Beter af zonder hem Verdwaald in een woud van luiers Routinier met een nieuw speeltje Peter Langhout Reizen 13 Kortingsbon Genieten in de nazomer! 'Infiltratie extremisten in Duits leger' waren Kortrijk nog niet voor bij, of hij begon driftig aan de knoppen te draaien om een zender met Franse chansons te vinden, die tot de camping in de Dordogne aan bleef staan. Hij zit niet meer naast haar en om dat heugelijke feit te vie ren heeft ze Chérie FM opgezet en joelt ze nu mee met Les Poppys: 'Non, non, rien n'a changé.' Zo min mogelijk zou veran deren na de scheiding, beloofde ze zichzelf en haar drie doch ters. Dus gaat ze 'gewoon' nog kamperen met ze. Het eerste jaar op een doodgewone cam ping bij Nunspeet, maar dat doet ze niet meer. De ogen van de getrouwde vrouwen op de camping spuwden zo veel vuur naar deze gevaarlijke - want al leenstaande - indringster, dat het een wonder is dat de Ve- luwe niet ter plekke afïïkte. Hun mannen durfden haar niet te helpen in het gevecht met de tentstokken, bang voor de vuurspuwers op de tuinstoel naast hen. Nee, net als vorig jaar rijdt ze nu naar een camping voor sin- gle-ouders. Waar de kinderen elkaar begrijpen, omdat ze het zelfde hebben meegemaakt. En waar genoeg leuke mannen van haar leeftijd lopen. Vorig jaar belandde ze na één glas hoofd- pijnrosé te veel in de tent met die leuke vader-met-krullen, toen zijn dochter kotsend door de tientallen marshmallows bij het kampvuur voor hen stond. Ze hadden inventieve smoezen verzonnen om hun samenzijn te verklaren en de kinderen ge loofden het. Nog wel. Ze haalt nog een keer uit bij het refrein van Les Poppys: 'Non, non, rien n'a changé. Tout, tout a continué.' En haar drie meiden, vanaf de achterbank: 'Hé, heeeeeee'. Ze dragen alle drie hetzelfde zomerjurkje. Hoe lang geleden is het nu hele maal, dat hij maandenlang met haar door Zuid-Amerika trok? Een jaar, hooguit, maar de Inca tempels in Peru, het zwoele Bue nos Aires, het spetterende carna val in Rio, het varen over de Ama zone door het tropisch regen woud: het lijkt eeuwen terug. Kijk hem nu, compleet verdwaald in een heel ander woud: vol onbe grijpelijke kolfapparatuur, kle vende potjes sudocrème, dam pende luiers en uitgekookte speentjes. Ze gingen 's nachts rijden, want dan zou die kleine lekker doorsla pen. Dat ging goed, tot Hazel- donk. Daar moest hij zo nodig stoppen voor koffie en op dat mo ment opende hun baby haar veel te mooie kijkers. Hij kocht ook Dextro en Red Buil om wakker te blijven. Maar de enige passagier die nog echt alive and kicking is, knetterde net een luier vol. Haar ouders zijn moe, zo on voorstelbaar moe; dat je zo lang door kunt gaan zonder een nacht ongestoord slapen, wisten ze niet. Dat je zo lang een paar kunt zijn zonder, nou ja, te paren, evenmin. En dat ze in Frankrijk andere Pampers hebben dan in Neder land was ook nieuw. Dat Pam pers, Bambix en Olvarit in het buitenland een andere samen stelling kunnen hebben, had zij ergens op Facebook gelezen, dus dan is het zo. Daarom ligt het complete baby-assortiment van Etos nu in hun achterbak. Hij wilde daar tegenin brengen dat een Pamper volgens hem een Pamper is, of-ie nou in Neder land, Frankrijk, Alaska of Polyne- sië verkocht wordt, maar hij zag haar holle ogen toen hij aan zijn zin begon en zweeg toen maar. Dat was het beste. Zwijgen. Een flauwe glimlach. Misschien, als alles meezit, pakt zij zijn hand vast. Net als vroeger. Het komt goed. Ooit. Eigenlijk wilde hij een keer op vliegvakantie, maar dat vond zij te