8 ONDERSTROOM FESTIVALSPECIALS A Dansen op een dak, wonderlijke machinerieën en acrobatiek in een ingenieus decor. Hoe goed zijnde belangrijkste voorstellingen op de tiende editie van Festival Onderstroom in Vlissingen? Festivalharten straattheater zee is. In de voorstelling van Boost Producties is dat niet of nauwelijks te herkennen. Nóg niet in elk geval, want 'Vita' blijkt bovendien niet af te zijn. Het gaat om een 'voorstelling in ont wikkeling', zo wordt aan het begin gezegd: losse scènes die over een halfjaar moeten leiden tot een complete productie op Wonder- stroom, de wintervariant van het festival. Desondanks is ook het halffabri kaat de moeite waard, dankzij de knappe acrobatische dans van Ma rieke Thijssen en David Mupanda, maar vooral ook dankzij het inge nieuze decor dat optimaal wordt benut. Daardoor voelt 'Vita' al bijna als af. Nog te zien: vandaag om 14.00,18.00 en 22.00 uur, morgen om 14.00 en 18.00 uur. Locatie:festivalhart. PROGRAMMA 'LEK'is een voorstelling die de Onderstroom bezoeker niet mag missen Vita De bezoeker voelt zich aanvanke lijk enigszins op het verkeerde been gezet. Volgens de aankondi ging van het festival gaat 'Vita' over sterke Zeeuwse zeemansvrouwen, die achterblijven als hun man op Naast het al langer in Vlissingen bivakke rende Cirque Pardi kent Onderstroom nog drie 'specials': bij zondere voorstellingen die de rug gengraat van het festival vormen. Sinds gisteren wordt in het Nolle- bos 'Hellend vlak' opgevoerd. 'LEK' en 'Vita' zijn al sinds de openings avond op donderdag te zien. Hellend vlak Het beeld grijpt, zeker in Zeeland, meteen aan. Vier mensen die, ver moedelijk al langere tijd, op het dak van een ondergelopen huis bivakkeren. Slechts met grote moeite houden zij zich staande, zeker de dame op hoge hakken. Elke misstap kan leiden tot een nat pak. Of erger. „Geen zorgen!", roepen ze rich ting het publiek. Het is een gerust stelling vol ironie. „Geen zorgen als uw leven na deze voorstelling niet meer hetzelfde is." Want dansgezelschap Vloeistof heeft een, net iets te nadrukkelijke, A 'Hellend vlak' wordt opgevoerd op het dak van een ondergelopen huis in het Nollebos. fotos lex de meester boodschap: we kunnen en mogen de opwarming van de aarde, de verandering van het klimaat, niet negeren. De wereld bevindt zich Dansgezelschap Vloeistof heeft een, net iets te nadrukkelijke, boodschap op een hellend vlak. „Het is zó makkelijk om passief te blijven." De link met '1953' wordt op On derstroom duidelijk gelegd. Via een voice-over klinkt het relaas van een ooggetuige. Het leidt een fraaie dansperformance op het dak in, waarin keuzes moeten worden ge maakt tussen het eigen lot en dat van een ander. Wie overleeft? Dat maakt de voorstelling tot het einde toe spannend. Nog te zien: vandaag en morgen om 17.00 en 20.00 uur. Locatie: Nollebos. Verzamelen infestivalhart. LEK Muziektheatergezelschap BOT heeft een naam hoog te houden in Vlissingen. Vier jaar geleden maakte het grote indruk op Onder stroom met de weergaloze voor stelling 'BOT aan wal' (later omge doopt tot 'Ramkoers') in de Zware Plaatwerkerij. Die groeide uit tot dé publieksfavoriet. Nu is het kwartet terug met de nieuwe voorstelling 'LEK', opge voerd in de onttakelde restanten van Hotel Britannia. Het is een passende plek voor een voorstel ling die vooral lijkt te gaan over verval en vergankelijkheid, over het moment dat het schip van je bestaan op de rotsen slaat en water maakt. BOT vertelt dat verhaal in onal ledaagse, eigenzinnige Neder landstalige muziek. De wonder lijke machinerieën die geleidelijk worden ontsluierd creëren een on vermoed, bijna magisch univer sum. 'LEK' zit vol met knappe vond sten, die vooral laten zien dat overal muziek in zit en dat het ritme van de hartenklop altijd voelbaar is: van klapperende gebit ten tot de klank van de kliko. Prachtig en vol intense symboliek zijn de gemotoriseerde cello en de zelflopende rollator. Na afloop strijden verwondering en bewondering om voorrang. Op nieuw maakt BOT zijn reputatie waar, met een voorstelling die de Onderstroom-bezoeker niet mag missen. Nog te zien: vandaag om 16.00 en 21.00 uur, morgen om 16.00 uur. Loca tie: hotel Britannia. zaterdag 8 juli 2017 Elke misstap kan fataal zij n Rolf Bosboom Festival Onderstroom in Vlis singen duurt nog tot en met morgenavond. Naast de 'spe cials' zijn er allerlei kleine 'tentjesvoorstellingen' en op tredens in het festivalhart aan Boulevard Evertsen, bij het voormalige hotel Britannia. Het festivalhart is vandaag geopend van 13.00 tot 24.00 uur en morgen van 13.00 tot 22.00 uur. Bovendien is het Straatthea- terweekend, met vanaf 13.00 uur acts op diverse locaties op de boulevard en in de bin nenstad van Vlissingen. festivalonderstroom.nl Job van Gorkum (links) en Geert Jonkers van BOT in de voorstelling 'LEK'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 66