ft Boodschappen wie zu Hause Vrouwen veel vaker de dupe ■t De grote zeemeermin Vrouwen in de iet lopen volgens een enquête twee keer zoveel kans op seksueel ongewenste aandacht als vrouwen in andere beroepsgroepen. Nagellakheld Tijn overleden Walcheren le Inge de Bruijn onder water. Plus de man achter Sensation en alles over Guernsey Vrouwen in de iet lopen in Neder land gemiddeld twee keer zoveel kans op seksuele intimidatie als vrouwen in andere beroepsgroepen. 85 procent van die vrouwen denkt eraan om hun baan op te zeggen. Zij hebben twee keer zo vaak een burn out als andere vrouwen. Ongewenste seksuele aandacht gaat over sekueel getinte opmerkingen in woord of gebaar Dat blijkt uit cijfers die deze krant heeft opgevraagd uit de Nationale Enquête Arbeidsomstandigheden (NEA). 6,8 procent van de vrouwen in de iet gaf in 2016 aan regelmatig tot vaak seksueel ongewenste aan dacht van collega's en direct leiding gevenden te krijgen. Dat is twee keer zoveel als gemiddeld op de Neder landse arbeidsmarkt. Ter vergelij king: in de bouw voelen nog niet half zoveel vrouwen (3,3 procent) zich seksueel geïntimideerd. Als het gaat om seksuele intimidatie op de werkvloer staan vervoer (6,7 pro cent) en de horeca (6,3) op de tweede en de derde plaats. Seksuele ongewenst gedrag in de iet speelde de afgelopen maanden vooral in Silicon Valley in de Ver enigde Staten. The New York Times tekende vorige week nog de verha len op van 2.000 seksueel geïntimi deerde vrouwen uit dit gebied waar veel hightechbedrijven zitten. In Nederland doet seksuologe en psychologe Willeke Bezemer al tientallen jaren onderzoek naar sek suele intimidatie op het werk. Dat komt volgens haar meer voor in de iet dan bijvoorbeeld in de zorg of het onderwijs omdat de sector door mannen - jonge mannen in het bij zonder - wordt gedomineerd. Er werken ongeveer 60.000 vrou wen in de iet en drie keer zoveel mannen. Op verzoek van deze krant is voor het eerst gekeken naar de ver schillende antwoorden die mannen en vrouwen geven over seksuele in timidatie binnen een sector. De enquête, een initiatief van TNO en CBS, vindt jaarlijks plaats onder 140.000 werknemers en is represen tatiefis voor de gehele Nederlandse arbeidsbevolking. Ongewenste seksuele aandacht gaat volgens de Arbowet over seksueel getinte opmerkingen in woord of in gebaar. Het kan bijvoorbeeld gaan om een mannelijke werknemer die zijn vrouwelijke collega vraagt naar haar seksleven, tegen haar borsten praat in plaats van haar in de ogen te kijken, of haar heel expliciete uitno digingen per mail stuurt. Ook kan het volgens een van de NEA-onder- zoekers gaan om mannelijke werk nemers die porno kijken in het bij zijn van hun (vrouwelijke) collega's. P26 Op 6-jarige leeftijd is Tijn Kolsteren overleden. Hij werd bekend door zijn nagellakactie voor Serious Request - Voor Ramon de Nennie is Zeeland zowel paradijs als woestijn - De Fagade van Middelburg - Eten in de Timmerfabriek Zeeuwse supermarkten passen hun assortiment aan om de toeristen te kunnen bedienen. Worst, koffie en brood worden zelfs speciaal in Duitsland ingekocht. Medewerker Joan Maljaars van de Emté in Zoutelande laat zien wat de supermarkt in huis heeft, zoals deze Duitse worsten. Nieuwsmedia te Voor meer Tourmeuws zie pagina 26 en pzc.nl/tourdefrance ZEVENDEETAPPE 1. Marcel Kittel 05.03.18 2. Edvald Boasson Hagen +00 3. Michael Matthews +00 6. Dylan Groenewegen +00 ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Christopher Froome 28.47.51 2. Geraint Thomas +00.12 3. Fabio Aru +00.14 42. Laurens ten Dam +05.04 magazine Seksuele intimidatie hoog in iet Natasja de Groot Sandra Phlippen Leiden <■13 is" zaterdag 8 juli 2017 Zonnig met een beetje bewolking pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 1168! 5 5 5 5 4 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1