eng. Turkije, Egypte, Grieken land, overal terreur, dood, gevaar en verderf. Ze koos op internet een camping net buiten Nice uit, hij begon maar niet over de aan slag van vorige zomer daar. Toch maar weer met de cara van, net als de afgelopen dertien jaar. In hun Kip Vision woonde hij een paar jaar geleden een halfjaar permanent, na wat hij nu eufemistisch 'een misstap' noemt. Zijn misstap was negen tien jaar jonger, liep stage op de afdeling en soms denkt hij nog aan haar. Elke week wel. Van ochtend nog. Toen hij op Studio Brussel 'hun' liedje hoorde. Hij grinnikte. Zij vroeg of die 'her rie' zachter mocht en wilde we ten waarom hij moest lachen. Hij zei: 'niets bijzonders'. Hij loog. Als ze iets was, was het wel bijzonder. De huwelijksstorm is geluwd. Tussen hun blonde pseudo-pu- bers van 12 en 10 op de achter bank hebben ze een Chinese Muur van boeken, tabiets en spelcomputers opgebouwd - om al te grote conflicten te voorko men. Ooit hadden ze twee baby's bij zich en zat hun kleine auto vol. Deze Volvo is de groot ste wagen die hij ooit zal rijden en toch kan er geen muis meer bij. Twintig pakken hagelslag, veertien blikken leverpastei, een tray pindakaas, een grootverpak king koffiemelk, een doos Knorr Mix voor Bami ('want we willen wel lekker Nederlands eten'). Bij het inpakken heeft hij ge vraagd hoe lang ze weggaan, drie weken of drie maanden. Die grap maakt hij elk jaar. Zij deed alsof ze het niet leuk vond, maar ze had het pas echt gemist als hij het niet gezegd had. Alles is rou tine. Het is goed zo. bruncj JUN tolt i Ga naar de winkel of bestel op pzc.nl/doeboek Boek nu heel voordelig een reis in het najaar!! peterlanghout.nl/0172-468800 OFFENBACH Duitsland wil de onderste steen boven nu blijkt dat een extreemrechtse militair zich heeft laten registeren als vluchteling om een aanslag te plegen. Volgens journalisten zouden nog vijf rechtsextremis- ten in het leger zijn geïnfiltreerd. Vanwege alle commotie heeft minister van Defensie, Ursula von der Leyen haar bezoek aan de Verenigde Staten afgezegd. De zaak kwam aan het licht na de aanhouding van een 28-jarige legerofficier Franco A. uit Offen bach. De eerste luitenant, die zich had laten registreren als vluchteling uit Syrië, had op het vliegveld van Wenen een pistool verstopt in een toilet. Justitie denkt dat hij een aanslag wilde plegen, zodat vluchtelingen daar de schuld van zouden krijgen. zaterdag 8 juli 2017 PC God, wat had ze altijd een he kel aan die Franse radio. Ze ...uw buren op de camping verschrikkelijke Ikke 3 Doeboek Lever deze bon in en ontvang 1,- korting bij o.a.: L .fSTTl Geldig t/m 2 september 2017. 0P=0P i j 8 dgn nazomerToscane Compleet v.a. 299 Speciale aanbieding! 8 dagen busreis na jaarszon en cultuur in Toscane, incl. excursies naar o.a. Florence, Pisa, Siena en Lucca. O Vertrek 13,27 oktober en 3 november BE43898 8 dgn nazomer Kroatië Compleetv.a. 299 Nu extra voordelig: een heerlijke bus reis naar Kroatië inclusief excursies naar Istrië, Opatija en de Plitvice Meren! O Vertrek 6,13 en 27 oktober BE43902 8 dgn nazomer All incl. Spaanse Kust Compleet v.a. 339 Profiteer van deze unieke aanbieding en geniet all inclusive aan de Spaanse kust, incl. Barcelona en leuke excursies. O Vertrek 6, 27 oktober en 3 november BE43907 8 dgn nazomer Italiaanse Kust Compleetv.a. 299 Speciale nazomer aanbieding! Mooie 8-daagse busreis incl. excursies naar o.a. Ravenna, San Marino en Rimini. O Vertrek 6,13 en 27 oktober BE43897 Persgroep 8/7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23