thierry Schaap flikken het opnieuw: de Nederlandsche Bank verleent hen een bankvergunning, nu voor pensioenaanbieder Brand New Day. Fietsen door het mooie Twente. Met vele extra's! eel speciaal', H noemt Kalo Bagijn de kersverse er- IH kenning door De Bi H Nederlandsche Bank. „Zo vaak verlenen ze geen banklicentie", vertelt de bankier in zijn werkkamer in het Arena-ge bied te Amsterdam-Zuidoost. „Dat gebeurt zelden." Bagijn kan het weten, want hij flikte het kunstje eerder met Binck. „Dat was in 2003, ruim vóór de financiële cri sis. De regels zijn nu véél stren ger." Met BinckBank ontketenden Ba gijn en Schaap een revolutie: waar andere banken beleggers hoge provisies rekenden als zij aandelen kochten en verkochten (t procent bij aankoop, dito bij verkoop), vroeg Binck een tarief dat tien keer lager lag dan de concurrentie. Bin nen enkele jaren was de helft van alle particuliere beleggers klant en konden andere banken niet anders dan volgen. Met Brand New Day poogt Ba gijn nu de pensioenmarkt te ont wrichten. Anno nu telt Brand New Day 150.000 klanten, die 1,7 mil jard euro aan vermogen hebben toevertrouwd. Nu maken Bagijn en Schaap zich op voor de tweede stap van de onderneming. Want met het ontvangen van hun licen tie maken beiden vandaag bekend de Nederlandse bankactiviteiten van het Duitse Allianz over te ne men. Het aantal klanten groeit zo met 40.000, het vermogen stijgt met 500 miljoen naar 2,2 miljard euro. „Particulieren en bedrijven kun nen bij ons beleggen voor hun oude dag. Maar spaarproducten voor pensioen mag je alleen als bank aanbieden. Dankzij onze bankvergunning kunnen we ook een pensioenuitkering op basis van sparen aanbieden." „Onze bankambitie bestaat vanaf de oprichting, alleen moet je orga nisatie eerst staan. Toen klopte Al lianz aan en hebben we het proces versneld: ze zijn een kleine bank, dus een overname is behapbaar. En Allianz zit net als wij in sparen en beleggen. Het is een perfecte match." „Zo'n 2,5 jaar, er komt veel bij kij ken: DNB wil het businessplan en administratie controleren, ze moeten de directie en raad van toezicht goedkeuren. Het helpt ui teraard dat wij dit met Binck eer der deden. Tegelijk mis ik de na ïviteit van vroeger. Wetende wat ik nu weet hadden we destijds misschien nooit een bankvergun ning aangevraagd voor Binck." „Door vrijwel alles via internet en apps te doen, houden we de kos- ten laag. Een deel van ons team zit in Bangkok, Thailand. Daarnaast focussen we alleen op pensioen en niets anders. Bij het beleggen doen wij verder geen losse aandelen, maar enkel index-beleggen. Fond sen die de beursindex volgen, ge ven de meeste kans op een hoog rendement. Dat zegt zelfs Warren Buffett." „Zij kiezen voor hoge marges. Brand New Day verdient 70 euro per klant per jaar, alle kosten moe ten daar van af. Dat lukt door vo lume draaien en zeer goede service te leveren. Met succes: onze klant tevredenheid ligt stukken hoger dan bij de grote banken." „Verzekeraartje pesten is geen doel op zich. Maar bij ons collectieve pensioen mochten wij geen eigen verzekeringen aanbieden, dat moet in samenwerking met een verzekeraar. Omdat verzekeraars ons echter als concurrent zien, bie den ze geen scherpe tarieven. We hebben toen een partner gezocht: dat is ASR." Vanaf Onlangs liet een andere Neder landse jihadist, Marouane B., ook weten dat hij terug wil voor zijn proces. De rechtbank besloot vorige maand dat het OM de vervolging van tien jihadisten voorlopig uit moet stellen, juist om hen de kans te geven in de rechtbank te zijn. Victor D. bevindt zich waarschijn lijk in de Syrische stad Idlib, een stad buiten