Film O O O Lamsoor en zeekraal smaken ook heerlijk bij vleesgerechten MARGOT 17 Margot Verhaagen schrijft op deze plaats elke week over eten en drinken in Zeeland Mijn vader maakte vroeger filmpjes. Spor tive activiteiten, verjaardagen of vakan ties legde hij zo vast. Alles in felle jaren zeventig kleuren en wij in bijbehorende kleding met bijpassende haardracht. Vintage, zouden we dat nu noemen. Als hij de camera tevoorschijn haalde, was dat een bijzonder moment. Je ziet ons dan ook veelvuldig in de lens kijken en, zeker toen we nog wat jonger waren, gekke capriolen uithalen. Speciaal voor het snorrende toestel van mijn vader, die zelf helaas maar sporadisch op de filmpjes te zien is. Hoe makkelijk is het maken van een filmpje nu met je telefoon. Niemand kijkt er meer van op. Het is heel normaal dat je overal beelden van maakt, die je altijd kunt overdoen. De filmrol in de camera van mijn vader raakte echter op. We stuurden deze in een speciale enveloppe weg en een paar weken later was het zover: dan werd de projector uit de kast gehaald, samen met het grote projectiescherm, en de gordijnen gingen dicht. We gingen er eens echt voor zitten. Het was een kwestie van pech als je niet goed op het scherm verscheen. Hoe graag zou ik die filmpjes nog eens willen zien. Om na afloop samen lekker te eten, natuurlijk. Waarschijnlijk nasi, daar houdt mijn zus nog steeds zo van. Bak 400 gram biologische kipfilet aan met twee uien en wat knoflook. Voeg daar 3 fijnge sneden preien aan toe, een halve gesneden witte kool en wat verse gember. Laat alles smoren en doe er zout, ketjap, sambal, kurkuma, djinten, 400 gram gekookte rijst en 150 gram taugé bij. Roer goed door en bak ondertussen wat kroe poek. Ik ga snel eens een filmvoorstelling organi seren. Green Egg. In een vissenkom zit spitskoolsa lade, extra knapperig door taugé en geroos terde sesamzaadjes. En een grote verrassing is gepekelde tarbot, op een intense, Thaise groene curry met venkellinten. Maleis, Japans, Thais: uitgesproken wereldsmaken die je in Zeeland zo niet aantreft. Maar hier dus wel, achter elkaar. We lassen even een pauze in, want er ko men nog drie toetjes en een stuk belegen Hol landse kaas waar je spontaan het Wilhelmus voor wil aanheffen. Voor de rijstpudding met mango en ananas zitten we echt te vol. We proeven crème van pleuriskruid (verbena) met een lading rood fruit gemarineerd in bal- samico. En het chocodessert is zo heerlijk dat we het toch opeten, ook al moeten we nu dwars door de hal terug naar huis gerold wor den. Orgastische chocolade en pinda's, een plakkaat karamel met zeezout en mysterieuze zwarte crumble: gepofte mout van de soort waar je een vadsige stout van brouwt. Dikke, dikke smaken. Bij het afruimen en napraten vertelt chef Louws enthousiast over nieuwe ideeën: koet sierstuk ingerold met kreeft en ingelegde komkommer. Mascarpone en rabarber als des sert. Want ze blijven drie maanden lang jam men en experimenteren hier. Vanuit een pro visorische keuken zet het team met slechts een paar weken voorbereiding een prestatie neer die anderen jaren aanlooptijd zou kosten. Ook dankzij de goede zorgen van gastvrouw Marianne en de buitengewoon sympathieke moeder Anneke die vele kilometers maakt door de hal, om jonge obers te helpen en nieuwe gasten te verwelkomen. Een gastvrij en gedurfd eetfestijn, net zo uitbundig en vro lijk als de zomer. Voorgerecht Hoofdgerecht Nagerecht Bediening Ambiance Prijs kwaliteit Als hij de camera tevoorschijn haalde, was dat een bijzonder moment. Je ziet ons veelvuldig in de lens kijken en gekke capriolen uithalen WOLPHAARTSDIJK De Heer lijkheid van Wolphaartsdijk is een landschapscamping langs het Veerse meer. De camping is een blauwdruk van het eiland van Wolphaartsdijk dat hier vroeger lag. Ernaast is een akker bouwbedrijf gevestigd, waar ook zeekraal en lamsoren worden geteeld. „Het seizoen van de lamsoren en de zeekraal loopt bij ons vanaf mei tot en met september"ver telt Hubrecht Janse. „We wach ten tot een plantje een bepaalde hoogte heeft en snijden het dan zo dat de wortels blijven staan. Zo kunnen we hiervan wel drie keer per seizoen snijden." De zeekraal en de lamsoren groeien gewoon op de volle grond, maar worden geïrrigeerd met zout water uit het Veerse meer. „Onze zeegroentes wor den hier aan huis verkocht, bij boerderijwinkels en bij Proef Neeltje Jans. We maken er ook mayonaise, mosterd, balsamico- azijn en jenever mee," geeft Janse aan. „In Frankrijk is zeekraal en lamsoor op azijn heel populair, mfm dus dat verkopen we nu ook." Janse snijdt de groente op basis van vraag. „Helaas is de zeekraal uit het buitenland goedkoper, maar gelukkig heb ik veel vaste klanten. Al zijn mensen wel ver geten hoe je dit eet. Ze maken het vaak te ingewikkeld, zoals in restaurants. Terwijl het juist overal bij kan en je er niet veel werk aan hebt." Snipper een ui in wat olijfolie en laat de gewassen lamsoren en zeekraal even kort smoren. Er hoeft geen zout bij. Bak onder tussen een biefstukje en kook wat Zeeuwse aardappelen in de schil. Snel, makkelijk en vers. BEOORDELING zaterdag 8 juli 2017 GO (Prijs/kwaliteit telt dubbel) i ■ïöJ'jJé t—Jb- b- -LVv 'AP.I,.Ü'.tiÉY Hubrecht Janse: „We snijden de plantjes zo af dat de wortels blijven staan." fotomarcelledavidse smaken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 77