r Straattheater zet centrum Vlissingen twee dagen lang onder stroom 6 Facelift entrees moet veiliger gevoel geven De Meanderflat in de Middelburgse wijk Dauwendaele krijgt een op knapbeurt. Dat is ook hard nodig vindt bewoner Hans van de Kam. De 252 woningen in de flat, daar is volgens hem niets mis mee. „Die zijn in 2008 nog gerenoveerd." Wo ningbouwvereniging Woongoed pakt in oktober de entrees aan en sloopt een deel van de garages. Daardoor wordt het overzichtelij ker en veiliger, verwacht Van de Kam, die zelf actiefis in de leefbaar heidscommissie van de flat. Van de Kam geeft direct toe dat de flat niet goed bekend staat. Re gelmatig doet de politie een inval in een van de woningen. „Maar dat ge beurt ook in andere delen van de stad." Zelf zegt hij dat hij 'heel pret tig' woont in de flat. Hij somt op dat hij tussen een Somalisch, een Af- ghaans en een Turks gezin woont. „En dat gaat prima. Tijdens de ra madan kwam elke avond wel een van de buurjongens mij eten bren gen. Heerlijk. Waar in Middelburg gebeurt dat nog meer?" De Meanderflat was ten tijde van de bouw in 1972 zeer luxe, zegt Van de Kam. „Maar de flat is nu geda teerd. Het gebouw is echt een pro duct uit die tijd." Als voorbeeld noemt hij het gan genstelsel op de begane grond tus sen de garages en de woningen. „Donker, onoverzichtelijk." En ook de entrees verdienen een grondige opknapbeurt. „Die zijn ook erg on overzichtelijk." Hij zegt dat de Leefbaarheids- commissie en het bewonerscomité van de flat lang aangedrongen bij Woongoed om de entrees aan te pakken. Tot hun aangename verras- A Bewoner Hans van de Kam (I) in gesprek met Ted Wondergem, die zijn appartement nog aan het opknappen is. foto lex de meester sing gaat de woningcorporatie veel verder. Ook een deel van de garages wordt gesloopt, 'waardoor die DDR-achtige donkere gangen ver dwijnen. „En er komen mooie fiet senbergingen. Nu zet iedereen z'n fiets maar voor de entree zodat het De bouwkundige problemen worden aangepakt daar altijd een puinhoop is." Door die aanpassingen verwacht de Middelburger dat het straks weer beter gaat met de flat. „De bouwkundige problemen worden aangepakt. Dat is de manier om er voor te zorgen dat het straks hier nog leefbaarder is." Frans en Claudia van der Heij den, ook bewoners van de Mean derflat, zijn zeer te spreken over de plannen van Woongoed. „Hart stikke goed." Maar allebei zeggen ze dat ze nu ook al met heel veel ple zier in de flat wonen. Claudia: „Al die culturen die hier naast elkaar wonen. Ik geniet daarvan." En Frans roemt de ruimte die hij heeft in de flat. „Ik kom uit de Randstad. Daar vind je echt niet zoveel ruimte voor het bedrag dat wij nu moeten betalen." Woongoed knapt niet alleen de flat op. De woningbouwvereniging is ook in gesprek met de gemeente om het gebied rondom de flat aan te passen. Petrie Pijnenborg en Ma- chiel de Vries van Woongoed ver tellen dat de plannen nog niet uit gewerkt zijn. Maar er wordt volgens hen serieus nagedacht over meer groen en mogelijk ook wat speel toestellen. Stichting Cultuurwerf ver plaatste vorig jaar de meeste activi teiten van Onderstroom al naar het Britanniaterrein aan Boulevard Evertsen. Het straattheater ver dween eerst grotendeels uit de stad. Tot leedwezen van (horeca-)onder- nemers, die daarom zelf snel een aantal straatacts boekten. Die acts stonden niet allemaal op hetzelfde hoogstaande niveau als de Onder stroom-artiesten, gaven de organi serende ondernemers direct toe. Ze lieten het conflict met Cultuurwerf achter zich, gingen in overleg en besloten een bijdrage te leveren aan door Onderstroom geboekte straat- festivalacts. Behalve op en in het festivalhart zijn op veertien plaat sen langs de boulevard en in de bin nenstad vandaag (zaterdag) en morgen optredens te zien van 'pro fessionele straattheatermakers'. Race-Bob maakt de Walstraat onveilig met een enorme botsauto, Car-O-Chieno doet er meer