II 14 Eerst nog een fotosessie en gesprek met de media over zeer uiteenlopende onderwerpen en dan kunnen ook de Oranjes ongestoord op vakantie. IN GESPREK MET KONING EN KONINGIN We delen dezelfde passies, zeker ook de passie voor ons werk mail op de hoogte gehouden"), als nieuwbakken vijftiger en als ech telieden die inmiddels ruim 15 jaar getrouwd zijn. Om met dat laatste te beginnen, wat is eigenlijk het geheim van een solide koninklijk huwelijk? Willem-Alexander: „Dat is niet anders dan in een ander, niet-ko- ninklijk huwelijk. Een goed hu welijk is gebaseerd op humor, ge zelligheid, tijd voor elkaar maken en er voor elkaar zijn. Af en toe ook accepteren dat iemand wat over je te zeggen heeft en het dan proberen opnieuw te doen en weer door te gaan. Het is niet al tijd mooi weer, het regent ook soms." „We delen dezelfde passies, ze ker ook de passie voor ons werk", vult Maxima aan. „Dat doen we met verve en als een team. Dat is heel fijn." Sinds haar man eind april 50 werd, merkt Maxima niets anders aan Willem-Alexander: „Hij zit nog altijd vol energie en vol humor." Afscheid Prinses Alexia nam afgelopen week met de traditionele musical afscheid van de Bloemcampschool in Wassenaar. Ze gaat haar grote zus Amalia achterna, die volgend schooljaar naar de derde gaat op het Haagse gymnasium Sorghvliet. Maxima: „Alexia hoort de laatste jaren alleen maar verha len over Sorghvliet; over docent die en docent dat. Ze is beter voor bereid dan toen Amalia begon.' Helemaal vrij is de koning niet. Hij zal telefonisch en per e-mail op de hoogte gehouden worden over het verloop van de formatie besprekingen in Den Haag en op 17 juli samen met Maxima aanwe zig zijn bij de onthulling van het MHi7-monument bij Vijfhuizen. Voor de rest proberen ze vooral 'tijd voor elkaar' te hebben, zonder fotografen en cameraploegen ach ter zich aan. En dan neemt Willem-Alexan der grijnzend afscheid van het journaille: „Tot na de vakantie." ^^kkkkrrrrrrrssssssjjjee- I eeeennnnnnggggg! mjT Daar schuren twee Ir sloepen op de Kaag bij I Warmond met de I ^kneuzen tegen elkaar. De schippers maakt het niets uit. Ze wijzen overspannen naar de kant waar koning Willem-Alexan der, koningin Maxima en de prin sessen Amalia, Alexia en Ariane poseren voor de pers en het ko ningspaar uiteenlopende vragen van journalisten beantwoordt. Ze laten het roer los om naar hun te lefoon te grijpen voor foto's en filmpjes en dan, kkkkkrrrrrrrssss- ssjjjeeeeeennnnnnggggg, ligt een botsing op de loer. Dit is puur wisselgeld, met de hele koninklijke familie op de kop van de munt: in ruil voor de foto sessie beloven de deelnemende media dat ze het gezin met rust la ten tijdens de komende vakantie. De onderwerpen waar Willem- Alexander en Maxima naar ge vraagd wordt variëren enorm. In 18 minuten tijd geven ze antwoord als betrokken ouders (over de schoolprestaties van hun dochters, maar ook over de overleden nagel- lakheld Tijn), als hoofd van de nieuwe regering die nu gefor meerd wordt (Willem-Alexander: „Ik word telefonisch en per zaterdag 8 juli 2017 Ook in een koninklijk huwelijk regent het soms Koning Willem-Alexander en zijn gezin arriveren per sloep bij de Kagerplassen voor een laat ste gesprek met de media voor dat het koninklijk gezin op va kantie gaat. FOTO'S KOEN VAN WEEL EN LEX VAN LIESHOUT/ANP —Koningin Maxima

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24