3 dagen Twente 4 ONTMOETING TRUMP EN POETIN RUSSEN OPGETOGEN: Trump vond het een eer Poetin te ontmoeten TRUMP DRONG AAN: bemoeide Rusland zich met verkiezingen VS? incl. diner Het treffendste commentaar op de eerste ontmoeting tussen Trump en Poetin komt van de Oekraïner Va- dim Karasjov. „Misschien moeten we 7 juli maar tot een nieuwe Russische feestdag uitroepen", verzuchtte de politico loog in een discussie programma op tv-zender Rossia 1. Op het Eer ste Kanaal laat presentatrice Je- katerina Strizjenova haar pro fessionaliteit een beetje varen, wanneer de eerste foto binnen komt waarop Trump en Poetin elkaar voor het eerst de hand schudden. Ze kirt van plezier. Haar collega-presentator Anatoli Koezitsjev merkt twee keer achter elkaar op dat de Europese Commissievoorzitter Jean-Claude Juncker niet erg gelukkig kijkt bij de handdruk. Hij wil daarmee suggereren dat Trump en Poetin mogelijk op een aantal punten snel tot een deal zullen komen, zonder dat die lastige EU zich er ook nog eens mee gaat bemoeien." Hoewel de Russische zaken krant Kommersant op gezag van de Russische minister Maksim Oresjkin (Economische Zaken) meldt dat de heren het over de sancties tegen Rusland hebben gehad, kunnen de tv en andere media verder weinig inhoude lijks kwijt. Daarvoor hebben de presidenten op dat moment nog te weinig losgelaten. Op televisie gaat het daarom al snel weer over de vorm. Voor parlementslid Sergej Zje- leznjak was het belangrijk dat Trump naar Poetin kwam en niet andersom. „En dat Trump zei dat hij vereerd was om Poe tin te ontmoeten", galmt Zje- leznjak, een onverbeterlijke Poetin-aanbidder, regerings krant Izvestia na. Ook andere vragen komen aan de orde. Was Poetin na het gesprek, onderuit gezakt in zijn stoel, nou echt zo gespan nen of leek dat maar zo? En was Trump dat minder? Politico loog Sergej Soedakov wuift het allemaal weg. Niks geen ze nuwen bij Poetin, hoor. Als de twee op deze manier twee uur lang hebben gepraat, dan kun nen alle moeilijke vraagstuk ken zijn opgelost." Hij zegt het niet, constateren kriti sche zenders als CNN en MSNBC zo dra ze de eerste beelden uitzenden van Trump en Poetin die vanuit wit leren fauteuils vertellen hoe blij ze zijn elkaar te ontmoeten. Het is een eer, zegt Trump. Verrukt is hij, zegt Poetin. Trump steekt zijn hand uit, Poetin denkt een ogenblik na, en grijpt hem dan toch vast. De Ameri kaanse president had in dat eerste ge zamenlijke tv-moment de Russische president moeten confronteren met diens onaanvaardbare geknoei met de Amerikaanse democratie, klinkt het. Maar achter gesloten deuren is in een 'stevige en langdurige discussie' wel degelijk gesproken over 'inmen ging in democratische processen', meldt minister van Buitenlandse Za ken Rex Tillerson na afloop. Trump, zegt Tillerson, begon daar het ge sprek mee en drong aan toen Poetin de Russische rol ontkende. Het is een verrassing, want Trump weigerde tot gisteren volmondig te erkennen dat Russen zich bemoeid hebben met de verkiezingen die hij won. Publiekelijk vermeed Trump dat feit, en hield hij het gezellig. De eer ste handdruk in de wandelgangen was warm, als een ietwat ongemak kelijke Tinderdate, in de woorden van nieuwssite 3 dgn Gent centrum Leeuwarden diner www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 70cPg ROUTINE zaterdag 8 juli 2017 GO De opluchting is groot in Rusland: het eerste treffen tussen Trump en Poetin is goed verlopen. Regerings krant Izvestia opent met de uitspraak van Donald Trump dat 'hij het een eer vond om president Poetin te ontmoe ten'. Joost Bosman Moskou Handdruk Zegt-ie het, of zegt-ie het niet? Geeft Donald Trump zijn Russische collega Vladimir Poetin een standje voor zijn bemoeienis met de ver kiezingen? Het is de grote vraag in de Amerikaanse media, nu er een onderzoek loopt naar mogelijke sa menwerking tussen Trumps team en Rusland. Karlijn van Houwelingen Washington van net jaar Luxe 4* hotel aan het bos gelegen in Enschede, dichtbij Hengelo en de Duitse grens! 2 nachten in 4* Hampshire Hotel - De Broeiend (8,1) 2 keer uitgebreid ontbijtbuffet 1 keer diner (dagschotel), gratis parkeren en wifi Aankomsten t/m sept. Betaal pas bij aankomst! 3* Monasterium PoortAckere (7,6) 4* Hampshire - Oranje Leeuwarden (8,4) 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt Gratis gebruik van wifi jy 50 lx 2-gangen diner 7 O Betaal pas bij aankomst! Gratis wifi funshop gids Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Voor Vladimir Poetin begint handen schud den met een Ameri kaanse president een heel klein beetje rou tine te worden. Hij mocht al de hand drukken van de presi denten Bill Clinton, George Bush jr. en Barack Obama. (vlnr) FOTO'S AFP, EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 5