V§ÉÉ AH \%rr van vrouwen die voor heks zijn uitge maakt. In de middeleeuwen was voor de deur de brandstapel. Voor ze werden ver brand, zaten de heksen gevangen op onze zolder." Vijf kilometer buiten de stad, in een weelderig bloeiende, getrapte tuin, is Jeffrey Simon voorovergebogen op z'n knieën in de weer met cement. Een man op leeftijd die al anderhalfjaar met engelengeduld werkt aan het herstel van Guernseys bekendste 'attractie': de Little Chapel. De miniatuurversie van de grot van Lourdes is het levenswerk van de Franse broeder Deodat. Een eeuw geleden werkte hij zijn bouwsel van top tot teen en van binnen en van buiten af met een kleurrijk mozaïek van kiezels, serviesgoed, parelmoer. Deodat kreeg er zelfs porselein voor aangeleverd van Wedgwood; onbekend is of dat scherven of serviezen waren. Ruim een eeuw later is de sprookjeskapel aan verval onder hevig. Jeffrey wijst naar twee vleer muizen, bewegingloos aan het plafond. En pulkt los voegwerk uit een ronde muur. „Voor een restauratie als deze moet je zo koppig zijn als een Guernsey ezel", lacht Jeffrey. „Nu moet ik weer verder, anders droogt m'n cement." Langs de wegen staan tal van hedge 'Toen de kinderen 11a de oorlog terugkeerden, spraken ze Engels en dat zijn ze blijven doen veges, onbemande stalletjes met onder meer groente, bloemen, aardappels, houtblokken en eieren van eigen bodem. Met daarnaast een bus waarin je je geld stopt. „Geef je vertrouwen, dan krijg je vertrouwen", zegt Mandy Girard, die producten van geitenmelk aanbiedt. Harde kaas, zachte kaas, yoghurt, boter. Haar geitenhouderij ligt op een zijweg van Tasty Walk 4. Zeventien jaar geleden begon ze met het houden van Golden Guernsey Goats. Als hobby, omdat er nog maar zo weinig van dat oude ras waren. Het dier geeft smaakvolle melk met veel proteïnen. Dat trekt klanten, waardoor ze het steeds drukker heeft gekregen en inmiddels 32 volwassen en dertig baby-geiten heeft. Drie Franse kinderen, op bezoek met hun ouders, geven een paar kleintjes vertederd de fles. De zuigelingen lebberen gretig aan de speen. Als de kleine dieren eenmaal groot zijn, gaan de mannetjes naar de slacht. Zo wacht een Guernsey-geit van Mandy hetzelfde lot als een Guernsey-oester van Justin. Tasty. 41 Mini-Lourdes Chapef: één groot mozaïek. Goudkust Bij mooi weer stromen de terrassen aan de westkant van Guernsey vol voor de zonsondergang. Niemandsland De Tasty Walks brengen wandelaars ook op rustige plekjes. WG magazine 49

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 139