De Bakker en Rus maken status waar Stabiliteit van Hatrichta brengt Miltenburg zege Johan Fredriks klaar voor start in Finland 'Zulke ritten horen er ook gewoon bij' 21 BELLEN MET MARCO zv Arantxa Rus sloeg zich gisteren naar de halve finales in Middelburg, foto lex de meester Thiemo de Bakker heeft zich giste ren dankzij twee overwinningen geplaatst voor de halve finale van het Driekleur Challenger Zeeland. In de ochtend boekte De Bakker een indrukwekkende 6-16-o-zege op titelverdediger Jesse Huta Ga- lung, waarna hij in een avondspek takel afrekende met de Amerikaan Evan King: 6-4 7-6. In het tweede bedrijf bleek King een meer dan taaie tegenstander en leek een derde set in de maak. De Bakker moest op 5-6 achter vier set- punten wegwerken en vocht zich in de tiebreak terug van een 4-1- achterstand. In de halve finale treft hij vandaag een andere routinier. De 32-jarige Boy Westerhof, afgelopen week nog toernooiwinnaar in Breda, plaatste zich daarvoor ten koste van Gijs Brouwer: 7-6 6-1. De andere halve finale gaat tussen de als eerste geplaatste Botic van de Zandschulp (6-4 6-3 tegen Jelle Seis) en de Duit ser Pascal Meis (4-6 6-3 6-2 tegen Scott Griekspoor). In het vrouwentoernooi maakte Arantxa Rus haar favorietenrol waar met een overwinning op de 19-jarige Nina Kruijer: 6-4 6-2. Rus treft in de halve eindstrijd de Tsje chische Muchova, die de 16-jarige Australische sensatie Da Silva Fick uitschakelde. Aan de andere kant van het schema kruisen de Griekse Grammatikopoulou en de Servi sche Radanovic de rackets. niet verwacht. Er wordt extreem goed gereden en de concurrentie is groot", vertelde Miltenburg. „Ha- trichta is een heel fijn paard om te rijden. Ze heeft gedurende deze twee dagen alle vier de proeven constant gelopen. Stabiel in de aan leuning, haar grootste pluspunt, waardoor ik de proeven netjes kon afwerken. Dit is een goede opsteker in de aanloop naar het Zeeuws kampioenschap, dat hier over veer tien dagen ook word gehouden." „Met deze acht punten heb ik nu 26 winstpunten, waardoor ik nog net aan het kampioenschap kan meedoen. Daar ben ik erg blij mee. Daarna even rust en dan de over stap naar M2." In de eerste proef, waarin het ni veau hoog en het verschil klein was, stuurde Jessica Nijpjes de met de veel power door de baan gaande ruin Hurrican N met 68,00 procent naar de eerste plaats. In de eerste rubriek van L2 was het erepodium volledig Zeeuws. Chantal Overbeek (Middelburg) was met de expressief bewegende ruin Amalia's Huub nipt de beste 68,66). Het zilver was voor Valesca Lefeber met Hilton N (68,33). An neke de Booij (Kloosterzande) eiste met Grace het brons op (67,50). De Vlissingse Ramona Buteijn stuurde de merrie Bright Gold in de tweede rubriek naar goud (69.00). Desireé Veerle Boone (Oosteind) schreef met de veel souplesse to nende Florett As -nakomeling Han nah Roos de tweede proef van Li op haar naam (60,00). Samantha Miltenburg liep in de tweede proef met de merrie Ha trichta met 68,00 procent naar de zege. Nikki Reimers (Halfweg) ein digde met de vosruin Hemingway als tweede (67,00). Julia Bouthoorn (Vogelwaarde) stuurde de mooi bergopwaarts door de baan gaande Parleona naar de derde plaats (66.33). „Dit is voor mij een super verlopen wedstrijd. Dit had ik echt Wegracer Johan Fredriks uit 's- Heerenhoek rijdt dit weekeinde in Finiand de tweede wedstrijd meeteliend in het International Road Racing Championship (IRRC). Zijn voorbereiding op deze wedstrijd was verre van optimaal. Dat had vooral te maken met het dodelijke ongeluk van zijn con current maar ook vriend Jochem van den Hoek uit Werkendam op het eiland Man. Samen zouden zij de reis naar Imatra maken. Dinsdag zijn de monteurs van Fredriks (en Joey de Besten uit Borculo) met de motoren op weg gegaan. De meeste rijders vlogen gisteren naar de Finse hoofdstad Helsinki en vervolgden daar de weg naar het bijna driehonderd kilometer oostelijk gelegen Ima tra. Vandaag worden de trainin gen gereden voor de startopstel ling. Morgen volgen de twee wed strijden. De eerste wedstrijd in het Gel derse Hengelo leverde Fredriks op zijn Kawasaki ZX-10-R 21 punten op en hij staat daarmee op de vijfde plaats. In de eerste wed strijd werd de Bevelander zesde. In de tweede wedstrijd deed de Dutch Road Tacing Team by To- vami-coureur het net iets beter met een vijfde plaats. Beide wed strijden werden een prooi voor de Belgische BMW-rijder Sebastièn Le Grelle voor de Duitser Didier Grams eveneens op een BMW. Na Imatra volgen nog wedstrij den in België, Duitsland, Tsjechië en de finale weer in Duitsland. „Ja, dat klopt. Al is 'verboden' een groot woord. Hij had gezegd dat het niet nodig was om weer mee te zitten. Iedereen kon zich beter sparen voor de bergen van ko mend weekeinde. Je moet zo'n Tour goed indelen, Hilaire (Van der Schueren) probeert ons daarin te sturen." „De eerste honderd kilometer wordt er vaak een redelijk rustig tempo gereden. Dan zie je wel dat renners elkaar opzoeken en een praatje maken. Halverwege, meestal na de bevoorrading, gaat het tempo omhoog. Dan neemt de nervositeit toe." „Ik probeer zoveel mogelijk bij mijn ploeggenoten te blijven. Het liefst in de voorste helft, omdat je dan meer zicht hebt op de wed strijd." „Je wilt niet verrast worden, bij voorbeeld door de wind. Het makkelijkst is om in het midden te zitten, maar als je daar rijdt schuif je altijd weer langzaam naar achter." „Dat gebeurt vooral als je wat minder bij de les bent, op rusti gere momenten. Zoals vandaag, dan ben je in gesprek en opeens besef je dat je even daarvoor veel verder voorin reed." „Op zich vind ik het niet heel an ders dan in de Dauphiné. Het enige verschil is dat er hier meer sprinters zijn. En qua publiek is het in de Tour extremer. Onder weg hoor je mensen allerlei na men roepen." ,,'Allez Thomas' (Voeckler) is wel wat ik het meest gehoord heb. Het is ook zijn laatste koers natuurlijk. Je ziet ook veel borden langs de kant met 'Merci Thomas'." zaterdag 8 juli 2017 Menno Kole Middelburg Nieuw- en St. Joosland Jessica Nijpjes (Sint Laurens) en Samantha Miltenburg (Ritthem) gingen gisteren op Zeeland Out door Dressage in Nieuw- en Sint Joosland in de klasse M1 met de overwinningen strijken. Lucien Roelandt Herman Heuvink Imatra Zo fris als een hoentje voelt Marco Minnaard zich niet meer na zeven Touretappes, maar de conditie van de Wemeldinge- naar is nog altijd in orde. An ders dan menig sprinter snakt hij nog niet naar de rustdag van maandag. „Ik kijk juist uit naar dit weekeinde." Arwin Willemsen Nuits-Saint-Georges Ha Marco, ik vernam dat jullie ploegleider voor de zevende etappe had verboden om aan te vallen? Dergelijk vlakke ritten als gis teren van boven de tweehon derd kilometer met een kans van 99 procent op een massa sprint, wat vind jij daarvan? „Die horen er ook gewoon bij, ook al zijn zulk soort etappes mis schien saai. Zowel sprinters als klimmers komen aan hun trekken in de Tour." Heb je tijdens zulke etappes rustig de tijd om een babbeltje te maken? Waar in het peloton rij jij meestal? Achteraan zien we je in elk geval nooit rijden. Hoe zit dat? Hoe is het om in één peloton te rijden met zulke grote namen als in de Tour? Oh ja, zoals? Marco Minnaard is de eerste Zeeuwse Tour de France-renner sinds Johnny Hoogerland in 2013. Elke woensdag en zaterdag vertelt Minn aard over zijn ervaringen in de Tour.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 82