STIP KLEEDT DE PRIJZEN UIT TIJDENS DE korting 1 of bel ons 088 - 70 70 600 fstlP i\' N 161 16 Vicepremier Türkes wil naar herdenking couppoging Turkije in Apeldoorn Hoogtepunten van Roemenie Het buiten de deur houden van de Turkse vicepremier Tugrul Türkes 'is een voorbeeld van hoe Neder land over democratie denkt'. Die ingetogen reactie van het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken is duidelijk milder dan in maart toen de in woede ontstoken presi dent Erdogan de Nederlandse rege ring een 'nazi-overblijfsel' noemde. Het kabinet noemt een bezoek van vicepremier Tugrul Türkes of een ander lid van de Turkse rege ring 'niet gewenst' gezien de 'rela tie tussen onze landen' op dit mo ment. „Het is een logisch gevolg van de gebeurtenissen in maart", stelde premier Mark Rutte gisteren op de G20-top in Hamburg. In een verklaring wijst het kabinet erop dat de Turkse regering zelf heeft aangekondigd geen contacten op politiek of diplomatiek niveau te willen met Nederland na de ge beurtenissen in Rotterdam. In maart ontstond een grote diplomatieke rel toen de Turkse minister van Buitenlandse Zaken, i Ingetogen reactie Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken is milder dan in maart Cavusoglu, in Nederland een cam pagnetoespraak wilde houden voor een Turks referendum, waarbij Turkse Nederlanders ook konden stemmen. Het kabinet weigerde hem het land binnen te laten en trok zelfs de landingsrechten van zijn vlucht in. Een paar uur later dook de Turkse minister van Fami liezaken, Fatma Betül Sayan Kaya, onaangekondigd op in Rotterdam. Ook zij mocht daar van de Neder landse autoriteiten niet spreken, hetgeen tot rellen leidde. Het is niet met zekerheid te zeg gen waaróm de Turkse regering on danks de gespannen relatie op nieuw een minister naar Nederland wil sturen. Duidelijk is wel dat er behoefte is om te getuigen van het grote trauma van die 'langste nacht' van 15 juli 2016 en het moedige ver zet van burgers en politieagenten tegen de bloedige militaire staats greep. Met gevaar voor eigen leven gingen ze na de oproep van presi dent Erdogan de straat op om zich vreedzaam te verzetten tegen tanks, pantserwagens en gevechts helikopters. Bijna 250 Turken moesten hun verzet tegen de 'landverraders' met de dood bekopen. Zij en duizenden anderen hebben in die nacht ge schiedenis geschreven, 'wereldge schiedenis', zoals de regeringsge zinde media onderstreepten. Het was 'de triomf van de Turkse de mocratie', en het 'verdedigen van hun vrijheid, onafhankelijkheid en de toekomst van hun kinderen'. Lastercampagne De overtuiging in Ankara is dat de Turkse bondgenoten, westerse po litici en media, dat niet begrijpen. Schokkend vinden ze dat er vanuit de Europese Unie en Amerika een 'lastercampagne' op gang kwam te gen de Turkse autoriteiten en pre sident Erdogan wegens de zuive ringscampagne waarbij meer dan 200.000 Turken werden gearres teerd of ontslagen. Ook is er volgens de Turkse autoriteiten onbegrip in het buitenland voor het dodelijke gevaar van aanhangers van de Türkse moslimgeestelijke Fethullah Gülen, die het brein zou zijn ge weest achter de coup. „Dit kanker gezwel moet totaal worden uitge roeid", zei Erdogan. Om dat te onderstrepen worden er vanaf maandag in alle 81 provin cies van Turkije herdenkingen ge houden. Turken elders in Europa zullen er ook aan deelnemen. DE LAATSTE DAGEN! u\!ercruisè\ Hollandsche Steden O Annpn van 4oV vow Geldig t/m zondag Op het gehele assortiment tot Cruises tot 10% korting Zonvakanties 50 korting per boeking Autovakanties 10% korting Rondreizen tot 7,5% korting (ma. t/m vr. 09:00-21:00, za. 09:00-17:00 zo. 10:00-18:00) reizen zaterdag 8 juli 2017 Turkse minister is niet welkom De Turkse vicepremier Tugrul Türkes is niet welkom in Nederland voor de herdenking van de couppoging in Turkije, foto getty images Opnieuw botsen Turkije en Ne derland over het bezoek van een Turkse minister aan Neder land. Nu wordt vicepremier Türkes, die in Apeldoorn een herdenking van de couppoging van vorig jaar wil bijwonen, de toegang geweigerd. Mare Guillet Hanneke Keultjes Istanboel/Den Haag <-* 4 da9en van 769 voor U' - AlA 10% 22 dagen Grand Voyage van Europa naar Dubai van 1784 voor 16841 8 dagen 5 Steden Cruise Special 8 t/m 22 dgn President Sea Palace 8 t/m 15 dgn Grand Park Lara All Inclusive Turkije 3 t/m 8 dgn Hotel Lahnblick Sauerland 4 t/m 15 dgn Hotel Belvedere - Meren van Italië 16 dagen Rondreizen Highlights of Sri Lanka 10 dagen Rondreizen Roemenië Bulgarije van ütó voor 554 van 299 voor 274 van 359 voor 334 van79 voor 71 vanW voor 89 van 999 van 599 voor 924 voor 554 Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. De korting is uitsluitend geldig voor nieuwe boekingen. *Zie onze website voor alle voorwaarden en meer informatie. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing. Let op: Bovenstaande prijzen zijn vanafprijzen. De korting is reeds in deze prijzen verwerkt. CHAIR TURKEY

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 27