'Joel Veltman heeft Ajax-dna' 29 Marcel Keizer in zijn element op het trainingsveld bij Ajax *1 Fans Vitesse niet naar Kuip Messi: boete in plaats van cel Guardado rond met Real Betis Voor het eerst sinds zijn aanstelling als Ajax-trainer spreekt Marcel Keizer (48) zich uit. „Ik ben altijd eigenwijs genoeg geweest om de ambitie te hebben ooit bij een topclub terecht te komen." Ik heb nooit in de top gewerkt, dus ik weet nog niet wat er bij komt kijken FLITSEN Voor een trainer die pas bezig is aan zijn tweede week als hoofdtrainer van Ajax oogt Marcel Keizer even ontspannen als nuchter. Hij wordt deze middag in het hotel in Mayrhofen, waar hij met de Ajax- selectie verblijft, bijgestaan door de ingevlogen directeur Edwin van der Sar. Maar al snel blijkt eigenlijk dat Keizer prima kan verwoorden waar hij voor staat en hoe hij denkt dat Ajax dit seizoen wel een prijs moet winnen. Hij kreeg best wat complimenten het afgelopen seizoen door het spel en de prestaties van Jong Ajax. Maar om nou te zeggen dat hij rekening had gehouden met een snelle pro motie naar het eerste elftal, dat niet. „Het was voor mij geen abc'tje dat ik de opvolger van Peter Bosz zou worden", zegt Keizer. „Ik be doel: het was voor mij niet iets na tuurlijk of zo. Maar ik vond gewoon dat ik het moest doen. Ik ben altijd eigenwijs genoeg geweest om de ambitie te hebben ooit bij een top club terecht te komen." Ondanks de immense druk die daarbij hoort. „Ik heb nooit in de top gewerkt, dus ik weet nog niet wat er bij komen kijken. Maar er loopt hier zoveel om me heen. In de leiding en in de staf. Ze hebben me gezegd: er gaat wat op je afkomen. Dat gaan we zien. Als trainer van Emmen kon ik ook 's nachts wak ker liggen. Dat zal nu ook wel zijn als het team niet goed speelt." Hij snapt dat de media-aandacht onvergelijkbaar zal zijn. „Dit eerste gesprek met de pers heb ik niet van tevoren tot in de puntjes voorbe reid of zoiets. Welnee. Waarom? Ik kan toch zeggen wat ik wil? Eigen lijk was ik de afgelopen weken al leen maar aan het wachten op het moment dat ik kon gaan beginnen met trainen." Inspanning Met hard trainen, want wie de trai ningen in het kamp in Oostenrijk observeert, constateert dat de Ajax- spelers er hard aan moeten trekken. Logisch, vindt Keizer: „We hebben over drie weken al een belangrijk duel in de voorronde van de Cham pions League. Dan moet je een be paalde inspanning leveren. Om die NIEUWE AANVOERDER te kunnen leveren moet je een be paalde arbeid verrichten. Ik vind niet dat ik hard train. We moeten ze niet overtrainen, maar zeker ook niet te weinig doen." Keizer is zo'n trainer die in zijn vrije tijd óók nog naar voetbalwed strijden kijkt. „Dat zou betekenen dat ik geen vrije tijd heb. Nou, dat klopt wel een beetje, haha. Als het gezin beneden tv kijkt, ben ik er vaak bij. Maar dan zit ik op de bank wel met een laptop op schoot." Knipogend: „Ik heb nooit gezegd dat ik een gezellige gozer ben, hè." Ondertussen sleutelt hij aan zijn visie. „Ik ben me constant aan het ontwikkelen. Het was hartstikke leerzaam om vorig seizoen bij be sprekingen tussen Peter en Tonny Bruins Slot te zijn bijvoorbeeld. De visie van Ajax is die van mij. Mijn trainingen zijn Ajax-trainingen. Ik ben aanwezig op trainingen, ja. Maar Peter