Kabinet zet definitief een streep door omstreden mantelzorgboete Fietsvakanties Bodensee 3 Tijn Kolsteren 2010-2017 Tot een dag voor zijn dood kreeg hij iedereen aan het nagellakken De 6-jarige Tijn Kolsteren uit Hapert deed alles om geld op te halen voor de verwoestende ziekte waaraan hij leed: hersenstamkanker. Het begon in december bij het Glazen Huis en binnen de kortste keren was heel Nederland in de ban van Tijn. Donderdag lukte het hem nog del miljoen euro te bereiken met de vervolgactie Lak door Tijn. De ochtend na die glorieuze actiedag overleed het dappere mannetje dat de harten van velen stal. Tijn mocht niet ouder worden dan 6 jaar. Het was een bezuinigingsmaatregel waarover de storm van kritiek maar niet wilde gaan liggen. Alleen staande AOW'ers zouden vanaf 2019 in plaats van 70 procent van het minimumloon voortaan 50 procent krijgen, als ze een huis houden delen met een familielid. Het idee was dat ze dan geza menlijk de kosten voor boodschap pen en huur konden betalen, net als echtparen of samenwonende stel len. Deze zogeheten kostendelers- norm stuitte echter op grote be zwaren en ging in de volksmond de 'mantelzorgboete' heten. Het plan leek haaks te staan op het kabinets beleid om ouderen langer thuis te laten wonen, al dan niet in een ge deeld huishouden met hun kinde ren of familie. Vanwege de grote verontwaardi ging stelde staatssecretaris Jetta Klijnsma de maatregel eerder al uit. Nu heeft het kabinet structureel 214 miljoen euro gevonden om de kos- tendelersnorm helemaal van tafel te halen voor AOW'ers. Tot vreugde van Klijnsma, die met de maatregel in de maag zat. „Ik ben heel blij dat van uitstel nu afstel komt", zei ze er eerder over. Minister Jeroen Dijsselbloem van Financiën reageerde opgelucht. „Er is gewoon te weinig steun voor, in beide Kamers", aldus Dijsselbloem. „Voor het einde van een kabinets periode moet je zaken netjes ach terlaten. Ik ben blij dat we er nu een streep door zetten." De officiële reden om de mantel zorgboete ten grave te dragen is dat niet duidelijk is of de invoering er van nadelige gevolgen heeft voor de zorg van kinderen voor hun ouders op leeftijd. Of dat het slecht uitpakt voor ouders die zorg dragen voor hun zieke, volwassen kinderen. 'V< Individuele fietsvakanties f Kras.nl/fietsen-bodensee of bel 0900-9697 70 cpg zaterdag 8 juli 2017 GO Dapper mannetje strooide met liefde, geduld en moed Twitter, Giel Beelen radio-dj: Wat is het leven oneerlijk. Tijn wat was je groot in je daden. Familie en vrienden sterkte met dit verlies en wat mogen jullie trots zijn Koning Willem-Alexander tijdens persgesprek: „Het laat je zien dat elk gezin ge confronteerd kan worden met een verschrikkelijke ziekte en het over lijden van een gezinslid. Ik wil samen met Maxima ouders, familie en vrienden van Tijn heel veel sterkte toewensen op dit moeilijke moment. En ik vind het prachtig dat hij met een positieve energie heeft laten zien hoe hij met zijn ziekte om kon gaan. En dat hij andere mensen wilde helpen. Dat hij echt een prima voorbeeld is voor mensen hoe je in een moeilijke situatie toch positief kan zijn en anderen kan helpen." Twitter, n. Marielle: Wat is het leven soms toch oneerlijk! Rust zacht Twitter, lieve Tijn! Wendy van Dijk, actrice/ presentatrice: En dan is daar de kei harde werkelijkheid- Dag lieve Tijn. Wij blij- Twitter, ven doorvechten. Sanne Hans, Beloofd, zangeres: Ik schrik toch van dit nieuws. Ik wens de familie van Tijn heel veel sterkte en rust. Zal vanavond een kaars branden voor Tijn. Een held, een jon gen, een eeuwig mooi verhaal. Twitter, Bert Lockx: Oproep aan alle lak kende vrouwen en man nen: koop alleen nog lak van Tijn. Draag Tijn voort! Twitter, DannyNL: De kleine held verdient gewoon een ridderorde. Kabinet maak voor hem een uitzondering op de regels en geef #Tijn de eer die hij verdient Twitter, Gabriëlla: Rust zacht lieve Tijn, je blijft onze held en we zullen je niet ver geten. Facebook, Marjoleine Holwerda: Lieve Tijn, in de weinige tijd op aarde die je gegeven is, Facebook, weet je zo veel harten te Andy Metselaar Gude: raken en iedereen posi- Gisteren nog kocht ik 2 van je tief te bereiken. Dank mooie nagellakjes lieve Tijn. je wel ventje. Jeetje wat een held ben jij. Een jochie van 6 met een mega groot hart die zo'n fantastische actie heeft bedacht en uitgevoerd. Wat een voorbeeld voor velen. Jij laat een onuitwisbare indruk Facebook, achter. Lieve Tijn rust zacht jochie Marte Wester: met je hart van goud. We Wat een liefde, en zullen je nooit vergeten. geduld en ook moed strooide jij de wereld in... mijn hart huilt voor jou.. Veel kracht en liefde ge wenst voor iedereen die je mist... 3FM- dj Domien Verschuure tijdens zijn live uitzending: Ik wist dat dit moment kwam, want dat wisten we al vanaf het moment dat Gerrit en Tijn zich meldden, afgelopen december, bij de brievenbus van het Glazen Huis. Ik had alleen niet verwacht dat dit moment vandaag zou zijn. We hebben gisteren natuurlijk de hele dag geld in gezameld, samen met Stichting Semmy, voor zijn actie Lak door Tijn. En dat ik dan binnen 24 uur nadat we hebben gemeld dat we een miljoen euro hebben opgehaald moet melden dat Tijn is over leden... dat schiet nu door al mijn aderen en al mijn vezels in mijn lichaam als iets dat ik liever niet had gedaan. Wat dan rest dat is ongeloof, dat is boosheid, dat is verdriet. •^Tijn Kolsteren. fotoanpkippa/sanderkoning De omstreden 'mantelzorg boete' voor AOW'ers is definitief geschrapt. Het demissionaire kabinet heeft het plan om al leenstaande ouderen te korten als ze bij hun kinderen intrekken gisteren uit de wet gehaald. Deborah Jongejan Den Haag Nu met lastminute-korting! 6-9 dagen al v.a. fttj Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen exct. reserveringskosten en CalamiteitenFonds De Bodensee is een van de meest geliefde fietsbestemmingen van het moment! Fiets door Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland en geniet van bloemenpracht, pastelkleurige havenstadjes en een bijna subtropisch klimaat. Keuze uit 5 arrangementen met uitstekende klantbeoordelingen Inclusief verblijf in goede hotels, ontbijten bagagetransport

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 3