Paul de Leeuw Moeder terminale Charlie: artsen kunnen hem redden 1 r 19 Eerste tip: nodig niet iedereen uit; je moet de gasten beiden kennen li B verklaarde op tv dat veel kinderen mij als vader zou den willen hebben. Ik denk dat mijn zonen daar heel anders over denken, maar Ali B zei dit naar aanleiding van een discussie op tv over de goedkeuring van het homohuwelijk in Duitsland. Toch zouden veel kinderen beter mijn man als hun vader kunnen hebben, want hij is de rots in onze familiebranding. Ik ben er dan ook trots op met hem getrouwd te zijn. In een land waar dat kan. het huwelijk voor homo's. „Laat dat maar lekker over aan de hete- rootjes." Maar toen ik zeventien jaar geleden met mijn 'allesie' in een Franse tuin zat en twee van mijn liefste vrienden ten over staan van familie en vrienden elkaar het jawoord zag geven, ging ik om. Dat je in een intieme setting hardop zegt er voor elkaar te willen zijn, deed me veel. „Dat wil ik ook!" Het werd in 2000 een fantas tisch weekend met familie, getui gen en ceremoniemeesters, met als afsluiting een feest in Rotter dam. Duh! Waar anders? Ik raad het iedereen aan. Lek ker truttig trouwen en genieten van een dag die helemaal gaat over jullie samen. trouwdagtips ertegenaan gooien? Ter lering ende vermaak? - Nodig niet iedereen uit; ga uit van het principe: je moet de gasten beiden kennen. Als dat niet zo is, dien je je sterk te maken voor die gasten. Dat leidt tot koddige discussies. „Waarom je volleybalteam?" „Omdat ik daar al jaren mee speel." „Maar ik ken ze niet." „Had je een keer moeten komen kijken." „Je had ze een keer mee kunnen nemen naar een tv-opname." „En waarom het hele team? O, is dat geen elftal? Nou, zes is ook nog veel. Oké dan, maar zonder aanhang." Bij een goede motivatie komen ze in de genodigdenbak. - Blijf tijdens de hele huwe lijksdag bij elkaar. Dan maak je hetzelfde mee. Twee keer tijdens het feest las je een time-out in van tien minuten waarin je even uit elkaar gaat om met je moeder te praten of om jezelf voor te stellen aan een volleybalteam. - Ga op tijd weg van je eigen feestje. Dat is altijd het hoogte punt. Daarna zakt het misschien in, maar dan wel zonder jullie. Of het wordt misschien een nog groter feestje, maar dat hebben jullie dan godzijdank niet meege maakt. In mijn Van der Valk-tijd, toen ik als student op bruiloften oberde, zag ik vaak dat aan het einde van het feest - als iedereen al naar huis was - de ceremonie meester samen met een uitge blust bruidspaar zelf de cadeaus nog in de auto aan het zetten was. dat je the day after met één per soon contact mag hebben en dat je daarna weer samen bent. Om van alles na te genieten. En mocht het huwelijksfestijn zijn tegengevallen, dan doe je het toch een keer over? Het is moge lijk zo vaak als je wil en met wie je maar wil. In tegenstelling tot het opvoeden van je kinderen, want dat kun je maar één keer doen. Het Great Ormond Street-zieken- huis in Londen zou gisteren, tegen de zin van de ouders in maar met toestemming van Britse en Euro pese rechters, de behandeling van hun zoon Charlie Gard staken. Als dat gebeurt, zal hij snel overlijden. Charlie Gard werd op 4 augustus vorig jaar met een zeldzame spier ziekte geboren. Hij heeft een her senbeschadiging, kan niet bewegen en heeft volgens de artsen van het Great Ormond Street-ziekenhuis geen enkel perspectief. Zij vinden het mensonwaardig hem in leven te houden. Gesteund De ouders van Charlie zijn al maan denlang verwikkeld in een juri disch gevecht. Zij wilden een her overweging van het besluit van de artsen. Zij willen Charlie laten be handelen in Amerika, waar een the rapie bestaat die kans zou geven op enig herstel. Volgens Connie Yates zijn er over de wereld verspreid vijf artsen die geloven dat Charlie een kans van één op tien heeft om iets beter te worden. „Dat kan met een in Amerika aangeboden medicijn, waardoor de toestand van twee kin deren aantoonbaar verbeterde", zei ze tegen de Daily Mail. „Het enige wat we willen is twee of drie maan den tijd om te kijken of de experi mentele behandeling aanslaat." Specialisten in de Verenigde Sta ten zouden hebben beloofd het me dicijn zo snel mogelijk naar Enge land te sturen. „Amerika