HAND IN HAND KIJKEN WE NAAR OUDE STENEN EN FAMILIEBANDEN Column Zomaar samen een vrije middag. De zon schijnt. Monica en haar nieuwe lief gaan fietsen. uilen we gaan fietsen?' Het is maandagmiddag. Toevallig hebben we allebei een vrije dag. En wat doe je dan als je in de beginnenderelatiefase zit: iets leuks. Fietsen, ja, waarom niet? Daar heb ik ex-Man nooit toe kunnen bewegen. Hij op zijn stadsfiets, ik op een ov-fiets. Langs een kanaal trappen we de stad uit. Weiland, schapen, wind, dorpjes. Hij wijst zo nu en dan naar een vogel. Daar, een zwaluw. Ik knik, maar kan stiekem nog geen ekster van een spreeuw onder scheiden. Dit is zijn terrein, hier fietst hij al zijn hele leven. Als ik moeite heb met een steile brug voel ik een hand op mijn rug. Ik glimlach naar links. Wat is-ie toch lief. Bij een Joods begraafplaatsje stappen we af. Hij houdt ook van begraafplaatsen! Ik juich vanbinnen. We kijken hand in hand naar de oude stenen en ontwaren familie geschiedenissen. Zittend in het gras mag ik nog even uitrusten. Hij stuurt ons naar een vestingstadje. Een dikke rij geparkeerde toerfietsen. Sommige elektrisch, sommige niet, zo goed als allemaal zilvergrijs en glimmend. Met een mandje voorop of fietstas achterop. We zetten onze stads- fietsen netjes in het gelid. Slenterend over het dorpsplein gniffe len we een beetje; dit is het domein van de pensionado's. Ooit zou ik hebben gedacht: hoe kom ik zo snel mogelijk terug naar de grote stad? Nu stel ik voor zo dadelijk nog even bij het haventje te kijken. Zomaar, op een maandag. Op een bijna vol terras veroveren we een bank vol kussens, goed gepositio neerd in de hoek. We kijken naar de tafel naast ons. Twee stellen, de mannen met petjes tegen de zon, de vrouwen kort haar en driekwartbroeken. Die zijn samen minstens honderd jaar getrouwd. We willen wat zij hebben, zeggen we tegen de serveerster. De dagaanbieding: toma tensoep en een broodje zalm. Hij slaat zijn arm om me heen, ik leun tegen hem aan en leg mijn hoofd in zijn nek. Ik voel een zoen op m'n haar. Ja, ik wil wat zij hebben. Met hem. 41 Tochtje Monica Beek is journalist en heeft twee dochters. H Reageren? monica@ persgroep.nl 6| zaterdag 8 juli 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 95