Problemen kunnen leiden tot storingen en overlast G20 legt groeiende kloof met VS bloot JjLjJdsl/ffJZJfJ, fjJ 'flZJ-fJTf. dJiüü \3A Va rETïUraU 10 TO Bijna een kwart van de bruggen op ons hoofdwegennet kampt met achterstallig onderhoud. Gevaar voor de veiligheid is er nog niet, maar er zijn soms storingen die voor overlast zorgen. m* Van 70 grote bruggen over water heeft Rijks waterstaat zowel de bewegende als de vaste delen onder zocht op een degelijke constructie. Verder is het uitgesteld en achter stallig onderhoud in kaart gebracht. Aanleiding voor dit onderzoek wa ren de problemen vorig jaar met de Merwedebrug. Vandaag zal verkeersminister Melanie Schultz aan de Tweede Ka mer schrijven dat bij 16 van deze bruggen achterstallig onderhoud is geconstateerd. Voor de helft daar van zullen binnen ongeveer 15 jaar fikse maatregelen (zoals verster king) nodig zijn om de veiligheid van de waterovergangen te blijven waarborgen. Schultz: „Voor geen van de brug gen zijn er aanwijzingen gevonden dat de brugconstructie op korte ter mijn zal bezwijken. Er zijn dus geen aanpassingen aan het gebruik nodig." De bewindsvrouw bena drukt dat de bruggen met een slecht cijfer al in beeld zijn voor vervanging en renovatie. Bij achterstallig onderhoud gaat het vaak om kleinere zaken, zoals een niet goed vastzittende leuning in de machinekelder. Of om een ge- leiderail die kapot is en tijdelijk wordt afgeschermd. Enkele keren zijn er mankementen die het 'be trouwbaar functioneren' beïnvloe den. Schultz meldt niet welke dat zijn. Miljoenen In totaal gaat het om een bedrag van 5,5 miljoen euro aan achterstallig onderhoud. De IJsselbrug (A12), de Van Brienenoordbrug (A16) en de Rijnbrug Heteren (A50) zijn veruit de grootste kostenposten, met per stuk ruim 1 miljoen euro. Daarna volgt de Brielse brug (N57) met bijna vier ton aan achterstallig on derhoud. Dit wordt volgens de minister van Infrastructuur en Milieu direct aangepakt als het noodzakelijk is voor het veilig blijven functione ren. De maatregelen om het overige achterstallige onderhoud weg te werken, zijn al in de onderhouds- programmering voor de komende periode opgenomen. „Het belang van adequaat beheer en onderhoud heeft de laatste jaren steeds meer aandacht gekregen", al dus Schultz. Door de hogere leeftijd van bruggen en extra zwaar verkeer (meer belasting dan waar bij de bouw rekening mee is gehouden) zijn incidenten volgens haar echter 'niet geheel uit te sluiten'. Haarscheurtjes in de draagbalken zorgden dat de Merwedebrug bij Gorinchem (A27) afgelopen jaar zelfs tijdelijk dicht moest voor vrachtverkeer. De minister werkt nog aan een evaluatie rondom de stremming van de Merwedebrug. Die wordt na de zomer verwacht. HAMBURG De bijeenkomst van de G20 in Hamburg be vestigt de groeiende kloof van de Verenigde Staten met de andere geïndustrialiseerde landen. Voor 19 leden zijn de afspraken van het klimaatak koord van Parijs 'onomkeer baar', Donald Trump wil er als enige niets van weten. Ook op de G20 in Hamburg is Donald Trump niet te ver murwen. De Amerikaanse president blijft bij zijn besluit zich terug te trekken uit het klimaatakkoord omdat hij niet overtuigd is van de conclusies over de opwarming van de aarde. De afspraken zouden de VS bovendien opzadelen met onevenredig veel kosten. De Duitse kanselier Angela Merkel, gastvrouw van het topberaad, kan haar teleurstel ling moeilijk bedwingen. „Alle andere landen blijven wel geloven in het klimaatak koord. Ik ben erg tevreden dat de 19 andere staatshoofden en regeringsleiders ervan over tuigd zijn dat het akkoord van Parijs onomkeerbaar is", aldus Merkel. De Franse president Emmanuel Macron wil eind dit jaar een nieuwe klimaattop in Parijs beleggen om de voortgang van alle afspraken en de financiering ervan te be spreken en de regering- Trump alsnog over te halen. Angela Merkel speecht tijdens de G20. foto photo news Bij Bolderman fê aanbetalen niet verplicht! 10 dagen Dolomieten en meren 599,- 599,- www.bolderman.nl y 10 dagen De Ardèche, een ware natuurbelevenis 12 dagen Lutago, Zuid-Tirol 12 dagen Venetië en Zuid-Tirol 12 dagen Rondreis Klassiek Italië en Amalfikust maandag 10 juli 2017 De Van prie- nenoordbrug bij Rotterdam is één van de water overgangen met achterstallig onderhoud. FOTO JAN DE GROEN Eén op de vier bruggen is slecht onderhouden Edwin van der Aa Rotterdam Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. m 8/10 dagen Barcelona Van der Valk Barcarola, Catalonië, Gaudi en Dali Vertrekdata: 21,28 4,11 sept. Vertrekdata: 21 aug 2,18 sept 23 okt 11 nov etc. v.a. slechts v.a. slechts v.a. slechts v.a. slechts Brochure en (Q318) 58 09 58 boekingen: Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamér excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 17 juli 14 aug/11 sept/2 okt. Vertrekdata: 21 aug 4,18 sept/2 ol<t. Vertrekdata: 17 juli 14 aug 25 sept 9 okt. Vertrekdata: 26 aug 9, 23 sept.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 10