OZCAN AKYOL Auping SummerSale maak je slaapkamer Summerproof auping 6 Moeder en zoon gepakt met xtc plaza Column eer dan honderd agenten zijn gewond geraakt tij- I dens betogingen tegen de G20-top in Hamburg. Dat aantal zal waarschijnlijk alleen maar op lopen. Terwijl de belangrijkste wereldleiders met elkaar vergade ren, van Poetin tot Trump en van Merkel tot Erdogan, verandert de Noord-Duitse havenstad in een woeste jungle, waar niemand vei lig is. bestonden er al grote zorgen. Niet alleen omdat er demonstraties wa ren aangekondigd maar ook van wege alle logistieke problemen die de hele operatie met zich mee bracht. Een voorbeeld: waar moes ten al die mensen slapen? Er komen twintig wereldleiders, die ongeveer 6.000 medewerkers met zich meenemen en dan lopen er ook nog eens 3.000 journalisten rond. Donald Trump en zijn gevolg konden geeneens een hotel vin den. Volgens sommigen was het Witte Huis te laat met boeken, maar boze tongen beweren dat veel hoteluitbaters simpelweg geen onderdak boden uit morele overwegingen. Daardoor moest Trump uitwijken naar een buiten huis dat eigendom is van de Senaat van de stad Hamburg. De bodyguards van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan waren op voorhand niet welkom, omdat zij twee maanden geleden in Washington tientallen Koerdi sche betogers hardhandig hebben gemolesteerd, een bizar tafereel dat keurig werd vastgelegd door verschillende camera's. Dat is een beetje de sfeer, dus. Een extreem-linkse groep had al eerder elektriciteitskabels en andere spoorfacilitei- ten in Hamburg in brand gesto ken, omdat zij grote ideologi sche bezwaren heeft tegen het neoliberale ka rakter van de G20-top. Geweld is kennelijk het antwoord. De vraagt rijst of zo'n grote bij eenkomst überhaupt nog op deze manier moet worden georgani seerd. De internationale pers smult van de handshakes, maar ondertussen staat Hamburg in de fik - en dat is geen hyperbool. Het openbaar vervoer ligt plat. De stra ten zijn afgesloten. De burgers voelen zich geketend. In een tijd van digitale innovatie kan de ontmoeting tussen alle we reldleiders evengoed op internet plaatsvinden, via een Skype-ach- tige constructie. Een andere oplos sing is om het geheel met wat minder toeters en bellen aan te kleden, dan maar geen mooie foto in de krant. Wie nog geen hekel aan de poli tiek in algemene zin had, ontwik kelt die gevoelens vanzelfbij het bekijken van de treurige beelden uit Hamburg. Trump en zijn gevolg konden geeneens een hotel vinden Een 19-jarige man uit Almere is deze week met 100.000 xtc-pillen aangehouden op vliegveld Ben Gurion in de Israëlische stad Tel Aviv. De pillen zaten in de dubbele voering van zijn koffers ver borgen en wogen bijna 7 kilo. De waarde van de harddrugs wordt geschat op bijna 400.000 euro. De jongen reisde met zijn 59-jarige moeder, die ook zou zijn aangehouden. Tegenover de douane verklaarde het tweetal familie in Jeruzalem te gaan bezoeken. Daphne Kerremans van het ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt de aanhouding van de Nederlander tegenover deze krant. „Wij kregen een melding van onze Israëlische collega's. Als de jongen dat wil, kunnen wij hem bij staan." Op drugssmokkel staan in Israël zware straffen. Moeder en zoon hangt een straf van tien jaar boven het hoofd. Ernstige misdrijven kunnen niet zonder gevolgen voor een asielvergunning zijn Verdachte aanslag Manchester opgepakt De Britse politie heeft een 19-jarige man opgepakt op verdenking van betrokken heid bij de aanslag in Man chester. Agenten arresteer den hem op een vliegveld bij Liverpool. Bij de bomaanslag bij de uitgang van de Man chester Arena kwamen in mei 22 mensen om het leven. De politie stelde eerder dat aanslagpleger Salman Abedi vermoedelijk geen deel uit maakte van een terreurnet werk, al werd niet uitgeslo ten dat anderen wisten van zijn plannen of hem hadden geholpen. Poortvliet: Paasdijkweg 33 (Woonboulevard) zaterdag 8 juli 2017 ^0 @ÖzcanAkyol n de tik In aanloop naar de conferentie TEL AVIV Klaas Dijkhoff De staatssecretaris van Justitie wil Mohamed M., die een vrouw uit Hoorn aanrandde, uitzetten. LIVERPOOL *Kijk voor extra informatie over de actie of voor slaaptips op auping.nl/summersale 1 Kijk voor de openingstijden op aupingplaza.nl Bij Auping Plaza: - Professioneel slaapadvies - Compleet assortiment - Snelle levertijd - Uitstekende service garantie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 11