Kustprovincie is deze zomer een geliefde standplaats voor profvoetbalclubs 22 ZE ADO Den Haag slaat hier als eerst profclub de tenten op en oefent drie keer Dat doen de Hagenaars in de voorbereiding niet onvoorbereid. in de gaten gehouden. Door de zes stewards van ADO, de vrijwilligers van de clubs en de politie. „Maar behalve over veiligheid, zijn ze bij ADO ook bezig met andere zaken", stelt Beenakker. De grasmat waar Lex Immers en cultheld Tom Beu- gelsdijk op moeten gaan lopen, bij voorbeeld. „Het gras moet tussen de 1,8 en 2 centimeter lang zijn." Grasmat Bij Serooskerke was dat door de mi nieme regenval nog een punt van zorg. Van den Broeke: „Onze consul is daar erg druk mee bezig geweest en we hebben het veld meerdere keren gesproeid. De mat ligt er nu mooi bij en alle lichten staan op groen. We hadden gelukkig, net als Bruse Boys en Yerseke, al wat erva ring met het ontvangen van prof clubs. FC Utrecht is hier nog eens geweest en de evenementencom missie van nu was er toen ook al. A DO Den Haag is een van de meest roem ruchte clubs van Ne derland. Dat juist de club uit de residentie stad liefst drie oefenwedstrijden speelt in Zeeland, is goede reclame voor de provincie, denkt Willem van Kooten. „Laten we wel zijn", begint de voorzitter van Bruse Boys en secretaris van Stichting Zeeuws Elftal aan zijn argumentatie. „Als de mensen van buiten de provincie de A58 of N59 niet vol zetten in de zomer, komen er hier veel mensen om van de honger." Van Kooten plaatst de Zeeuwse tour van de groen-gelen in een rijtje met de Touraankomst op Neeltje Jans en het tweedaagse festival Concert at Sea. „Bij dat soort evene- Bij dit soort evenementen kunnen we laten zien wat wij hier te bieden hebben menten kunnen we aan de mensen laten zien wat wij hier te bieden hebben." Daarom zijn de wedstrij den ook verdeeld over de provincie geprogrammeerd. ADO doet ko mende maandag het Serooskerke van voorzitter Hans van den Broeke aan, speelt op woensdag in Brui- nisse en sluit vrijdag afin Yerseke. „Dat was ook wel een van onze ei sen", vertelt Van den Broeke. Eisen „Dat een paar dagen na de wed strijd bij ons niet weer een wed strijd van ADO op Walcheren ge speeld zou worden. Dat ga je mer ken aan de opkomst, maar het is ook gewoon beter dat de wedstrij den verspreid door de provincie worden gespeeld." Maar tegenover de ene eis van Serooskerke stonden er behoorlijk wat van de eredivisie club, zo hoorden de afgevaardigden van Seroos kerke, Bruse Boys, het Zeeuws Elftal en Yerseke op camping De Paardekreek in Kortgene. „Daar kregen we te horen wat wel en wat niet kon", aldus Jaap Beenakker, als be stuurslid van Yerseke aanwezig bij de meeting. „ADO liet ook weten dat ze zelf liefst zes stewards mee naar Zeeland sturen. Die moeten de fans uit Den Haag begeleiden. Die fans moeten hun kaartjes dan weer online op de website van de club kopen. Bij meer dan 200 verkochte kaarten verdubbelt dat aantal weer." Ach en wee „Als Feyenoord of ADO naar Zeeland komt, is het allemaal ach en wee", valt Van Kooten hem bij. „Dat komt door de reputatie van voetbalclubs en hun fans. Die is anders dan die van de bezoekers van Con cert at Sea. Dus qua veilig heid moet alles op en top ge regeld zijn. Niemand van ADO, of in Den Haag, heeft er baat bij dat er iets voorvalt. Dus ze zijn scherp op veiligheid. En dat vind ik goed, hoor. Zo zou het ei genlijk altijd moeten gaan. Beter voorkomen dan genezen." Dranken worden dus geschonken in plastic be kers, uitin gen van riva liserende clubs - op shirts of re clameborden - worden ge weerd, weggestopt of verwijderd en men sen die voor onrust kun nen zorgen worden streng We hadden gelukkig al wat ervaring met het ontvangen van profclubs We hebben gelukkig ook niet te klagen over vrijwilligers, dus het belooft een mooie dag te worden. We hoeven hier ook niet rijk van te worden, maar quitte draaien zou al mooi zijn." Liefdadigheid Daar hopen ze in Yerseke en Bruinisse ook op, weet Van Koo ten. „Je moet het wel even rond breien, hè. Een betaaldvoetbalor- ganisatie moet ook leven, dus ze komen allemaal met de hand naar voren naar je toe. Er is weinig lief dadigheid meer bij. Maar voor mij is het heel simpel: als de kans zich voordoet dat een ADO logeert in De Zeeuwse Stromen in Zoutelande en hier wil voetballen, moet je er alles aan doen om wat te regelen. We kunnen nu laten zien dat er hier kwaliteit rondloopt en dit geeft een stimulans aan je club, de gemeen schap en de provincie. Daar ben ik zeker van." zaterdag 8 juli 2017 zv Zeeland in de etalage tegen profclubs Mitchell Minnaard Vlissingen - Willem van Kooten, voorzitter Bruse Boys (I a k Cultheld Tom Beugels- dijk gaat in Zeeland spe len op keurige grasmat ten. „Het gras moet tus sen de 1,8 en 2 centime ter lang zijn." foto dennis WIELDERS/PROSHOTS - Hans van den Broeke, voorzitter Serooskerke Zaterdag 29 juli: Schouws Elftal-FC Dordrecht 18.30 uur, Burgh-Haamstede Woensdag 12 juli: Bruse Boys-ADO Den Haag .19.30 uur, Bruinisse Maandag 10 juli: Serooskerke - ADO Den Haag 19.30 uur, Serooskerke Zaterdag 22 juli: Zeeuws Elftal-Willem II 18.00 uur, Veere Zaterdag 15 juli: Goes-Sparta Rotterdam 17.00 uur, Goes 1 Vrijdag 14 juli: Zeeuws Elftal-ADO Den Haag 19.00 uur, Yerseke Woensdag 9 augustus: 0 Hoek-FC Dordrecht 4 19.30 uur, Hoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 83