V Nadal nog altijd ongenaakbaar 30 TENNIS WIMBLEDON Over het gras op Wimbledon is elk jaar wat te doen, maar zo slecht als dit jaar was het niet vaak. Spelers klagen, zijn bang voor blessures. En het toernooi duurt nog een week. Het is nog vroeg deze vrijdagoch tend als een kale man met laarsjes het heilige gras van Centre Court betreedt. Als Wimbledon-winnaar heb je zo je privileges. Andre Agassi gaat door zijn knieën en aait met zijn hand over het gras. De groundsman naast hem kijkt moei lijk. Het dak boven de baan schuift dicht. Niet om de regen buiten te houden, maar de zon. Het gras heeft enorm te lijden onder de warmte in Londen deze week. Het wordt dor, glad, verliest zijn groene kleur, laat los. De pro blemen verschillen per baan, court 18 is er het slechtst aan toe. Achter de baseline is het gras helemaal weg. Als Caroline Garcia bij het ser veren los komt van de grond, spat het zand van haar schoenen. Donderdag liep Bethanie Mattek- Sands op baan 17 bij een akelige val een zware knieblessure op. De schuld van het slechte gras? Abso luut niet te bewijzen, feit is wel dat er in de kleedkamers veel zorgen zijn over de conditie van de banen. Vergeelde plekken zijn van alle tij den, maar het gras ziet er op som mige banen na vijf dagen uit alsof er al twee weken op is getennist. Gevaarlijk Kristina Mladenovic was donder dag blij dat ze zich niet had gebles seerd en vond het niet erg dat ze was uitgeschakeld, zo gevaarlijk vond ze het. Al in de warming-up gleed ze uit. Na een paar games vroegen de Franchise en haar tegen stander Alison Riske aan de UITSLAGEN scheidsrechter om de wedstrijd te staken. De supervisor kwam op de baan, maakte foto's van het gat ach ter de baseline, maar de partij werd niet afgebroken. Mladenovic ging in de derde set nog eens onderuit, zonder gevolgen. Grasspecialist Gilles Müller zag het de week voor het toernooi al, toen hij even op baan 18 trainde. „Het gras was niet in topconditie. Ik speelde er daarna mijn eersteron- departij en toen was het echt zacht, ik heb nog nooit op zo'n langzame grasbaan gespeeld. Vandaag op baan 2 was het ietsje beter." Hij Het is al drie weken boven de 25 graden, dat is funest voor gras wint van Aljaz Bedene, die in één game twee keer valt. „Ik kreeg last van mijn heup, dat is nooit goed. Het was glad, maar ja, dat heb je bij grastennis", zegt de Brit. Müller won vorige maand het toernooi van Rosmalen. Daar was het gras op het center court na een week tennis nog prachtig groen en egaal. Groundsman Ed Hubers, ook werkzaam bij PSV, was daarvoor verantwoordelijk. „We hebben echt gepiekt dit jaar. Maar wij hebben ook mindere edities gehad." Kennis Hubers was afgelopen week in Lon den, om net als andere jaren kennis te delen. „Ik ga nu niet ineens uit leggen hoe het moet, de kennis zit nog steeds op Wimbledon. Wij ha len de klei voor Rosmalen niet voor niets daar vandaan. Ze hebben al leen de pech dat het al een week of drie zonnig en boven de 25 graden is, dat is funest voor gras. De banen worden elke avond wel beregend, maar dat luistert heel nauw. Het is fingerspitzengejïihl, van te veel water wordt het gras te zacht." De toernooidirectie van Wim bledon ontkent dat het gras slechter is dan andere jaren. Maar de 20 groundsmen maken overuren. Een regendans heeft daarbij geen zin, zegt Hubers. „Natuurlijke regen is beter, maar als die nu valt, gaan de zeilen erover omdat het snel onbe speelbaar wordt. Die regen had vóór het toernooi moeten vallen." PROBLEEMLOOS Van Gelder niet in voorselectie Lee West wood op KLM Open UITSLAGEN zaterdag 8 juli 2017 Er wordt gevloekt op het heilige gras Rik Spekenbrink Londen Mannen, derde ronde: Nadal (Spa) - Khatsjanov (Rus) 6-1 6-4 7-6(3), Paire (Fra) - Janowicz (Pol) 6-2 7-6(3) 6-3, Cilic (Kro) - Johnson (Vs) 6- 4 7-6(3) 6-4, Bautista Agut (Spa) - Nis- hikori (Jap) 6-4 7-6(3) 3-6 6-3, Muller (Lux) - Bedene (Eng) 7-6(4) 7-5 6-4. Vrouwen, derde ronde: Ostapenko (Let) - Giorgi (It) 7-5 7-5, Konta (Eng) - Sakkarl (Grie) 6-4 6-1, Svitolina (Oek) - Witthoeft (Dui) 6-1 7-5, Halep (Roe) - Shuai (Chi) 6-4 7-6(7), Konjuh (Kro) - Ciboelkova (Slo) 7-6(3) 3-6 6-4, Azarenka (WRU) - Watson (Eng) 3-6 6-1 6-4, Garcia (Fra) - Bren- gle (VS) 6-4 6-3. PROGRAMMA Vandaag (belangrijkste partijen): Centre court, tweede partij na 14.00 uur: Novak Djokovic (Ser) - Ernests Gulbis (Let) Derde partij: Roger Federer (Zwi) - Mi- scha Zverev (Dui) —Groundsman Ed Hubers Rafael Nadal (foto) heeft voor het eerst sinds 2014 de tweede week van Wimbledon ge haald. Hij won van de Rus Karen Chats- janov: 6-1, 6-4, 7-6. Alleen in de derde set werd de Span- V jaard echt getest. Chatsjanov kreeg grip op het spel van Nadal en schroefde zijn fouten terug. Hij kreeg zelfs een set- punt, maar de num mer 2 van de wereld bleef overeind en klaarde de klus in de tiebreak. In de vol gende ronde wacht hem maandag een ogen schijnlijk zwaardere opgave: Gilles Mül ler. De lange Luxem burger won het voorbereidingstoer- nooi in Rosmalen en haalde een week later de halve finale in Queens. Twaalf jaar geleden speel den de twee al tegen elkaar op Wimble don. „En toen ver- loor ik", lachte Nadal. FOTO PHOTO NEWS TURNEN Ringenspecialist Yuri van Gelder maakt geen deel uit van de voor lopige trajectselectie voor de WK turnen in het Cana dese Montreal. Bonds coach Bram van Bokhoven baseert zich onder meer op de NK van 17 juni, waar Van Gelder nationaal kam pioen werd op de ringen. „Toch vond ik hem daar niet héél overtuigend. Het gaat om de scores", moti veerde Van Bokhoven zijn besluit om Van Gelder niet te selecteren. Met een score van 14.300 won de 34-jarige Brabander de Nederlandse titel. Van Bok hoven heeft de limiet voor de WK echter gesteld op 14.980. GOLF De Engelse topgolfer Lee Westwood heeft zijn deelname aan het KLM Open toegezegd. De voor malig winnaar (1999) van het Nederlandse golftoer- nooi uit de Europese tour én oud-nummer één van de wereld deed voor het laatst mee in 2011. De organisatie meldde gisteren de komst van nog drie spelers uit de top 70 van de wereld: de Oostenrijker Bernd Wies berger (29ste) en de En gelsen Chris Wood (64ste) en Andy Sullivan (70ste). Het KLM Open is van 14 tot en met 17 september op golfbaan The Dutch in Spijk. Wiesberger eindigde vorig jaar als tweede ach ter winnaar Joost Luiten, die zijn titel verdedigt. SCHAKEN Genève. Grand Prix, tweede ronde: Salem (VAE) - Giri (Ned) 0-1, Rad- jabov (Aze) - Eljanov (Oek) 1-0, Ha- rikrishna (Ind) - Adams (Eng) 1/2- 1/2, Jakovenko (Rus) - Aronian (Arm) 0-1, Mamedjarov (Aze) - Inar- kijev (Rus) 1-0, Li Chao (Chi) -Svid- ler (Rus) 1/2-1/2, Ne'niachtsji (Rus) - Gelfand (Isr) 1/2-1/2. WIELRENNEN Ronde van Oostenrijk, vijfde etappe (212,5 km): 1. O'Connor (Aus/Dim) 5.35.14,2. Zoidl (Oos/Fbm) +0.10,3. Weening (Ned/Rmp) +1.39,4. Ciccone (Ita/lta) +1.46,5. Grossschartner (Oos/CCC) z.t., 6. Fernandez (Spa/Dik) +1.58,7. Schelling (Zwi/Vor) z.t., 8. Debesay (Eri/Dim) z.t., 9. Tusveld (Ned/Rmp) +2.01, 10. Denifl (Oos/Aqu) z.t. Alg. klassement: 1. Denifl (Oos/Aqu) 22.40.46,2. Fernandez (Spa/Dik) +0.37,3. López (Col/Ast) 0.59.4. Grossschartner (Oos/CCC) +1.05,5. O'Connor (Aus/Dim) 1.08. Giro Rosa, achtste etappe: 1. Brand (Ned/Sun) 3.46.10,2. Ri- abtsjenko (Oek/Ln) +0.12,3. Guar- nier (VS/Bis) +1.33,4. Van Vleuten (Ned/Ori) z.t., 5. Longo Borghini (Ita/Wgl) z.t., 6. Van der Breggen (Ned/BIs) z.t., 7. Niewiadoma (Pol/WM3) z.t., 8. Spratt (Aus/Ori) z.t.. Alg. klassement: 1. Van der Breg gen (Ned/BIs) 19.24.57,2. Longo Borghini (Ita/Wgl) +1.03,3. Van Vleuten (Ned/Ori) +1.39,4. Guar- nier (VS/Bis) 3.07, 5. Brand (Ned/Sun) +3.26. Kristina Mladenovic gaat onder uit op het gras van Wimbledon. Ze was niet de enige.Toto é'pa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 45