het IS-kalifaat. In de brief schrijft Victor, die zich tegenwoordig Zakariyya noemt: „In dit schrijven probeer ik niet mijn onschuld te bewijzen. Ik wil u mee nemen naar wat mij beweegt, wat mij raakt en wat ervoor zorgt dat ik ervan overtuigd ben dat ik mij inzet voor een nobele, eerlijke zaak." Ook schrijft hij: „Edelachtbare ik word verdacht van lidmaatschap van een terroristische organisatie. Maar zoiets moet worden gedefini eerd door middel van het achterha len van de betekenis van het woord terreur. De Van Dale definieert ter reur als: georganiseerd politiek ge weld. Dat zou betekenen dat een land als Amerika terroristisch is." Het Openbaar Ministerie liet in maart door middel van een Face- bookpost weten dat het tegen tien gezochte jihadisten een rechtszaak aanspant. Het OM richtte de adver tentie specifiek op 'mannen tussen de 18 en 30 jaar' in de omgeving van IS-bolwerk Mosul in Irak. Victor D. reageerde zelf op het bericht met de mededeling dat hij 'niets van de aanklacht begreep' en niet van plan B Victor D. wil niet zijn onschuld bewijzen maar duidelijk maken wat hem beweegt was terug naar Nederland te ko men. Nu laat hij via de brief weten tóch naar Nederland te willen gaan. De brief naar de rechtbank heeft hij naar eigen zeggen zonder overleg met zijn advocaat opgesteld. Victor D. is al sinds 2013 in Syrië. Het gaat goed met hem, zegt hij. Voor zijn vertrek woonde hij in het Overijsselse dorp Heeten. Hij werkte daar onder meer als post bode. Hij zat bij verschillende groe pen maar, zegt hij zelf, niet bij IS. AparthötelI Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc f) reiskatern.nl Exclusieve Lezersreis maandag 10 juli 2017 Na jaren is er een nieuwe bank David Bremmer Amsterdam Waarom moet Brand New Day bank worden? Dat weten jullie toch sinds de start van de onderneming? Hoe veel tijd vergde de licentie? Hoe kan Brand New Day als kleine speler grote banken ver slaan? Co-oprichter Kalo Bagijn is blij met de licentie, fotomarcookhuizen De grootbanken doen ook alles goedkoop online. Brand New Day zet zich af tegen verzekeraars. Maar ASR is wel aandeelhouder. De Nederlandse polderjihadist Victor D. uit het Overijsselse Heeten heeft in een brief aan de rechtbank laten weten dat hij terug naar Nederland wil komen om zijn proces bij te wonen. Cyril Rosman Heeten Aparthotel Delden is het meest complete familie-, golf- en wellnesshotel van Nederland. Het is gelegen in de mooie gemeente Hof van Twente in het stadje Delden. Aparthotel Delden Vanuit het hotel is het heerlijk fietsen in de prachtige omgeving. Het hotel beschikt over mooie kamers, een zeercompleetsauna en wellness- complex, prachtige 9 holes golfbaan "De Lage Mors", indooren buiten zwembad, tennisbanen, bowling banen en een gezellig spelterras. www.aparthoteldelden.nl/fietsvakantie Inhoud Arrangement: 3xovernachting in een hotelkamer 3xuitgebreid ontbijtbuffet 2x3gangen keuzediner Ixpicknickmandvooronderweg gratisfietsroutes per kamer gratisgebruikvan binnen en buitenzwembad lxkoffieengebakbij"Hetandere leven" Ixkoffieenkrentenweggebij "tStiftinWeerselo" fietsenstalling metoplaadpunten, prijs p.p. o.b.v. een 2-persoonskamer. De normale toeslagen en kortingen zijn van toepassing op alle reserveringen. Het arrangement is geldig t/m 31 december 2017. Voor dit arrangement geldt een dage lijkse aankomst. Meer informatie en boeken: Ga voor 'fietsen door het mooieTwente' naar onze website reiskatern.nl/pzc/ahdl702 voor meer informatie. En voor boeken bel of mail met Aparthotel Delden 074-3777666 of receptie@aparthoteldelden.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 11