Ontkennen baat overvaller niet Provinciale Staten behandelen Zomernota Risico's Perkpolder voortaan voor Hulst Hij moet behandeld worden Hij krijgt wat hij verdient 4 Bloeiend festival heeft geen Pokon nodig, aldus de SGP. Gedeputeerde wijst er echter op dat subsidie meer is bedoeld als marketing voor de provincie. V Lezersjury Zeilschip loopt vast bij Veere Met enige regelmaat duikt hij op. De discussie over subsidie aan het festival Concert at Sea. gistermid dag ook, tijdens de vergadering van Provinciale Staten. De provincie verleent een subsi die van 52.000 euro aan het popfes tival. SGP, Christenunie, D66 en 50 Plus vinden dat niet nodig. „We hebben die sponsoring van Concert at Sea liever niet", betoogde Ton Veraart (D66), „als dat ten koste gaat van andere festivals die toe gankelijker zijn, omdat ze minder hoge entreeprijzen hebben." Willem Willemse (50 Plus) vond het niet logisch een commercieel festival te subsidiëren. Ad Dorst (SGP) trok een vergelijking met het kopen van Pokon bij een tuincen trum. „Wij zijn voor zoveel moge lijk groei en bloei. Dit plantje groeit uit zichzelf. Als je die Pokon bij een ander plantje gooit, heb je er twee." De vraag van Jan Henk Verburg (CU) was: „Wat als we die subsidie niet zouden geven? Zou dat iets veranderen aan het festival." Nee, antwoordde gedeputeerde Ben de Reu. Hij wees erop dat het geld meer bedoeld is als marketing voor de provincie, dan als cultuur subsidie. Volgens hem worden tij dens het festival heel veel mensen geconfronteerd met het logo van de provincie en de reclamecampagne voor Zeeland. De provincie is er meer bij gebaat dan Concert at Sea, citeerde hij deze krant. De vragen werden gesteld bij de Ik constateer dat de discussie weer vol op het orgel komt behandeling van de Zomernota. De morrende partijen lieten weten nog op het onderwerp terug te wil len komen, met suggesties waar het geld beter aan kan worden besteed. „Ik constateer dat de discussie weer vol op het orgel komt", con cludeerde De Reu. Vanuit de SGP- banken werd schertsend geconclu deerd dat dat al een goed begin was. „Dat vermoedde ik al", reageerde De Reu. „En dan op hele noten." Behalve de SP zijn alle partijen in Provinciale Staten blij dat ze van het plan Perkpolder af zijn. Daarmee zijn ze een risicodos sier kwijt. Tegelijkertijd willen ze wel dat het wordt uitgevoerd zoals oorspronkelijk bedacht. Na meer dan tien jaar heeft de provincie zich gisteren terugge trokken uit het plan Perkpolder, de realisatie van 450 woningen, een golfbaan, een hotel-restau rant en een jachthaven op en rond het voormalige veerplein. Provinciale Staten gingen ak koord met een garantstelling van 3,3 miljoen euro. Verder houdt de bemoeienis van de provincie op en gaat de gemeente Hulst de kar alleen trekken. „Wij begrijpen de wens om af scheid te nemen", zei PvdA-Sta- tenlid Anton van Haperen. „De financiële risico's die zich afte kenen zijn vertrouwelijk met ons gedeeld. Die zijn ongewenst groot. De vraag is waarom ze voor Hulst wel aanvaardbaar zijn." De meeste partijen be kommerden zich daar niet om. Ze kregen waar ze om vroegen: garanties dat de provincie niet als enige aan de lat staat als het toch misgaat en de verzekering dat het plan wordt uitgevoerd zoals in het bestemmingsplan is vastgelegd. Alleen de SP stemde tegen. Vijftien maanden gevangenis straf, waarvan vijf voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar. Dat was de uitspraak van rechter Gerard Nomes, gisteren bij de rechtbank in Middelburg. „Hoe lang moet ik nog?", was de enige re actie van de sushi-kok op de uit spraak. Omdat hij in januari inge sloten is, zal de man nog vier maan den in de gevangenis moeten door brengen. Een nieuwe baan als sushi-chef en bijbehorende huis vesting zal hij daardoor moeten la ten schieten. Als aanvullende voorwaarde legde de rechter hem verplicht re- classeringstoezicht op zonder eind datum. Mogelijk vloeit hier ook een behandeling uit voort bij een GGZ- instelling als Emergis. De rechter hield bij de straf reke ning met het feit dat de man niet voor het eerst over de schreef ge gaan was. Ook vond de rechter het verontrustend dat hij het tweede RACHEL DANIËLSE strafbare feit - een overval