Wedstrijd met dubbele inzet O O) 0) 20 Z Jong Zeeland speelt in Axel tegen Dender Dallinga.com strikt Koreaans talent Van Assche in race voor plaats op WK Groene Ster bekert tegen Jogadores Hervorming internationale tennissysteem biedt nieuwe kansen voor Challenger Zeeland. TENNIS CHALLENGER ZEELAND De Stichting Zeeuws Elftal heeft nog een oe fenwedstrijd voor Jong Zeeland ingepland. De selectie treedt op zaterdag 5 augustus (aftrap 19.00 uur) in Axel aan tegen FCV Dender EH. De Belgische club, waar huidig FC Axel-spe ler David Destorme zijn eerste jaren als prof voetballer beleefde, komt tegenwoordig uit op het hoogste amateurniveau. „Met deze wedstrijd hebben we ons zomer- programma rond", zegt Kees Roelse, voorzit ter van de Stichting Zeeuws Elftal. „Het Zeeuws elftal en Jong Zeeland hebben straks vier wedstrijden gespeeld, die we mooi hebben kunnen verdelen over de hele provin cie." Jung Ju Shin is de naam. Koreaans toptalent van 22 jaar jong, die internationaal zijn sporen al heeft verdiend, speelt komend seizoen een aantal keren voor het driebandenteam van Dallinga.com. De jonge Koreaan werd in 2015 derde en in 2016 tweede op het wereldkampi oenschap voor spelers onder 21 jaar. Deze week imponeerde hij in de derde ronde van de wereldbeker in Porto met 1.486 gemiddeld. Shin werd in Sluiskil geïntroduceerd door Frédéric Caudron die elk jaar een aantal de monstraties en trainingssessies verzorgt in Korea en daarbij Shin onder zijn hoede had. Hij zal in twee dubbelweekeindes aantreden. Anthony van Assche uit Sas van Gent is opge nomen in de voorlopige selectie voor het WK turnen. De Zeeuws-Vlaming is één van de ne gen turners waarvan er uiteindelijk nog drie moeten afvallen. Het WK wordt begin okto ber gehouden in het Canadese Montreal. Na twee kwalificatiemomenten op 19 en 26 augustus wordt de definitieve selectie uiter lijk 4 september bekendgemaakt. Bondscoach Bram van Bokhoven heeft de voorlopige tra- jectselectie samengesteld op basis van de re sultaten van NK en een nationale test. De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen spelen in de eerste ronde van de KNVB-beker thuis tegen Jogadores CF/Cagemax uit Gorin- chem. Deze wedstrijd wordt begin september gespeeld. Jogadores CF komt uit in de eerste divisie B. In diezelfde divisie komen de reser ves van Groene Ster Vlissingen uit en die spe len in de eerste ronde een uitwedstrijd tegen CFE/Transito. Dat is een pikante loting, want Groene Ster 2 verspeelde afgelopen seizoen in de slotfase het kampioenschap in de topklasse tegen deze tegenstander. Via de nacompetitie promoveerde Groene Ster 2 alsnog naar de eerste divisie. zv El Hattach Nieuwkoop Van der Lijke Het internationale tennisevene- ment Driekleur Challenger Zee land gaat door. Dat vertelde toer nooidirecteur Sander van Buren gisteren. „Deze week zijn alle opties doorgesproken met de betrokkenen en de Raad van Advies. Stoppen is voor niemand een optie." Op tennispark De Veste wordt deze week veel gespeculeerd over de toekomst van het toernooi in Middelburg. De organisatie wil in 2018 kiezen voor een opgewaar deerd mannentoernooi. Die keuze komt in een ander daglicht te staan in de wetenschap dat de Internatio nale Tennis Federatie (ITF) in 2019 grote wijzigingen wil doorvoeren in het huidige toernooi- en ran- kingsysteem. „Er zijn heel grote veranderingen op komst en dat zou een positieve uitwerking op ons kunnen hebben. Het biedt ook een opening voor de terugkeer van een vrouwentoernooi in 2019", zegt Van Buren. De eerste reden voor het door voeren van de wijzigingen is vol gens hoofdscheidsrechter Laszlo Nyiro dat spelers op future- en challengerniveau geen geld verdie nen, omdat de kosten doorgaans hoger zijn dan het prijzengeld dat er verdiend wordt. „Daarnaast heb je te maken met de complexe orga nisatiestructuur binnen de tennis wereld. Naast de ITF heb je de ATP bij de mannen en de WTA bij de vrouwen, waar alle professionals bij zijn aangesloten en die verant woordelijk zijn voor het huidige rankingsysteem." „Zij willen terug naar 750 man nen en 750 vrouwen op de ranglijst. Op dit moment zijn dat er pak 'm beet 2000 per bond. In mijn ogen is dat grote aantal goed voor de sport, omdat je op die manier over een grote vijver beschikt. Maar de ATP en WTA zijn van mening dat een kleiner aantal de doorstroming ten goede zal komen. Kortom, kwaliteit ten koste van kwantiteit", aldus de Hongaar. Prijzengeld Nyiro verwacht dat er snel duide lijkheid komt over hoe de verande ring concreet toegepast gaan wor den. „De