26 ZEELAND Buurten Rust, natuur en water. Wat wil een mens nog meer? De bewoners van buurtschap Kreverhille wensen niets meer dan dat. A Jan Stuck (70) staat op de dijk naar de Wester- schelde te kijken. Het is vandaag de tweede keer dat hij vanaf zijn huis de straat oversteekt om naar het wa ter te kijken. Hij doet dat minimaal vier keer per dag. „Je kan niet mooier wonen dan hier. Dump me in een stad of een bejaardenhuis en ik ben ongelukkig. Ze zullen me hier moeten wegdragen", zegt hij. In de zomermaanden heb je inderdaad niet veel meer nodig. Maar in de wintermaanden moet Kreverhille toch wel erg doods zijn? „Ja, dan kun je hier een kanon afschieten zonder iemand te ra ken. Er is hier niets te beleven, maar wij weten niet beter. Ieder een is hier erg op zichzelf." Stuck groeide op in Walsoorden, maar verhuisde later met zijn ou ders naar buurtschap Kreverhille. Daarna woonde hij tien jaar met zijn vrouw in Terneuzen. Toen zijn ouders overleden, besloot hij hun plek in Kreverhille over te ne men en er een nieuwe woning te bouwen. „Ik hou van het water. Ik heb jaren op de binnenvaart ge werkt. Nu heb ik mijn eigen bootje dat in de jachthaven van Paal ligt. En vanuit ons raam kun je de grote containerschepen gewoon zien va ren." Het klinkt erg idyllisch en het is dan ook niet voor niets dat Krever hille vooral uit vakantiewoningen bestaat. Jan Hamelink kocht tien jaar geleden een van die woningen en besloot die te verbouwen. „Er hangt hier een aparte atmosfeer, in de positieve zin. De lucht is an ders, het weer is anders... Het is heerlijk rustig wonen hier. Als je goed luistert, hoor je de bladeren", vertelt hij. Toch is Hamelink niet van plan om te blijven. Wanneer zijn huis af is, verkoopt hij het en vertrekt hij naar Utrecht. „Niet omdat ik het hier niet leuk vind, maar omdat daar de mooiste vrouw van de wereld woont." Al Er hangt hier een aparte atmosfeer, in de positieve zin ken je na tien jaar natuurlijk wel iedereen in een buurtschap. „Je hebt je buren hier nodig. We be moeien ons niet met elkaar, maar letten wel op elkaar. Maar ik ben niet sentimenteel aangelegd. Ze bakken overal brood." Frank en Sylvia van Tatenhove zijn juist helemaal niet van plan om te vertrekken. Ze waren 37 jaar geleden op zoek naar een huis voor iemand anders. Maar toen ze hun huidige woning in Kreverhille za gen, besloten ze zelf te verhuizen. „Het is hier fantastisch wonen", vertelt Van Tatenhove. „Het enige nadeel is dat er geen supermarkt is, daarvoor moet je naar Hulst of Kloosterzande. Vroeger kwamen de melkboer en de bakker nog aan de deur. Ook het vuilnis werd toen nog opgehaald, nu moeten we dat op een parkeerplaats zetten." De voordelen wegen echter op tegen de nadelen. „Ik kan ons huis zo verkopen, maar dat doe ik niet. Wij reizen veel en leiden een druk bestaan. Het is daarom altijd lek ker om hier rustig thuis te kunnen komen." zaterdag 8 juli 2017 Wat speelt er in uw buurt? In deze rubriek nemen we een kijkje in uw eigen dorp of wijk. Vandaag: BUURTSCHAP KREVERHILLE ZV De voordelen van het wonen in Kreverhille wegen op tegen de nadelen, volgens Frank en Sylvia van Tatenhove. foto's peter nicolai 'Zelfs de lucht is anders in Kreverhille' Gertie de Boey -Jan Hamelink Jan Hamelink houdt van het buurtschap maar gaat Krever hille verlaten voor de liefde. A Jan Stuck houdt van het water en heeft in het Kreverhille daarom de ideale woonplaats gevonden. De huizen in het Oost-Zeeuws-Vlaamse buurtschap zijn door de idyllische ligging ook populair als vakantiewoningen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 87