niet op mijn uitgaven hoeven letten' erichtje op de telefoon van Duncan Stutterheim. Zijn vliegles gaat niet door. Er hangt onweer in de lucht. Prima, luidt zijn reactie. Biedt hem tijd om met echt genote Lisca peuterdochter Pixie op te halen bij de opvang. Maar denk niet dat Stutterheims ambitie om zijn huidige vliegbrevet op te waarderen naar een bevoegdheid voor passagierstoestellen nu afkalft. „Ik pro beer een hobby ook altijd een doel te geven. Ik wil het gezin straks naar ons huis op Ibiza kunnen brengen. Ja, ik weet dat ik daar een eigen vliegtuig voor nodig heb. Da's het probleem toch niet? Die kun je kopen met een paar vrienden. Desnoods huur je er eentje." Het is de zorgeloze agenda van een ondernemer (45) die het voor het geld niet meer hoeft te doen. De verkoop van ID&T, het bedrijf dat hij als twintiger opzette en waarmee hij met feesten als Mysteryland en Sensation de wereld veroverde, leverde hem en zijn zaken partners in 2013100 miljoen euro op. Duncan (de D uit ID&T) kreeg het grootste deel. Hij bleef aan als directeur, maar zegde die baan een kleine twee jaar later op. Met de organisatie van de laatste aflevering van zijn geesteskind Sensation, vanavond in de Amsterdam Arena (uit verkocht met 40.000 bezoekers) had hij daarom geen bemoeienis meer. „Het was moeilijk. We zaten in onze hoogtijdagen en de feesten waren enorm verweven met onze manier van leven. Ook mijn compagnon was aanvankelijk tegen. Maar ik vond dat we het toch moesten doen." „Tsja, als je dan ziet dat het er echt staat... da's wel vreemd, ja. Het eerste wat ik heb gedaan is de hypotheek van mijn huis in Amsterdam aflossen. En ik heb dat huis op Ibiza gekocht. Dat is echt rijkdom." „Ik heb tegen mezelf gezegd: vanaf nu let ik drie jaar lang niet op wat ik uitgeef. Die drie jaren zijn helaas net voorbij, maar het was heerlijk onbezorgd. Ik kocht met een vriend zomaar een zeilboot, niet beseffend hoeveel onderhoud zo'n schip kost. Nu ben ik weer redelijk conserva tief: het hoeft niet op." |ELRBRAT£ SéEHET VERHAAL VAM ID&T Lisca vertelde dat zij aanvankelijk tegen de verkoop van het bedrijf was. Jij zette door. Ben je daar nog steeds blij mee? Wat gaat er door een mens heen als er zo'n miljoenenbedrag op zijn reke ning wordt overgemaakt? Heb je jezelf niet laten gaan met luxe uitspattingen? Is het lastig om jouw kinderen onder die omstandigheden de waarde van geld te leren? 101 zaterdag 8juli 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 99