beslissing is definitief, dus alle partijen zullen zich daarin moeten schikken. Maar op dit mo ment zijn er nog geen details be kend over de uitvoering. Zeker is in ieder geval dat de huidige future- toernooien, zoals hierin Middel burg, gaan verdwijnen. Voor de 'on derkant' van het professionele ten- niscircuit komt er een nieuw sys teem, waarbij het prijzengeld waar schijnlijk komt te vervallen." „Via een soort 'entry-ranking' moeten jonge, talentvolle spelers kunnen doorstromen naar de top 750. Omdat het totale prijzengeld binnen het ATP- en WTA-circuit onder minder spelers verdeeld gaat worden, zouden er binnen die 750 meer spelers echt hun brood moe ten kunnen verdienen dan nu het geval is. De toekomst moet uitwij zen of het een vooruitgang is." Ander jasje Terugkijkend op de afgelopen jaren is Van Buren vooral trots op wat er door de organisatie is neergezet. Hij is daarom ook blij dat deze week in tern is uitgesproken dat het toer nooi een vervolg krijgt. „Stoppen is voor niemand een optie, dus in het uiterste geval wordt het evenement in een ander jasje gestopt." De ontwikkelingen binnen de ITF bieden volgens hem interes sante opties voor de toekomst van het toernooi. „We kunnen defini tief een grote stap omhoog maken naar een ATP-status voor het man nentoernooi. Dat is de insteek voor volgend jaar. We kunnen vanaf 2019 mogelijk ook weer een prachtig toernooi neerzetten voor zowel mannen als vrouwen, wat onder deel gaat uitmaken van het nieuwe ITF-systeem." Het biedt ook een opening voor de terugkeer van de vrouwen in 2019 Volgens Eddy de Kort van het wie- Iercomité Hengstdijk zal het van daag vermoedelijk de laatste maal zijn dat er in ploegverband zal wor den gereden. „Dat zal behoorlijk wat minder gaan kosten dan voor gaande jaren. Er zijn geen neutrale materiaalwagens meer nodig en geen radioverbinding. Dat scheelt al heel wat duiten", meent De Kort zo'n paar dagen voor de start in Vo gelwaarde. Hoewel er steeds minder ploegen aan de start verschijnen, blijft de wedstrijd behoorlijk populair. Daar waar in de beginperiode nog zo'n twintig ploegen van de partij waren is dat nu teruggelopen tot een stuk of acht. „Desondanks hebben we nog altijd ruim honderd renners aan het vertrek. Dat is een bewijs dat de wedstrijd nog behoorlijk leeft bij de renners. We hebben hier iets moois neergezet voor zo'n klein comité als het onze. Bedenk daarbij dat we tijdens de kermis ook nog een criterium organiseren", weet De Kort. Eerste Nederlander Hij is er ook buitengewoon tevre den mee dat vandaag bovendien ge streden wordt om het Nederlands kampioenschap van de Waod. „De eerste Nederlander uit de wedstrijd zal Nederlands kampioen worden. Ik heb begrepen dat daar behoorlijk belangstelling voor bestaat. Zeker bij de renners van de regionale clubs; het is dus een wedstrijd in een wedstrijd. Bovendien zijn er dubbele punten te verdienen voor het gezamenlijk klassement van Waod en TMZ", aldus De Kort. Ruim honderd renners staan za terdag aan het vertrek en onder hen veel Nederlandse en Belgische cou reurs. Die laatste strijden om de eerste plaats, terwijl de Nederlan ders het nationaal kampioenschap als inzet hebben. Deze wedstrijd met dubbele inzet gaat vanmiddag om 15.00 uur van start aan het Ra penburg in Vogelwaarde en telt een afstand van 115 kilometer. zaterdag 8 juli 2017 VOETBAL BILJART A Anthony van Assche. fotoanp TURNEN ZAALVOETBAL i De Zeeuwse zaal voetballer Khalid El Hattach verloor gisteren met Per- mata Indah Man- okwari in de halve finale van het AFF Futsal Champion ship. Morgen kan hij in de troostfi nale nog derde worden met Per- mata. l Bart Nieuwkoop heeft voor ko mend voetbalsei zoen rugnummer 2 toebedeeld ge kregen bij Feyen- oord. De Thoolse verdediger neemt dat nummer over van Rick Kars- dorp, die onlangs verkaste naar AS Roma. Nieuwkoop speelde de afgelo pen seizoenen met nummer 26. Wielrenner Nick van der Lijke uit Middelburg kwam gisteren als acht tiende over de meet in de konin- ginnenrit van de Ronde van Oos tenrijk. De renner van Roompot-Ne derlandse Loterij klom in het alge meen klassement naar de 23ste plaats. Stoppen is geen optie meer voor Challenger Menno Kole Middelburg - Sander van Buren Ooit is het opgezet voor ploegen maar de ervaring heeft geleerd dat steeds meer individuele ren ners zich inschrijven voor de Omloop van Hengstdijk. Wim de Vos Vogelwaarde De Omloop van Hengstdijk is met 115 kilometer één van de weinige TMZ-koersen boven de 100 kilometer. O a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 81