Bosz stond toch ook op het veld? Ik ben iemand die van elke bal wat vindt tijdens een training. En daar zeg ik dan wat van." PlanB Ajax werd in de recente verloren Europa Leaguefinale verweten geen plan B te hebben nadat Manchester United de Amsterdammers tactisch had afgetroefd. „Ik heb een plan B", zegt Keizer. „Dan kan ik spelen met bijvoorbeeld én Huntelaar én Dol- berg in de spits. Maar ik heb ook een Plan C. Al zijn die allemaal vol gende week nog niet klaar. „Ik vind dat deze groep bij elkaar moet blijven. Dat heb ik gevraagd. Gelukkig is dat ook de insteek. En als dat lukt, dan zijn we al een heel eind." En hij sluit af met: „Natuur lijk moeten we kampioen worden." i i r - zaterdag 8 juli 2017 VOETBAL Het uitvak bij de strijd om de Johan Cruijff Schaal tussen Feyenoord en Vitesse op 5 augustus in De Kuip zal nagenoeg leeg zijn. De Supporters vereniging Vitesse (SV) gaat geen buskaarten ver kopen voor de verplichte buscombi. De Arnhem mers zijn boos dat ze slechts 1200 kaarten krij gen voor het duel. VOETBAL De Argentijnse stervoetballer Lionel Messi heeft een opgelegde cel straf van 21 maanden inge ruild voor een boete van 255.000 euro voor belas tingfraude. Messi werd in juli vorig jaar door een Spaanse rechter schuldig bevonden. De dribbelko ning zou met hulp van zijn vader de fiscus tussen 2007 en 2009 voor een bedrag van 4,1 miljoen euro hebben benadeeld. VOETBAL PSV heeft na drie jaar afscheid genomen van Andrés Guardado. De Mexicaanse middenvelder stapt over naar de Spaanse club Real Betis en tekende daar gisteren voor drie jaar. Naar verluidt ont vangt PSV 2,5 miljoen euro. Guardado (30) won met PSV twee landstitels en twee keer de JC Schaal. Evander Sno stopt met voetballen op professio neel niveau. De dertigjarige middenvelder heeft in goed overleg met zijn werkgever RKC Waalwijk besloten zijn contract te ontbinden. De Franse verdediger Jé- rémy Mathieu verhuist van FC Barcelona naar Spor ting Lissabon. De 33-jarige Mathieu had weliswaar nog een doorlopend contract bij de Catalaanse topclub, maar dat werd in onderling overleg ontbonden. Voormalig PSV-speler Mathias 'Zanka' Jorgen- sen (27) speelt komend seizoen in de Premier League bij de Engelse pro movendus Huddersfield Town. Hij komt van FC Ko penhagen. 'Ik vond gewoon dat ik het moest doen' Nik Kok Mayrhofen - Marcel Keizer MAYRNHOFEN Het applaus van zijn ploeggenoten klonk gisterochtend gemeend, nadat trainer Marcel Keizer op het trainingsveld in Mayrhofen be kend had gemaakt dat Joël Veltman de nieuwe aanvoerder van Ajax is. Een logische keuze, vindt ook directeur Edwin van der Sar: „Joël heeft de hele Ajax-opleiding doorlopen. We vinden het belangrijk dat we veel spelers in de selectie heb ben met Ajax-dna. Dat heeft Joël." Veltman gaat ook binnen kort zijn contract verlengen bij de club. Dat is best verrassend, want de verdediger leek op weg te zijn naar een buitenlandse club. Kenny Tete heeft de over gang naar een buitenlandse club wel al gemaakt. De rechts back tekende gisteren een con tract bij Olympique Lyon. Marcel Keizer: „Ik ben iemand die van elke bal wat vindt tijdens een training. En daar zeg ik dan wat van." foto vi images s m ff Joël Veltman. foto pro shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 44