Precies pas in Andalus Frans milieu MIJNZOMERTIP De wereld van Hans Avontuur i °g geen vakantie geboekt? Dan bent u aangewezen op de last minute, een fenomeen waar de laatste jaren nogal sleet op zit. De last minute is uit, vroegboeken is in. Maar geen paniek, want wie een beetje slim te werk gaat, kan nog altijd leuke vakanties tegen een scherpe prijs vinden. Drie gouden regels. Zoek op populaire bestemmingen. Last minutes bestaan vooral als reisorganisaties meer accommodatie hebben ingekocht dan ze kunnen verkopen. Die kans is het grootst op plekken waar veel aanbod is. Anders gezegd: er zullen meer last minutes zijn naar de Costa Brava of Kreta dan naar Galicië of Paxos. Natuurlijk zijn er uitzon deringen. Een organisatie als Travelbird heeft regel matig dagaanbiedingen naar verrassende bestem mingen. En ook een charme-specialist als Eliza was here heeft soms uitverkoop. Omdat precies dezelfde vakantie vaak niet exclusief door één partij wordt verkocht, loont het de moeite om verschil lende partijen met elkaar te vergelijken. Bovendien maken reisorganisaties gebruik van specialisten als vakantiediscounter.nl en wtc.nl om de lege vliegtuigstoelen en hotelkamers alsnog aan de man te brengen. Handig: sommige sites bieden een data-index waarop je kunt zien wat de reis op verschillende vertrekdata kost. Voor een tiendaagse hotelvakantie naar Rhodos tijdens het hoogseizoen vonden we een verschil van bijna 200 euro per persoon! Ook handig: abonneer jezelf op de nieuwsbrieven van aanbieders. Er zijn last minutes waarbij je als reiziger nog de keuze hebt vanaf welke lucht haven je wilt vliegen. Kies nooit zomaar de dichtst bijzijnde, want het kan 100 of 150 euro verschil maken door bijvoorbeeld niet vanaf Amsterdam te vertrekken maar vanaf Rotterdam. Of andersom. En reken bij het vergelijken van de kosten ook zaken mee als je reis naar de luchthaven, parkeer tarieven en het werkelijke aantal vakantiedagen. Oh, en nog een disclaimer: als een prijs te mooi lijkt om waar te zijn, dan is dat meestal ook zo. 41 reizen Het Groot Verlof in Leuven. Een zomer vol evenementen in deze heerlijke Belgische stad. H hans.avontuur@persgroep.nl Het straatje wordt smaller en smaller. Bij een bodega moet een mevrouw mes en vork neerleggen, opstaan en haar stoel aanschuiven omdat ik er anders niet langs kan. Mannetjes bieden door het open raam van mijn huurauto spontaan hun hulp aan. Met hun handen draaien ze aan een denkbeeldig stuur en roepen in charmant Spaans-Engels: 'Berrie small, berrie small, berrie berrie small'. Bij één doorgang ben ik gedwongen om de spiegels in te klappen, maar dan sta ik op het droompleintje in het oude hart van Arcos de la Frontera, een wit stadje dat op een hoge rotspunt ligt. Met mijn reistas in de hand loop ik een straatje in waar zelfs de moedigste chauffeur zich niet meer waagt. Het is er precies een pakezel breed. Halverwege een blinde witte muur zit de deur van mijn hotelletje. Ik doe de zware klink omlaag en stap de patio binnen van La Casa Grande: ruim, licht, luchtig, met tafeltjes, planten, bloemen en een glaasje sherry met olijven als warm welkom. Als de bagage op de kamer is gezet, klim ik naar het dakterras, precies op tijd voor de zonsondergang. Dat ik de auto morgen weer door die krappe straatjes omlaag moet persen, lijkt heel ver weg. Dat je in steeds meer Franse steden, waaronder Parijs, Lille en Lyon, een eco-vignet op je autoruit moet plakken, is prima. Wie is er tenslotte tegen het milieu? Maar het is nogal onhandig dat je het vignet alleen online kunt bestellen en dat er een levertijd van vier tot zes weken op zit. Spontaan een stad bezoeken is er niet meer bij. Een last minute a.u.b 1. Denk groot 2. Spreid je kansen Op tijd Wie slim is, vindt nog iets moois. 3. Vergelijk luchthavens magazine 43

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 133