is zelfs be reid artsen naar Londen te laten vliegen om Charlie tijdens zijn be handeling te begeleiden", zei ze te gen Good Morning Britain. „Zelf moord en euthanasie zijn illegaal in Engeland, dus hoe kan de dood van Charlie legaal zijn als er toch nog een kans is voor hem" Zij en haar partner zijn woest op de ziekenhuisdirectie. „Op de dag dat onze zoon zal sterven, willen ze ons niet meer te woord staan." Gisteren waren er voor het Great Ormond Street-ziekenhuis in Londen veel actievoerders: voor- en tegenstanders van de levensbeëin diging van Charlie. De ouders voelen zich gesteund door alle aan dacht, zo lieten ze weten. Connie en Chris, die zich samen met Charlie 'het C-team' noemen, willen alles aangrijpen om hun zoon in leven te houden. Hoe dan ook willen ze de laatste uren met hun zoontje doorbrengen. „We ma ken nu extra herinneringen met onze Charlie. Die kunnen we voor altijd bij ons dragen." 4 dagen Half Pension in het Westerwald Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc f) reiskatern.nl Exclusieve Lezersreis zaterdag 8 juli 2017 PC Trouwe A Vroeger geloofde ik niet zo in Zal ik dan meteen ook even mijn De belangrijkste tip: spreek af Connie Yates en Chris Gard, de ouders van de bijna elf maan den oude terminale baby Charlie Gard uit Engeland, zeggen vijf onafhankelijke doktersverklarin gen te hebben waaruit blijkt dat hun zoontje wel degelijk kan herstellen. Tom Tates Londen A Charlie Gard kan niet overleven zonder beademing. Je moet er vanuit Utrecht circa 300 kilometer voor rijden, maar dan ben je wel in een geheel andere wereld. Hotel Wiedfriede in het Duitse Arnsau ligt midden in een bosrijke omgeving, in het romantische Wiedtal, het meest lieflijke deel van Natuurpark Rhein-Westerwald. Arnsau ligt ongeveer 30 minuten rijden ten zuiden van Bonn en vlakbij het kleurrijke stadje Linz. In deze streek kunt u heerlijk bijkomen. Het eenvoudige, maar gezellige familiehotel beschikt over een stijlvol restaurant, een terras, kegelbaan en een open haard-ruimte om 's avonds heerlijk te vertoeven. Alle kamers van Hotel Wiedfriede zijn voorzien van comfortabele bedden en worden door eerdere gasten op Zoover met een gemiddelde van 8,3 beoordeeld! Het hotel ligt dicht bij de bekende Westerwald-Steig wandelroutes en bij de basaltrots van het "RoBbacher Haubchen", vanwaar u een prachtig uitzicht heeft over de Eifel en de Zeven Bergen. Ervaar nu ook - met een mooie korting familie Stoffels. de gastvrijheid van de Uitgestrekte weilanden en akkers, valleien en heuvels, basaltbergen, blauwe meren en rivieren bepalen het beeld van het Westerwald; een bijzonder mooi stukje natuur. Ongerepte landschappen gaan hier hand in hand met een verscheidenheid aan bezienswaardigheden, festivals en mooie tradities. Voor fietsliefhebbers is de fietsroute in het Puderbacher Land, ver van de drukke hoofdwegen, een 'must'. Een bezoek aan klooster Ehrenstein in het Wiedtal tussen Neustadt/Wied en Peterslahr is zeer de moeite waard. En dat geldt ook voor een bezoek aan burchten als Reichenstein in Puderbacher Land of het voormalige residentiestadje Dierdorf (Wied) met het moderne overdekte zwembad 'Aquafit'. Op slechts 10 kilometer afstand ligt Linz am Rhein, de 'kleurrijke stad' met veelkleurige vakwerkhuizen, stadstorens en romantische steegjes. Of bezoek Königswinter en geniet vanaf Drachenfels, een vroeg-middeleeuwse burchtruïne, van het uitzicht over het Rijndal. Wat verder rijden liggen steden als Koblenz en Bonn. Dit zijn leuke steden om een dag te winkelen of cultuurte snuiven. Hotel Wiedfriede €99,-p.p. 3 overnachtingen 3 x een uitgebreid ontbijtbuffet 3xeen 3-gangendiner •een welkomstdrankje Actievoorwaarden Kinderkorting bij 2 volbetalende personen op de kamer: max 1 kind t/m 7 jaar gratis, t/m 12 jaar 50% korting en vanaf 13 jaar 10% korting. Toeslag 1-persoonskamer: 100%. Boekingskosten: €15 per boeking. Meer informatie en boeken: Ga voor Hotel Wiedfriede naar onze website reiskatern.nl/pzc/NUW1733 Voor vragen zijn wij per e-mail bereikbaar via info@nuwegexclusief.nl. NUWEG/ Hotel Wiedfriede Bosrijke omgeving Ten zuiden van Bonn Vlakbij Linz am Rhein

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 30