II Verstappen: We zitten er niet meer ver achter 31 De GP Oostenrijk wordt een tweede thuisrace voor Max Verstappen met veel kamperende Nederlanders. „Het is goedkoop en niet zon puinhoop als in Spa." Een oranje pruik, een skibril, zwarte lederhosen en afge- ragde klompen. Dolf Mor- sink zweert er dit weekend bij. Op de camping naast de Red Bull Ring pik je de Max Verstap pen-fan uit Oldenzaal er zo uit. „Je moet op alles voorbereid zijn hè", verklaart de veertiger met een hese stem, waarmee hij boven een carna valskraker over toeters en waterscoo ters uit probeert te komen. „Een ski bril, want het blijft toch Oostenrijk. En het schijnt te gaan regenen. Op klompen sta je hoog." Samen met vier vrienden is hij in een oranje gespoten Volkswagenbus uit Twente komen rijden. Team Pils- meisters noemen ze zichzelf. „Wie morgen als eerste een foto van ons spandoek maakt, kan 33 halve liters bier winnen. Zet dat maar in je krant", grinnikt Morsink, met een enorm pils in z'n hand. Samen met duizenden landgeno ten kamperen de Twentse makkers op poleposition op de Camping am Red Bull Ring, dit weekend deels omgedoopt tot Max Verstappen camping. In september treden de Rolling Stones hier op. Dit weekend moeten de fans het doen met Oos tenrijks beroemdste one-hit-wonder Opus ('Live is Life'). Veel meer dan een groot grasveld op steenworp afstand van de Red Bull Ring in een weiland van boer Maier is de camping niet. Maar er is stroom, er zijn voldoende toiletten, schone douches en er is frühstück van 7 tot 10. „Hierbij vergeleken was de camping in Spa-Francorchamps vorig jaar een puinhoop", meent Morsink. „Hier is alles tot in de punt jes georganiseerd. Als je een pan af moet wassen, staat er zelfs een fles Dreft bij de wasbak. En gezellig hier, man. Ik heb de baas al gebeld dat ik nog een week blijf." De campingplaats kost hem zo'n 200 euro. Drie dagen lang mag hij voor slechts 77 euro langs het circuit staan. „Dan heb je natuurlijk geen zitplek, maar wij zijn toch niet zo van die zitters", klinkt het, terwijl hij een van z'n halve liters nog eens naar zijn mond brengt. „Zolang we kunnen staan, blijven we staan. Volgens de race-organisatie zijn er zo'n 12 a 14.000 Nederlanders afge zakt naar Stiermarken. „Liefst 5000 zitten op de speciale Max Verstappen tribune", weet Jeroen Huis in 't Veld, van reisorganisatie Sportstadion. „Die was binnen 48 uur al uitver kocht." Zee Op de camping is het een rood-wit- blauw oranje zee van vlaggen, span doeken en beschilderde campers, busjes en caravans met gele num merborden. De geur van barbecues en bier en een kakofonie van toeters en discomuziek detoneren met de rustieke omgeving vol alpenweides, koeien en naaldbomen. Niet zo gek dus dat nog eens zo'n 6000 a 7000 Nederlanders de voor- En gezellig hier, man. Ik heb de baas al gebeld dat ik nog een week blijf TRAINING zen heel fair en als er ook maar een buitje dreigt, staan ze klaar met gratis poncho's. Echt goud." De fanclub heeft speciale vlaggen laten maken met daarop 'Keep the Faith'. Regen is waar Van Bodegraven daarom op hoopt. „Liefst om vijf over twee en dat Max dan wint. Het wordt wel écht tijd voor weer iets moois na alle pech." „Tja, als die auto nu maar heel blijft", mijmert ook de Amsterdamse Lisa, die op voorhand al gruwelt van weer een vroege uitvalbeurt. Zij heeft dan tenminste nog wat van Oostenrijk gezien. De 70 landge noten die hier morgenochtend pas om 08.00 arriveren voor een flitsbe- zoek kunnen dat niet zeggen. Huis in 't Veld: „Die kijken hier de race en stappen om zes uur 's avonds meteen weer de bus in voor veertien uur te rug. Gelukkig ligt er heel veel Red Bull in de koelkast." keur geven aan chalets of hotels. Zo als Sandra en schoondochter Lisa uit Amsterdam die met aanhang een kwartier van het circuit slapen. „Onze eerste race", bekent Lisa. „We kijken altijd braaf op tv, maar wilden Max graag eens in het écht zien. Spa bleek hartstikke duur, toen vonden we dit. Geen weekendticket voor 300, maar voor 120 euro. Dan wordt het leuk, hè." Uniek Voor minder geld krijg je hier heel veel meer, weet Bas van Bodegraven, die de populaire #Gomax fanclub op Facebook beheert. „Op de tribune zie je zeker 75 procent van het circuit, dat is uniek. Op Spa betaal je heel veel om ze heel even te zien", weet hij uit ervaring. „Daar ben je al een vermo gen kwijt voor een lauw biertje en koude friet. Hier zijn alle prij- zaterdag 8 juli 2017 -4 Nederlandse fans laten zich zien en horen bij de training in Oostenrijk, fotoanp Kamperen op poleposition Arjan Schouten Spielberg —fan Dolf Morsink merkte Verstappen gisteren op in het Oostenrijkse Spiel berg. „De balans was nog niet helemaal per fect, maar we zitten niet ver achter de con currentie." Hij spinde even op de Red Bull Ring, raakte even licht een muur, maar noteerde ook een tweede en vierde tijd op de eerste trai ningsdag. In zijn RB13 hoefde Max Verstap pen 's morgens alleen de Mercedes van Lewis Hamilton voor te laten. En 's middags opnieuw Hamilton, de Ferrari van Sebastian Vettel en de Mercedes van Valtteri Bottas. Zonde was dat hij 's middags veel tijd ver loor aan het begin van de sessie vanwege remproblemen. „Per fect was het allemaal nog niet, maar het was ook niet slecht", -4 Camping am Red Bull Ring: vol is vol. GP Oostenrijk, mor gen 14.00 uur. Op tv: Ziggo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47