met ge weld op een jongen van vijftien - hardnekkig bleef ontkennen. Beide keren was de man onder invloed van drank. Bij de straatroof, volgens de veroordeelde gepleegd door een iemand die op hem leek, dwong hij zijn slachtoffer zijn schoenen uit te doen en nam hij hem zijn mobiel en sleutels af. „Ik vind het toch wel een rede lijk straffe uitspraak. Eigenlijk zou hij nu al in behandeling moe ten gaan om te leren hoe hij zichzelf beter in bedwang kan houden en dan een wat langere voorwaardelijke straf als stok ach ter de deur. Aan de andere kant moet hij met af trek van voorarrest nu nog maar vier maanden zitten. Dat valt eigenlijk wel mee. Dat de rechter kiest voor straf vanwege de kans op herhaling be grijp ik ook. De rechter nam hem kwalijk dat hij zo hardnekkig bleef ontkennen en dat ben ik met hem eens. Dat verhaal van persoonsverwisseling vind ik niet aannemelijk. Twee op elkaar lijkende Aziaten die toevallig tegelijkertijd op station Ril- land-Bath zouden zijn, dat is geen geloofwaardig verhaal. Ook met het reclasseringstoezicht en eventueel een ambulante behandeling ben ik het eens." CEES VAN KAMPEN „Ik had deze straf wel verwacht. Deze man is gewoon schuldig. Daar moet je niet te moeilijk over doen: hij krijgt in mijn ogen de straf die hij verdient. Hopelijk kan de reclas sering wel iets doen aan zijn probleem. Hopelijk laat de reclassering een nader psychologisch on derzoek doen, zodat er meer aanknopingspunten zijn voor behandeling, anders staat hij hier vol gend jaar weer. Hij heeft zichzelf duidelijk niet in de hand als hij alcohol en drugs gebruikt. Dan nog blijft het een raar iets, een jongen van vijftien overvallen en zijn schoenen stelen. Idioot toch, als je er goed over nadenkt? Wat bezielt die man? Daar is nu niet echt antwoord op. Nu moet hij nog vier maanden zitten. Ze zeggen altijd: van de ge vangenis word je niet beter. Deze man heeft echt behandeling nodig. Iets anders kan ik niet beden ken." 112 NIEUWS Vrouw krijgt slaag bij roof Brandstichting bij politie zaterdag 8 juli 2017 Subsidie Concert at Sea onder vuur Ernst Jan Rozendaal Middelburg Concert at Sea. foto johan van der - Ben de Reu, gedeputeerde Ernst Jan Rozendaal Middelburg Een 24-jarige sushi-kok uit Roosendaal moet voor een insluiping met diefstal in Goes en een straatroof in Rilland nog vier maanden zitten. Ondine van der Vleuten Middelburg Rachel Daniëlse (63) uit Vlissin- gen, voormalig maatschappe lijk werkster Cees van Kampen (69), Aarden burg, medewerker Slachtof ferhulp VEERE Een zeiljacht met de naam Lahmemaar uit Goedereede is gisteroch tend vastgelopen op het Veerse Meer. De boot liep op de grond ter hoogte van de Waterskibaan Schots man. Dit kwam volgens de KNRM door een inschat tingsfout. Aan boord waren twee volwassenen en een kind. Reddingsboot de Oranje van de KNRM kwam ter plekke. Die heeft het jacht losgetrokken. De op varenden konden hun weg daarna weer zelfstandig vervolgen. MIDDELBURG Een 39-ja- rige vrouw uit Vlissingen is vrijdag 30 juni door een on bekende man mishandeld in Middelburg. De politie is nog op zoek naar de dader. De vrouw fietste rond 18.00 uur over het Jaag pad, ter hoogte van het ge bouw van Rijkswaterstaat, toen een passerende man op een brommer een klap tegen haar fiets gaf. De vrouw is daardoor gevallen. De man wilde contant geld en de telefoon van de vrouw. Toen ze zei dat ze geen waardevolle spullen bij zich had, sloeg hij het slachtoffer in haar gezicht. De brommerrijder is daarna weggereden in de richting van Vlissingen. TERNEUZEN Op het par keerterrein bij het politie bureau in Terneuzen is in de nacht van donderdag op vrijdag brand gesticht. Daarbij is een politievoer tuig beschadigd geraakt. „Waarschijnlijk heeft de verantwoordelijke niet na gedacht over de gevolgen van deze actie", schrijft het politieteam Zeeuws-Vlaan- deren op Facebook. „Onze inzetbaarheid komt hier door onder druk te staan waar uiteindelijk de bur gers in ons teamgebied de dupe van zijn." De politie onderzoekt wie verant woordelijk is voor de brand. Wie meer hierover kan ver tellen, wordt verzocht con tact op te nemen met de politie via 0900-8844.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 60