dan twintig minuten over om een kop koffie te zetten en haalt daarbij tus sen Oude en Kleine Markt halsbre kende toeren uit op een bijzondere machine. Een piano annex poppentheater rijdt heen en weer op de Nieuwen- dijk, een vreemde Italiaan loopt met 'buiktheater' over de boulevard en de Lange Zelke. Op het Bellamy- park spelen acteurs van 5D met vooroordelen in 'de boksring'. Ze stappen de ring in om mensen een spiegel voor te houden over man nen en vrouwen, nerds en emo's, autisten, lichamelijk en verstande lijk beperkten. En intussen vloeit er bloed, want daar komt het publiek toch voor... IN DE REGIO Recyclen bij Terra Maris Themamiddag Ter Reede MIJN DORP, MIJN STAD Zaterdag AAGTEKERKE tie Zondag zaterdag 8 juli 2017 WA Meanderflat krijgt een opknapbeurt Komend najaar wordt de Mean derflat in de Middelburgse wijk Dauwendaele opgeknapt. De en trees worden overzichtelijker en veiliger. Emile Calon Middelburg -Hans van de Kam Naast een uitgebreid theater aanbod op en rond het terrein van het voormalige hotel Britan nia is er vandaag en morgen ook overal in de Vlissingse binnen stad te genieten van straatthea ter. René Hoonhorst Vlissingen ZEELAND 8 OOSTKAPELLE Het activiteiten team van Schoon Zeeland verzorgt op maandag 10 juli bij Terra Maris in Oost- kapelle de activiteit 'Van pulp tot pa pier'. Er wordt uitleg gegeven over het belang van recy clen. Ook leren de deelnemers zelf re cyclen. Vooraf is al papierpulp ge maakt. Hiermee gaan de kinderen zelf nieuw papier scheppen. Tussen 13.30 en 15.30 uur is ieder een welkom. VLISSINGEN De Senioren Vereni ging Walcheren (kern Vlissingen) houdt op maandag 10 juli een thema middag in woon zorgcentrum Ter Reede in Vlissin gen. Daphne Wis- kerke van Apo theek Souburg ver telt over ouderen en medicijnen. Ook licht zij toe wat een apotheker in het al gemeen doet. Na de pauze is er weer een bingo. De aanvang van de middag is om 13.30 uur. GRUPO DEL SUR OOSTKAPELLE Tangokwintet Grupo del Sur geeft woens dag 12 juli een optreden in de Dorpskerk in Oostkapelle. De groep bestaat tien jaar. Het concert wordt georganiseerd door Stichting Oostkapelle Cultureel en begint om 20.00 uur. Er wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd. Centrum, 07.30- 17.30 uur - Ringrij- den ARNEMUIDEN Museum Arnemui- den, 13.00-17.00 uur - Exposities van o.a. Brandweer, Vis serij en Streek- drachten DOMBURG Centrum, 16.00- 19.00 uur - Optre den Blaasorkest 'Te geen Naom'; Kerk, 19.30-21.30 uur- Concert Zeeuwse Accordeon Vereni ging Concertina KOUDEKERKE Wielemakersbaan 4,10.00-17.00 uur - Openstelling privé- tuin 'Houtenhand- sche Hof'; Galerie de Pastorie, Dorpsplein 34, 12.00-17.00 uur- Diverse Exposities MELISKERKE Centrum, 08.00- 17.30 uur - Ringrij- den MIDDELBURG Markt, vanaf 09.00 uur - Snuffelmarkt; Kanaalweg 22, vanaf 10.00 uur - Duurzame fiets tocht door Walche ren; Abdijplein, 10.00 uur - Evenement 'Zeeuws Open Huis' RITTHEM Centrum, 09.00- 18.00 uur - Ringrij- den; Zandweg 64, 09.30-13.00 uur - Rommelmarkt SEROOSKERKE Noordweg 3,13.00- 17.00 uur-Open stelling Johannes- kerk en expositie VEERE Kaai, 10.00-16.00 uur - Vis- en ver smarkt; Centrum, 11.00- 17.00 uur - Sjezen- rijden VLISSINGEN Boulevard, 13.00- 24.00 uur - Festival Onderstroom; Sint Jacobskerk, Oude Markt 2,19.30 uur - Zomerconcert Urker Mans Forma WESTKAPELLE Centrum, vanaf 14.00 uur - West- kappelse kermis ZOUTELANDE Catharinakerk, 14.30-15.00 uur- Concert Bert Ge- leynse (spinet), Bert Alderliesten (blokfluit) en Co- rella Nijsse (cello) OOSTKAPELLE Zionskerk, Duin weg, 14.30 uur- Bijzondere kerk dienst voor en met mensen met en zonder beperking, m.m.v. huisband 'to Connect' VLISSINGEN Boulevard, 13.00- 22.00 uur - Festival Onderstroom; Zeeuws Maritiem MuZEEum, Nieu- wendijk 11,14.00- 15.30 uur - Weke lijkse stadswande ling met Michiel de Ruyter als centraal thema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 62